Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Perła Wielkopolski został wzniesiony w 1426r. przez Mikołaja, a jego przebudowy w stylu renesansowym dokonał ostatni męski potomek rodu, Stanisław.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Perła Wielkopolski został wzniesiony w 1426r. przez Mikołaja, a jego przebudowy w stylu renesansowym dokonał ostatni męski potomek rodu, Stanisław."— Zapis prezentacji:

1

2 Perła Wielkopolski został wzniesiony w 1426r. przez Mikołaja, a jego przebudowy w stylu renesansowym dokonał ostatni męski potomek rodu, Stanisław.

3 Tak wygląda Ogrodzieniec w dwieście lat po nabyciu go przez Stanisława Warszyckiego. Zaniedbany popadł w ruinę.

4 Zamek ten został zbudowany przez Konrada von Sacka. Ceglane mury miały 2 m grubości. Mieściło się w nich więzienie i izba tortur. Dziś słynie on przede wszystkim do turniejów rycerskich.

5 Nad Sanem wznosi się sławny renesansowy pałac Krasickich w Krasiczynie. Zaliczany jest do najwspanialszych dzieł architektury w Polsce.

6 Potężny zamek w Malborku był stolicą państwa krzyżackiego i jedną z największych warowni średniowiecznej Europy. Ta potężna budowla została wzniesiona na przełomie XIII i XIV w.

7 Inaczej nazywany jest,,Granitowym zamczyskiem, ponieważ jest położony na wysokiej granitowej skale (627 m.n.p.m.).

8 Pierwszym właścicielem Pieskowej Skały był prawdopodobnie Piotr Szafraniec, który zajmował się alchemią i czarną magią. Miejscem jego eksperymentów był ponoć właśnie zamek.

9 W tym pałacu straszą trzy duchy: Julii Lubomirskiej, Izabeli Lubomirskiej i Stanisława Stadnickiego.

10 W pałacowej komnacie, zwanej Czerwonym Salonem wisi portret Anny Orzelskiej, którą uważano za najpiękniejszą Polkę doby baroku. Duch ślicznej Anulki często wędruje po salach na drugim piętrze.

11 Pałac ten jest nazywany polskim Wersalem. Był siedzibą króla Jana III Sobieskiego.

12 Zamek ten leży nad Dunajcem. Widmo Białej Pani pojawia się na dziedzińcu tego zamku. To właśnie tu została zamurowana piękna inkaska księżniczka, Umina. Podobno pochowano ją w srebrnej trumnie, lecz jej grobowca nie udało się odnaleźć.

13 Książ ma szczęście do duchów. Ukazują się tutaj: zjawa Daisy – byłej właścicielki zamku, duch myśliwego z psami oraz zjawa dziewczyny w białej sukni.

14 Roztocze JESTEŚMY DUMNI ZE SWOJEGO REGIONU

15 Roztoczański Park Narodowy leży w województwie lubelskim. Park utworzony został w 1974 roku na obszarze 4801 ha. Aktualna jego powierzchnia wynosi 8483 ha, w tym lasy zajmują 8102 ha. Początki ochrony sięgają 1934r., kiedy to utworzono rezerwat Bukowa Góra, który obecnie jest jednym z obszarów ochrony ścisłej parku. ROZTOCZAŃSKI PARK NARODOWY

16 ZWIERZĘTA ROZTOCZA WYSTĘPUJĄ TUTAJ DZIKIE KONIE, SUSŁY, SARNY I WIELE INNYCH ZWIERZĄT.

17 ROŚLINNOŚĆ JEST TU WIELE GATUNKÓW KWIATÓW, DRZEW I KRZEWÓW.

18 Wodospad na Jeleniu Szumy na Tanwi KRAJOBRAZY ROZTOCZA Gołoborze na Roztoczu Zachodnim

19 ROZTOCZE WIOSNĄ

20 ROZTOCZAŃSKIE LATO

21 Malownicza jesień Roztocza

22 ZIMA NA ROZTOCZU Na Bukowej Górze Stawy Echo w Zwierzyńcu Styczniowy poranek

23


Pobierz ppt "Perła Wielkopolski został wzniesiony w 1426r. przez Mikołaja, a jego przebudowy w stylu renesansowym dokonał ostatni męski potomek rodu, Stanisław."

Podobne prezentacje


Reklamy Google