Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Turystuka Weekendowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Turystuka Weekendowa."— Zapis prezentacji:

1 Turystuka Weekendowa

2 Huk Vasyl Maryna Bobrus Nataliya Havara

3 Tempo rozwoju turystyki weekendowej w Polsce stale utrzymuje się na wysokim poziomie. Dzięki zwiększającej się ofercie tego typu wyjazdów turyści coraz częściej, zamiast kilkutygodniowych urlopów wybierają, dwu-, trzy-, bądź czterodniowe wyjazdy jako alternatywę dla dłuższego wypoczynku wakacyjnego

4 Przyczyny tego zjawiska wynikają głównie z nowych możliwości w przedsiębiorstwach oraz bogacenia się społeczeństwa – wyjaśnia Marcin Podobas, Wiceprezes Zarządu Europejskiego Funduszu Hipotecznego S.A. – Wolne soboty i niedziele, a czasami także i piątki, dają możliwość krótkiego odpoczynku poza miejscem zamieszkania.

5 Coraz większa część społeczeństwa polskiego uświadamia sobie potrzebę cotygodniowego aktywnego wypoczynku, czego bez wątpienia najlepszym dowodem jest wzrastająca liczba wyjazdów weekendowych.

6 Obserwacje rynku pokazujżą, że Polaków przyciągają niecodzienne produkty turystyczne,
takie jak wydarzenia, szlaki i obiekty. Można więc rozwijać ofertę, podążając w kierunku turystyki aktywnej, kulturowo-historycznej lub eventowej.Można też wszystkie te elementy połączyć. Ważna jest umiejętność wykorzystania istniejących dóbr naturalnych, historii i lokalizacji, by nowa oferta była spójna z wizerunkiem regionu i miasta.

7 Kto wyjeżdża najchętniej?
W oparciu o badania przeprowadzone przez Instytut Turystyki można szacować, że w 2006 roku w krajowychwyjazdach krótkookresowych uczestniczyło 7,5 mln osób powyżej 15 roku życia. Podróżujący odbyli 21,6 mln podróży oraz korzystali z 38,9 mln noclegów. Wśród społeczeństwa coraz częściej odczuwana jest potrzeba oderwania się od miejsca zamieszkania, bardzo często kojarzonego z pracą i stresem.

8 Wyjazd weekendowy staje się sposobem na regenerację sił fizycznych i psychicznych. Okres weekendu jest również coraz częściej jedyną możliwością spędzania czasu z rodziną. Dlatego też turystyka weekendowa nabiera coraz większego znaczenia w budowaniu i zespalaniu właściwych relacji w rodzinie.

9 Gdzie na długi weekend? Według badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki, najpopularniejsze rodzaje bazy noclegowej dla wyjeżdżających na 2-4 dni w celach turystyczno–wypoczynkowych to jak dotychczas pensjonat i hotel lub motel. Podróżujący przede wszystkim poszukują miejsc, w których można wybrać jedną z wielu możliwości spędzania wolnego czasu.

10 Dlatego też dużą popularnością cieszą się ośrodki oferujące usługi spa&wellness oraz obiekty takie jak: basen czy aquapark. Analizując dane zaprezentowane przez Instytut Turystyki można stwierdzić, że krótkie podróże mają głównie na celu odwiedzenie rodziny lub znajomych. W 2006 roku 54% badanych wyjechało właśnie w tym celu. Drugim głównym celem wyjazdów weekendowych był wypoczynek – w celach typowo turystycznych wyjechało 38%. Służbowo natomiast wyjechało 8% respondentów, a w celach religijnych 2%.

11 Popularność turystyki weekendowej znacznie wzrośnie w ciągu kilku następnych lat
Do wzrastającej liczby wyjazdów weekendowych z pewnością przyczynia się postęp w dziedzinie transportu oraz jego znaczne rozpowszechnienie. Szersza dostępność zarówno samochodów, jaki i tanich linii lotniczych wielu podróżującym zapewniła możliwość swobodnego i komfortowego przemieszczania się. Dla wielu turystów bardzo istotny jest szybki i dogodny dojazd, trwający nie więcej niż 2-3 godziny


Pobierz ppt "Turystuka Weekendowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google