Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Transport stanowi nieodłączną część naszej codzienności. Jest on ważny nie tylko z racji dostarczania towarów i usług, ale również z uwagi na przewóz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Transport stanowi nieodłączną część naszej codzienności. Jest on ważny nie tylko z racji dostarczania towarów i usług, ale również z uwagi na przewóz."— Zapis prezentacji:

1

2 Transport stanowi nieodłączną część naszej codzienności. Jest on ważny nie tylko z racji dostarczania towarów i usług, ale również z uwagi na przewóz osób z domu do pracy, do szkoły lub na zasłużone wakacje. W codziennym życiu nikt z nas nie może się obyć bez transportu.

3 Transport jest bardzo połączony z turystyka. Zły rozwój środków transportu ogranicza turystykę i hamuje jej wzrost. Natomiast rozmiary usług transportowych i form usług przewozowych jest czynnikiem rozwoju turystyki.

4

5 Lądowy Powietrzny Wodny Transport turystów na orbitę okołoziemską

6

7 Transport samochodowy Wszystkie drogi w mniejszym lub większym stopniu wykorzystywane są przez ruch turystyczny. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że drogi o dużym nasileniu ruchu turystycznego powinny mieć odpowiednie zagospodarowanie turystyczne takie jak: Drogowa informacja turystyczna-znaki informacyjne związane z turystyką, które informują o atrakcjach turystycznych danego regionu

8 Zatoka drogowa umożliwia zatrzymanie się przy drodze w celu odpoczynku, Przydrożne punkty gastronomiczne, Przydrożna baz noclegowa-odgrywa, Punkty łączności telefonicznej, Pomoc drogowa, Stacje obsługi technicznej, Stacje paliwowe.

9

10 Transport kolejowy

11 Z punktu widzenia rozwoju turystyki szczególną rolę odgrywają kolejowe pasażerskie przewozy dalekobieżne, wśród których można wyróżnić przewozy międzynarodowe, międzyaglomeracyjne i międzyregionalne.

12

13 Transport przy użyciu jednośladów Turystykę rowerową uprawia się indywidualnie lub w zorganizowanych klubach turystyki rowerowej. Jest to jedna z wielu metod spędzania wolnego czasu, która zakłada podróżowanie rowerem dla samej przyjemności jeżdżenia. Zakres znaczenia tego słowa jest różny w zależności od kraju. W niektórych regionach przyjmuje się, że turystyka rowerowa zakłada podróż najwyżej kilkudniową, w innych natomiast dopuszcza się podróże długodystansowe.

14 Transport lotniczy Lot balonem

15 Transport lotniczy Towarzystwa lotnicze prowadzą aktywna politykę przyciągania turystów, oferując im coraz szerszy wachlarz połączeń, nowe atrakcyjne taryfy turystyczne,a także usługi związane z obsługą turystów. Współpraca między przedsiębiorstwami turystycznymi i lotniczymi zaowocowała ofertą m.in. zintegrowane pakietu usług w postaci wycieczek o zryczałtowanej cenie, nazywanego inclusive Tours lub inaczej package.

16 Przewoźnicy i porty lotnicze oferują szeroki wachlarz usług pokładowych i pozalotniczych w celu zwiększenia komfortu podróżowania, m.in. filmy muzykę lekturę wykwintna i kulturowo-religijną gastronomię specjalną trosk o podróżujące dzieci i osoby niepełnosprawne dojazdy do/z lotnisk usługi hotelarskie bankowe, pocztowe wynajem samochodów.

17 Lot balonem Balon wznosi się na wysokość od kilkunastu do 1500 metrów a lot trwa od godziny do dwóch.

18 Taki lot to świetna propozycja do uczczenia jakiejś rocznicy, oświadczenia się, na niezapomniane safarii fotograficzne czy aktywną formę spędzania urlopu. Coraz częściej z balonów korzystają również firmy

19 Podróże pełnomorskie realizowane różnymi środkami transportu – statkami pasażerskimi zwłaszcza wycieczkowymi, jachtami, statkami pasażersko – towarowymi i towarowymi, promami, ale także łodziami podwodnymi czy statkami rybackimi – określa się mianem turystyki morskiej.

20 Formy turystyki morskiej

21 Są to wizyty pojedynczych turystów, którzy mogą pozwolić sobie na opłacenie lotu rosyjskim statkiem kosmicznym Sojuz.

22 W 2010 roku ukończono prace nad budową SpaceShipTwo – pojazdu kosmicznego, który zabierze 2 pilotów i 6 pasażerów-turystów. Z okien turystycznego statku kosmicznego będą oni podziwiać widoki na wysokości ok. 110 km. Taka odległość od Ziemi w połączeniu z rozpiętymi pasami pozwoli im na rozkoszowanie się całkowitym brakiem grawitacji.

23 Edyta Lenart Anna Kowalska Katarzyna Grzegorzak Mariusz Hypiak Grzegorz Maliczowski


Pobierz ppt "Transport stanowi nieodłączną część naszej codzienności. Jest on ważny nie tylko z racji dostarczania towarów i usług, ale również z uwagi na przewóz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google