Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK JA MOGĘ ZAPOBIEC WYTWARZANIU NIEPOTRZEBNYCH ODPADÓW?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK JA MOGĘ ZAPOBIEC WYTWARZANIU NIEPOTRZEBNYCH ODPADÓW?"— Zapis prezentacji:

1 JAK JA MOGĘ ZAPOBIEC WYTWARZANIU NIEPOTRZEBNYCH ODPADÓW?
KONIEC JAK JA MOGĘ ZAPOBIEC WYTWARZANIU NIEPOTRZEBNYCH ODPADÓW?

2 KONIEC SPIS TREŚCI 1. Zastanawiam się nad kupnem towaru 2. Robię zakupy mądrze 3. Odrzucam zbędne opakowania 4. Kupuję produkty najpotrzebniejsze 5. Kupuję produkty skoncentrowane 6. Kupuję produkty z recyklingu 7. Używam zwrotnych opakowań 8. Przekazuję produkty innym 9. Naprawiam popsute rzeczy 10.Szukam odpowiedniego kontenera na swój odpad 11. Oddaję stary sprzęt do sklepu 12. Autor

3 ZASTANAWIAM SIĘ NAD KUPNEM TOWARU
KONIEC ZASTANAWIAM SIĘ NAD KUPNEM TOWARU W sklepie na półkach jest mnóstwo towarów. Reklamy kuszą kupujących do ich kupna. Czy jednak wszystkie są ekologiczne? Nie kieruję się nigdy reklamą. Zanim kupię towar, myślę, co z nim zrobię, gdy będzie już bezużyteczny.

4 KONIEC ROBIĘ ZAKUPY MĄDRZE Kupując produkty w sklepie zwracam uwagę, nie tylko na cenę, ale przede wszystkim czy produkt jest uciążliwy dla środowiska.

5 ODRZUCAM ZBĘDNE OPAKOWANIA
KONIEC ODRZUCAM ZBĘDNE OPAKOWANIA Każde dodatkowe opakowanie towaru to wydatek i obciążenie dla środowiska. Kupuję tylko takie produkty, które są jeden raz zapakowane, np. pastę do zębów w tubce, bez kartonika. Kupuję też towary na wagę, np. ciastka, cukierki, naczynia.

6 Kupuję produkty najpotrzebniejsze
KONIEC Kupuję produkty najpotrzebniejsze Nie reaguję na okazje i promocje. Kupuję tylko to, co jest w domu niezbędne. Towar kupiony z promocji zabiera tylko mi miejsce, a i tak trzeba będzie się go później pozbyć.

7 KUPUJĘ PRODUKTY W WIĘKSZYCH OPAKOWANIACH
KONIEC KUPUJĘ PRODUKTY W WIĘKSZYCH OPAKOWANIACH LUB SKONCENTROWANE W sklepie kupuję towary w większych opakowaniach zamiast kilka małych produktów. Płyny do naczyń kupuję skoncentrowane, które wystarczają mi na dłuższy okres czasu.

8 KUPUJĘ PRODUKTY Z RECYKLINGU
KONIEC KUPUJĘ PRODUKTY Z RECYKLINGU Wybieram produkty z recyklingu, np. wytworzone z makulatury ręczniki papierowe, papier toaletowy, zeszyty, bloki do malowania.

9 UŻYWAM ZWROTNYCH OPAKOWAŃ
KONIEC UŻYWAM ZWROTNYCH OPAKOWAŃ Pakuję towary w sklepie do torby wielokrotnego użytku. Nie kupuję jednorazówek. Słoiki po dżemie używam ponownie na domowe przetwory.

10 Przekazuję produkty innym
KONIEC Przekazuję produkty innym Odzież, meble czy naczynia wyrzucam w ostateczności, gdy są już bezużyteczne. Jeżeli są w dość dobrym stanie przekazuję je innym, np. rodzinie, przyjaciołom, placówkom pomocy społecznej.

11 NAPRAWIAM POPSUTE RZECZY
KONIEC NAPRAWIAM POPSUTE RZECZY Jeżeli jakiś przedmiot zepsuje się, to nie wyrzucam go, tylko próbuję go naprawić sam lub zanoszę do serwisu, np. przyszywam guzik, naprawiam buty u szewca.

12 SZUKAM ODPOWIEDNIEGO KONTENERA
KONIEC SZUKAM ODPOWIEDNIEGO KONTENERA NA SWÓJ ODPAD Jeżeli nie potrafię naprawić swojej rzeczy i jest ona bezużyteczna, szukam dla niej odpowiedniego kontenera, aby została przetworzona i nie stała się śmieciem na wysypisku.

13 Oddaję stary sprzęt do sklepu
KONIEC Oddaję stary sprzęt do sklepu Kiedy kupuję nowy sprzęt AGD, RTV czy elektroniczny, to stary oddaję do sklepu (lodówka, telewizor, komputer). Nie wyrzucam ich na śmietnik, gdyż jest to nieekologiczne i karalne.

14 AUTOR: PIOTR STUDNICKI KLASA II GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNICY
KONIEC AUTOR: PIOTR STUDNICKI KLASA II GIMNAZJUM NR 3 W ŚWIDNICY UL. SAPERÓW 27 A TEL. O OPIEKUN: BEATA SAMORAJ Piosenka wykorzystana w prezentacji: „Posprzątajmy świat” sł. S. Karaszewski, muz. T. Strąk


Pobierz ppt "JAK JA MOGĘ ZAPOBIEC WYTWARZANIU NIEPOTRZEBNYCH ODPADÓW?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google