Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Piękna Południowa Wielkopolska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Piękna Południowa Wielkopolska"— Zapis prezentacji:

1 Piękna Południowa Wielkopolska

2 Cel wycieczki Przede wszystkim uświadomienie społeczeństwa o pięknie i bogactwie przyrodniczym Południowej Wielkopolski. Poznanie pobliskich rezerwatów i miejsc prawnie chroni0nych. Kształcenie z dziedziny biologii w zakresie klasyfikacji i charakterystyki wielkopolskiej flory i fauny.

3 Trasa wycieczki Ostrów Wielkopolski Krotoszyn Sulmierzyce Gliśnica
Odolanów Antonin Przygodzice Gołuchów

4 I etap Ostrów Wielkopolski – zbiórka na dworcu autobusowym o godz.800
Rozdanie kart pracy Wyjazd w kierunku Krotoszyna czas: 35 min

5 II etap Krotoszyn – warsztaty przyrodnicze na obszarze Natura 2000 ,,Dąbrowy Krotoszyńskie” czas: 1h. Przejazd autokarem - kier. Sulmierzyce czas:20 min Zwiedzanie XVIII w. drewnianego ratusza i XIX w. wiatraku czas: 30 min Przejazd autokarem w kierunku Gliśnicy czas: 15 min Spacer po Lesie Gliśnickim czas: 30 min.

6 Wycieczkowy informator
Krotoszyn- ,,Dąbrowy Krotoszyńskie’’- położone na pograniczu dwóch powiatów: krotoszyńskiego i ostrowskiego. Dąbrowy Krotoszyńskie to trzy zespoły naturalnych, urozmaiconych dąbrów świetlistych ze starodrzewiem (dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy, grab zwyczajny, leszczyna pospolita)

7 Wycieczkowy informator
Wiatrak koźlak Drewniany ratusz

8 III etap Odolanów – warsztaty w 5-cio osobowych grupach na terenie Parku Krajobrazowego ,,Dolina Baryczy- Łęgi Baryckie’’ czas: 1h Przerwa obiadowa czas: 30 min Przejazd autobusem w kierunku Antonina czas:30 min Zwiedzanie zabytkowego pałacu rodziny Radziwiłłów czas: 30 min Spotkanie edukacyjne z Leśniczym w Rezerwacie ,,Wydymacz” czas: 1h

9 Wycieczkowy informator
Łęgi Baryckie – kompleks łąk odolanowskich i przygodzickich wzbogaconych wodami rzeki Prosny. Zamek Radziwiłłów - zbudowany dla księcia Antoniego Radziwiłła w latach Budowla oparta na planie greckiego krzyża. Dwukrotnym gościem w posiadłości był FRYDERYK CHOPIN. Dziś mieści się tu muzeum i restauracja. Jesienią odbywa się w tym miejscu Międzynarodowy Festiwal pt. ,,Chopin w barwach jesieni”.

10 Wycieczkowy informator
Zamek Radziwiłłów Łęgi Baryckie

11 Wycieczkowy informator
Antoni Henryk Radziwiłł z żoną Dorotą Luizą Fryderyką Hohenzollern Eliza Radziwiłłówna

12 IV etap Przejazd autokarem do Przygodzic czas: 15 min.
Spacer po części parku „Dolina Baryczy”- Stawy Przygodzickie czas: 15 min Przejazd do Gołuchowa czas: 45 min Zwiedzanie Muzeum Zamku Czartoryskich czas 30 min Wizyta w Muzeum Leśnictwa czas: 40 min Spacer po parku Działyńskich czas: 20 min Powrót do Ostrowa Wielkopolskiego, zebranie kart pracy czas: 1h

13 Wycieczkowy informator
Zamek Czartoryskich w Gołuchowie- sam zamek powstał już w 1560, rodzina Czartoryskich weszła w jego posiadanie dopiero za czasów Stanisława Augusta. Po licznych przebudowach zamek powrócił do dawnej świetności dzięki Działyńskiemu i finansowej pomocy jego żony. Zgromadzili szereg eksponatów muzealnych i stworzyli piękny park z licznymi roślinami z całego świata. Dziś obok parku znajduje się tam rezerwat żubrów i osada bobrów. Muzeum Leśnictwa jest jedynym miejscem w Polsce ukazującym związek człowieka z lasem.

14 Wycieczkowe legendy W ciemną mglistą noc na zamku pojawiają się dawni właściciele Izabela Czartoryska i Jan Działyński. Spacerują razem po zamku i podziwiają zgromadzone dzieła sztuki. Szukają śladów swej przeszłości. Czasami w oknach widać światło świec, słychać muzykę i szepty rozmów a na zamkowym dziedzińcu roi się od tradycyjnie ubranych zjaw przybyłych na trwający do rana bal.

15 Wycieczkowy informator

16 Wycieczkowy informator
Właściciele Gołuchowa Elżbieta Czartoryska Jan Kanty Działyński

17 Organizacja wycieczki
Koszt wycieczki= wynajęcie autokaru+ obiad+ benzyna Czas wycieczki: 6h 55 min (czas może ulec zmianie, w zależności od ilości zwiedzanych miejsc) Dokładny czas trwania: Trasa wycieczki może być dostosowywana do potrzeb organizatora.

18 Dziękuję za uwagę. Prezentacje przygotowała Patrycja Janiszewska
Publiczne Gimnazjum Im. Jana Pawła Ii


Pobierz ppt "Piękna Południowa Wielkopolska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google