Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak spakować się na biwak???

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak spakować się na biwak???"— Zapis prezentacji:

1 Jak spakować się na biwak???

2 Co zabrać??????? Co zabrać ze sobą na wyprawę? To pytanie dręczy nie tylko początkujących wędrowców, ale i doświadczonych piechurów, podróżników i harcerzy. Jaki ekwipunek będzie potrzebny, a jaki będzie tylko zbędnym balastem? Musisz to spraktykować "na własnej skórze" (i na własnych plecach). Inna będzie zawartość plecaka na jednodniową wycieczkę, a inna na wielodniowy rajd pieszy lub obóz. Każdy musi sam sobie skompletować ekwipunek niezbędny do wygodnego podróżowania i biwakowania.

3 -Plecak, -Śpiwór, -Karimatę, -Buty lekkie, -Sweter, -Zapasowy komplet odzieży, -Ubiór przeciw deszczowy, -Bieliznę, -Ciepłe skarpety, -Menażkę, -Sztućce, -Latarkę, -Nóż, -Prowiant, -Przybory toaletowe , -Legitymację lub inny dowód tożsamości, Na biwak zabierz:

4 Jak to spakować???

5 1. W dolnej komorze umieść rzeczy duże ale stosunkowo lekkie, takie które mogą się zgnieść np. śpiwór, ubranie do spania, ręcznik, buty na zmianę, zapasowy sweter i polar. Te ostatnie umieść blisko zamka, będziesz mógł się do nich szybko i łatwo dostać.

6 2. Następnie spakuj zapasową odzież i bieliznę.

7 3. W środkowej części plecaka jest miejsce na cięższy ekwipunek np
3. W środkowej części plecaka jest miejsce na cięższy ekwipunek np. prowiant, konserwy.

8 4. W górnej części plecaka, w kominie i pod górną klapę spakuj często wyjmowane przedmioty (ubiór przeciwdeszczowy, środki higieny, napoje).

9 6. Karimatę, czekan, i namiot zamocuj na zewnątrz plecaka do specjalnych uchwytów i taśm bocznych.

10 Ważne rady: Gdy pakujesz się na dłuższą wyprawę pieszą lub zmuszony jesteś przejeżdżać z miejsce na miejsce unikaj noszenia ekwipunku w ręku - to bardzo niewygodne. Od razu zrezygnuj z reklamówek lub dużego worka na śpiwór, którego nie można nigdzie przytroczyć Zapamiętaj! Pakuj się w taki sposób, aby nic "nie machało" się na zewnątrz plecaka. Taki sprzęt łatwo zgubić lub zaczepić się w wąskim przejściu (np. w pociągu, w wąskich drzwiach). Po każdej wyprawie uważnie obejrzyj plecak: wytrzep go, wyczyść zabrudzenia, sprawdź stan klamer i taśm. Szanuj swój plecak, gdyż od niego zależy powodzenie twojej wędrówki.

11 Kompletując ekwipunek na wyjazd nie wkładaj rzeczy od razu do plecaka, najpierw rozłóż wszystko na kanapie, lub podłodze. Będzie Ci łatwiej sprawdzić, czy czegoś nie zapomniałeś, określić co i gdzie spakować. Łącz przedmioty w grupy i pakuj razem. Śpiwór z ubraniami do spania, Menażkę z niezbędnikiem i daniami instant, bieliznę z kuszulkami na zmianę. Najpierw wkładaj duże sztywne rzeczy, szczeliny między nimi wypełniaj drobiazgami, zaoszczędzisz w ten sposób miejsce i zapobiegniesz obijaniu się metalowych rzeczy o siebie. Do menażek i kubka wkładaj drobiazgi, gorące kubki, przyprawy, chusteczki higieniczne

12 Nawet wybierając się na pustynie pakuj wszystko w worki foliowe, zwłaszcza śpiwór, karimatę i ubrania na zmianę. Mokry śpiwór to nic fajnego, a nieprzemakalne plecaki to fikcja. Poza tym to ułatwia utrzymanie porządku Zabierz trochę zapasowych worków foliowych, te w które teraz spakowałeś ekwipunek pewnie się zagubią lub podrą. Nie pakuj do środka mokrych rzeczy, przyczepiaj je na zewnątrz plecaka, lub noś w zewnętrznym foliowym worku. Najgłębiej pakuj przedmioty najrzadziej używane, a najbliżej zamków i otworu te najpotrzebniejsze.

13 Sztuka pakowania polega na umieszczeniu w plecaku wszystkich zaplanowanych rzeczy w taki sposób, aby cały ciężar był równomiernie rozłożony. Jeżeli spakujesz się niewłaściwie, plecak będzie przechylał się na boki.


Pobierz ppt "Jak spakować się na biwak???"

Podobne prezentacje


Reklamy Google