Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Kierunek stworzony dla ludzi kochających piękno świata i natury, pragnących spełniać swoje i innych marzenia o podróżach Technik Obsługi Turystycznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Kierunek stworzony dla ludzi kochających piękno świata i natury, pragnących spełniać swoje i innych marzenia o podróżach Technik Obsługi Turystycznej."— Zapis prezentacji:

1 ,,Kierunek stworzony dla ludzi kochających piękno świata i natury, pragnących spełniać swoje i innych marzenia o podróżach Technik Obsługi Turystycznej

2 Jest to zjawisko przestrzennej ruchliwości ludzi, które związane jest z dobrowolną zmianą miejsca pobytu, środowiska i rytmu życia. Obejmuje całokształt stosunków i zjawisk związanych z ruchem turystycznym.

3 Powiedzenie "podróże kształcą" znane jest chyba nam wszystkim. Wyprawy i eskapady czynią nas nie tylko bardziej otwartymi i weselszymi. Dzięki wojażom stajemy się ludźmi mądrzejszymi i bardziej kreatywnymi.

4 Technik obsługi turystycznej ustala, koordynuje i nadzoruje realizację obsługi turystycznej, w celu uzyskania maksymalnych efektów finansowych i społecznych firmy, bada popyt oraz kreuje podaż usług turystycznych dla klientów krajowych i zagranicznych, współpracując z innymi uczestnikami rynku. Planuje trasy podróży i dokonuje rezerwacji w hotelach dla klientów; organizuje lub sprzedaje pełne grupowe wyjazdy służbowe lub urlopowe.

5 Agent Turystyczny -zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży imprez turystycznych, wycieczek i innych form wypoczynku – różnego rodzaju rajdów, obozów, wczasów. Nie tworzy ofert, ale jest odpowiedzialny za plusy i minusy wycieczki czy wczasów. Przewodnik Turystyczny – przewodnik uniwersalny, powinien władać językiem angielskim i jednym tych państw, z których do kraju przyjeżdża stosunkowo wielu turystów, biznesmenów. Przewodnik, którego turyści będą mile wspominać, nie przedstawia swej wiedzy tak, jakby czytał z kartki. Stara się sprawić wrażenie, że opowiada wszystko po raz pierwszy. Swoją pasją poznawczą umie zainteresować uczestników wycieczki.

6 Pilot wycieczek – realizuje program wycieczki, jest odpowiedzialny za wszystko od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia. Wie wszystko o miejscach, do których i przez które wiezie grupę, umie tę wiedzę przekazać, Pracownik biura podróży –podstawowym zadaniem jest prezentowanie i sprzedaż klientom oferty biura. Musi nie tylko w tej ofercie doskonale się orientować, ale tez odpowiednio ją przestawić i zainteresować nią klienta. Pracownik informacji turystycznej – jest ambasadorem swojego miasta, czy regionu musi więc zatem wiedzieć wszystko o regionie, w którym pracuje,- począwszy od zabytków, po bary z kuchnia węgierską, pensjonaty z pokojami dla niepalących – najlepiej w kilku językach.

7 - -dobry ogólny stan zdrowia - -odporność psychiczna - -dobra pamięć - -uczciwość - -komunikatywność - -dobra prezencja - -kultura osobista

8 Do podjęcia pracy niezbędne jest wykształcenie średnie. Najchętniej zatrudniane są osoby o specjalizacji – obsługa ruchu turystycznego. Takie kwalifikacje można zdobyć również na kursach.

9 - w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego. - w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki danego regionu, - w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, izbach turystyki, punktach informacji turystycznej, klubach, stowarzyszeniach i innych organizacjach zajmujących się wspieraniem i rozwojem turystyki, hotelarstwa i gastronomii zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej, - w firmach cateringowych, restauracjach, hotelach, własnej firmie świadczącej usługi gastronomiczne, - obiektach bazy noclegowej (zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, zajazdy, gościńce, schroniska, kwatery prywatne i inne a także współczesna baza ruchoma: promowa, żeglugowa, kolejowa, lotnicza). Absolwenci kierunku technik obsługi turystycznej mogą być zatrudniani:

10 Absolwent po ukończeniu technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej, może kształcić się na: -na uczelniach w kierunku Turystyka i Rekreacja w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Krakowie. -w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi, Częstochowie, Warszawie, Gdańsku i w Poznaniu. -oraz w Kursach Turystycznych w Katowicach, Warszawie, Częstochowie i Poznaniu.

11

12


Pobierz ppt ",,Kierunek stworzony dla ludzi kochających piękno świata i natury, pragnących spełniać swoje i innych marzenia o podróżach Technik Obsługi Turystycznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google