Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRANSPORT W TURYSTYCE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRANSPORT W TURYSTYCE."— Zapis prezentacji:

1 TRANSPORT W TURYSTYCE

2 Transport stanowi nieodłączną część naszej codzienności
Transport stanowi nieodłączną część naszej codzienności. Jest on ważny nie tylko z racji dostarczania towarów i usług , ale również z uwagi na przewóz osób z domu do pracy, do szkoły lub na zasłużone wakacje. W codziennym życiu nikt z nas nie może się obyć bez transportu.

3 Transport jest bardzo połączony z turystyka
Transport jest bardzo połączony z turystyka. Zły rozwój środków transportu ogranicza turystykę i hamuje jej wzrost. Natomiast rozmiary usług transportowych i form usług przewozowych jest czynnikiem rozwoju turystyki.

4

5 Transport turystów na orbitę okołoziemską
Transport możemy podzielić zatem na cztery główne kategorie: Lądowy Powietrzny Wodny Transport turystów na orbitę okołoziemską

6 Transport samochodowy
TRANSPORT LĄDOWY Transport samochodowy Transport kolejowy Transport przy użyciu jednośladów

7 Transport samochodowy
Wszystkie drogi w mniejszym lub większym stopniu wykorzystywane są przez ruch turystyczny. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że drogi o dużym nasileniu ruchu turystycznego powinny mieć odpowiednie zagospodarowanie turystyczne takie jak: Drogowa informacja turystyczna-znaki informacyjne związane z turystyką, które informują o atrakcjach turystycznych danego regionu

8 Zatoka drogowa umożliwia zatrzymanie się przy drodze w celu odpoczynku, Przydrożne punkty gastronomiczne, Przydrożna baz noclegowa-odgrywa, Punkty łączności telefonicznej, Pomoc drogowa, Stacje obsługi technicznej, Stacje paliwowe.

9

10 Transport kolejowy Kolej linowa (napowietrzna) ,,Eurocity” (EC)
,,Intercity”(IC) Pociągi pospieszne Kolej zębata Kolej jednoszynowa Pociągi wielkich prędkości Pociągi i wagony z miejscami sypialnymi do leżenia

11 Z punktu widzenia rozwoju turystyki szczególną rolę odgrywają kolejowe pasażerskie przewozy dalekobieżne, wśród których można wyróżnić przewozy międzynarodowe, międzyaglomeracyjne i międzyregionalne.

12

13 Transport przy użyciu jednośladów
Turystykę rowerową uprawia się indywidualnie lub w zorganizowanych klubach turystyki rowerowej. Jest to jedna z wielu metod spędzania wolnego czasu, która zakłada podróżowanie rowerem dla samej przyjemności jeżdżenia. Zakres znaczenia tego słowa jest różny w zależności od kraju. W niektórych regionach przyjmuje się, że turystyka rowerowa zakłada podróż najwyżej kilkudniową, w innych natomiast dopuszcza się podróże długodystansowe.

14 Lot balonem Transport lotniczy
TRANSPORT POWIETRZNY Lot balonem Transport lotniczy Lot samolotem Lot helikopterem Lot awionetką

15 Transport lotniczy Towarzystwa lotnicze prowadzą aktywna politykę przyciągania turystów, oferując im coraz szerszy wachlarz połączeń , nowe atrakcyjne taryfy turystyczne ,a także usługi związane z obsługą turystów. Współpraca między przedsiębiorstwami turystycznymi i lotniczymi zaowocowała ofertą m.in. zintegrowane pakietu usług w postaci wycieczek o zryczałtowanej cenie, nazywanego inclusive Tours lub inaczej package.

16 lekturę wykwintna i kulturowo-religijną gastronomię
Przewoźnicy i porty lotnicze oferują szeroki wachlarz usług pokładowych i pozalotniczych w celu zwiększenia komfortu podróżowania , m.in. filmy muzykę lekturę wykwintna i kulturowo-religijną gastronomię specjalną trosk o podróżujące dzieci i osoby niepełnosprawne dojazdy do/z lotnisk usługi hotelarskie bankowe, pocztowe wynajem samochodów.

17 Lot balonem Balon wznosi się na wysokość od kilkunastu do 1500 metrów a lot trwa od godziny do dwóch.

18 Taki lot to świetna propozycja do uczczenia jakiejś rocznicy, oświadczenia się, na niezapomniane safarii fotograficzne czy aktywną formę spędzania urlopu. Coraz częściej z balonów korzystają również firmy

19 TRANSPORT WODNY Podróże pełnomorskie realizowane różnymi środkami transportu – statkami pasażerskimi zwłaszcza wycieczkowymi , jachtami, statkami pasażersko – towarowymi i towarowymi, promami, ale także łodziami podwodnymi czy statkami rybackimi – określa się mianem turystyki morskiej.

20 Formy turystyki morskiej
Wycieczki pełnomorskie – na statkach wycieczkowych Rejsy wędrowne Rejsy regularne Rejsy specjalistyczne Żeglarstwo morskie – na jachtach Podróże pełnomorskie Wycieczki organizowane na promach

21 NA ORBITĘ OKOŁOZIEMSKĄ
TRANSPORT TURYSTÓW NA ORBITĘ OKOŁOZIEMSKĄ Są to wizyty pojedynczych turystów, którzy mogą pozwolić sobie na opłacenie lotu rosyjskim statkiem kosmicznym Sojuz.

22 W 2010 roku ukończono prace nad budową SpaceShipTwo – pojazdu kosmicznego, który zabierze 2 pilotów i 6 pasażerów-turystów. Z okien turystycznego statku kosmicznego będą oni podziwiać widoki na wysokości ok. 110 km. Taka odległość od Ziemi w połączeniu z rozpiętymi pasami pozwoli im na rozkoszowanie się całkowitym brakiem grawitacji. 

23 thanks Edyta Lenart Anna Kowalska Katarzyna Grzegorzak Mariusz Hypiak
Grzegorz Maliczowski


Pobierz ppt "TRANSPORT W TURYSTYCE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google