Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpiecznie w domu i na podwórku. Zabawa Mieszkanie jest wspaniałym miejscem do organizowania ciekawych, bezpiecznych zabaw. Pamiętaj jednak, że są rzeczy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpiecznie w domu i na podwórku. Zabawa Mieszkanie jest wspaniałym miejscem do organizowania ciekawych, bezpiecznych zabaw. Pamiętaj jednak, że są rzeczy,"— Zapis prezentacji:

1

2 Bezpiecznie w domu i na podwórku.

3 Zabawa Mieszkanie jest wspaniałym miejscem do organizowania ciekawych, bezpiecznych zabaw. Pamiętaj jednak, że są rzeczy, których musisz się bezwzględnie wystrzegać w swoich zabawach.

4 Na podwórku Bawiąc się na podwórku nie rozmawiaj z obcymi i nie pozwól aby wypytywali się o mieszkanie i Twoich rodziców.

5 Być może i Wy zechcecie odpoczywać wraz z kolegami w lesie. Pamiętajcie! W lesie też czyhają różne niebezpieczeństwa i należy zachować ostrożność.

6 Nie należy dopuść do ukąszenia nas przez żmiję!

7 Ukąszenie kleszcza jest niebezpieczne. Może powodować boreliozę lub kleszczowe zapalenie mózgu.

8 Ogniska należy rozpalać tylko w miejscach do tego przeznaczonych! W przeciwnym wypadku może dojść do pożaru lasu.

9 Nie pozostawiajmy butelek w lesie!

10 P a m i ę t a j c i e ! Las to nie wysypisko śmieci! Śmieci należy składać w miejscu przeznaczonym do tego celu !

11 Wędrówka górskimi szlakami tak w lecie, jak i w zimie, to jeden z najlepszych sposobów spędzenia wolnego czasu, ale tym wędrówkom mogą towarzyszyć zagrożenia lub wypadki.

12 POSŁUCHAJMY GóRALA ! Z górami nie ma żartów. Warunki atmosferyczne zmieniają się z godziny na godzinę. Musicie więc mieć wzgląd na: Z górami nie ma żartów. Warunki atmosferyczne zmieniają się z godziny na godzinę. Musicie więc mieć wzgląd na:

13 Wiatr Wiatr

14 Burzę Burzę

15 Mgłę

16 Aby unikać zagrożeń czy wypadków każdą wyprawę w góry należy starannie przygotować. przygotować.

17 W GóRY ZABIERAMY: - dokładną mapę terenu - telefon komórkowy (z dobrze naładowaną baterią) - numer ratunkowy GOPR: +48 601 100 300 - ubranie przeciwdeszczowe oraz wiatrochronne - dodatkowe okrycie, np. bluzę - podręczną apteczkę, latarkę, zapałki - zapasowe skarpetki - wodę - prowiant - pieniądze

18 W GÓRY ZABIERAMY PODRĘCZNĄ APTECZKĘ. POWINNA ONA ZAWIERAĆ:

19 - 2-3 bandaże zwykłe - plaster na rolce - bandaż elastyczny - wodę utlenioną - chustę trójkątną - min. 1 parę rękawiczek lateksowych - wyjałowione opatrunki TELEFON ALARMOWY: 985

20 Gdy będziecie wybierać się w góry, pamiętajcie o tych radach.

21 Wykonały: Iwona Świtała i Magdalena Szwinkowska. Studentki pierwszego roku pielęgniarstwa.


Pobierz ppt "Bezpiecznie w domu i na podwórku. Zabawa Mieszkanie jest wspaniałym miejscem do organizowania ciekawych, bezpiecznych zabaw. Pamiętaj jednak, że są rzeczy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google