Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Piękna Południowa Wielkopolska. Cel wycieczki Przede wszystkim uświadomienie społeczeństwa o pięknie i bogactwie przyrodniczym Południowej Wielkopolski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Piękna Południowa Wielkopolska. Cel wycieczki Przede wszystkim uświadomienie społeczeństwa o pięknie i bogactwie przyrodniczym Południowej Wielkopolski."— Zapis prezentacji:

1 Piękna Południowa Wielkopolska

2 Cel wycieczki Przede wszystkim uświadomienie społeczeństwa o pięknie i bogactwie przyrodniczym Południowej Wielkopolski. Poznanie pobliskich rezerwatów i miejsc prawnie chroni0nych. Kształcenie z dziedziny biologii w zakresie klasyfikacji i charakterystyki wielkopolskiej flory i fauny.

3 Trasa wycieczki 1. Ostrów Wielkopolski 2. Krotoszyn 3. Sulmierzyce 4. Gliśnica 5. Odolanów 6. Antonin 7. Przygodzice 8. Gołuchów 9. Ostrów Wielkopolski

4 I etap 1. Ostrów Wielkopolski – zbiórka na dworcu autobusowym o godz.8 00 2. Rozdanie kart pracy 3. Wyjazd w kierunku Krotoszyna czas: 35 min

5 II etap 1. Krotoszyn – warsztaty przyrodnicze na obszarze Natura 2000,,Dąbrowy Krotoszyńskie czas: 1h. 2. Przejazd autokarem - kier. Sulmierzyce czas:20 min 3. Zwiedzanie XVIII w. drewnianego ratusza i XIX w. wiatraku czas: 30 min 4. Przejazd autokarem w kierunku Gliśnicy czas: 15 min 5. Spacer po Lesie Gliśnickim czas: 30 min.

6 Wycieczkowy informator Krotoszyn-,,Dąbrowy Krotoszyńskie- położone na pograniczu dwóch powiatów: krotoszyńskiego i ostrowskiego. Dąbrowy Krotoszyńskie to trzy zespoły naturalnych, urozmaiconych dąbrów świetlistych ze starodrzewiem (dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy, grab zwyczajny, leszczyna pospolita)

7 Wycieczkowy informator Drewniany ratusz Wiatrak koźlak

8 III etap 1. Odolanów – warsztaty w 5-cio osobowych grupach na terenie Parku Krajobrazowego,,Dolina Baryczy- Łęgi Baryckie czas: 1h 2. Przerwa obiadowa czas: 30 min 3. Przejazd autobusem w kierunku Antonina czas:30 min 4. Zwiedzanie zabytkowego pałacu rodziny Radziwiłłów czas: 30 min 5. Spotkanie edukacyjne z Leśniczym w Rezerwacie,,Wydymacz czas: 1h

9 Wycieczkowy informator Łęgi Baryckie – kompleks łąk odolanowskich i przygodzickich wzbogaconych wodami rzeki Prosny. Zamek Radziwiłłów - zbudowany dla księcia Antoniego Radziwiłła w latach 1822-1824. Budowla oparta na planie greckiego krzyża. Dwukrotnym gościem w posiadłości był FRYDERYK CHOPIN. Dziś mieści się tu muzeum i restauracja. Jesienią odbywa się w tym miejscu Międzynarodowy Festiwal pt.,,Chopin w barwach jesieni.

10 Wycieczkowy informator Zamek Radziwiłłów Łęgi Baryckie

11 Wycieczkowy informator Antoni Henryk Radziwiłł z żoną Dorotą Luizą Fryderyką Hohenzollern Eliza Radziwiłłówna

12 IV etap 1. Przejazd autokarem do Przygodzic czas: 15 min. 2. Spacer po części parku Dolina Baryczy- Stawy Przygodzickie czas: 15 min 3. Przejazd do Gołuchowa czas: 45 min 4. Zwiedzanie Muzeum Zamku Czartoryskich czas 30 min 5. Wizyta w Muzeum Leśnictwa czas: 40 min 6. Spacer po parku Działyńskich czas: 20 min 7. Powrót do Ostrowa Wielkopolskiego, zebranie kart pracy czas: 1h

13 Wycieczkowy informator Zamek Czartoryskich w Gołuchowie- sam zamek powstał już w 1560, rodzina Czartoryskich weszła w jego posiadanie dopiero za czasów Stanisława Augusta. Po licznych przebudowach zamek powrócił do dawnej świetności dzięki Działyńskiemu i finansowej pomocy jego żony. Zgromadzili szereg eksponatów muzealnych i stworzyli piękny park z licznymi roślinami z całego świata. Dziś obok parku znajduje się tam rezerwat żubrów i osada bobrów. Muzeum Leśnictwa jest jedynym miejscem w Polsce ukazującym związek człowieka z lasem.

14 Wycieczkowe legendy W ciemną mglistą noc na zamku pojawiają się dawni właściciele Izabela Czartoryska i Jan Działyński. Spacerują razem po zamku i podziwiają zgromadzone dzieła sztuki. Szukają śladów swej przeszłości. Czasami w oknach widać światło świec, słychać muzykę i szepty rozmów a na zamkowym dziedzińcu roi się od tradycyjnie ubranych zjaw przybyłych na trwający do rana bal.

15 Wycieczkowy informator

16 Elżbieta Czartoryska Jan Kanty Działyński Właściciele Gołuchowa

17 Organizacja wycieczki Koszt wycieczki= wynajęcie autokaru+ obiad+ benzyna Czas wycieczki: 6h 55 min (czas może ulec zmianie, w zależności od ilości zwiedzanych miejsc) Dokładny czas trwania: 8 00 - 17 30 Trasa wycieczki może być dostosowywana do potrzeb organizatora.

18 PREZENTACJE PRZYGOTOWAŁA PATRYCJA JANISZEWSKA PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Piękna Południowa Wielkopolska. Cel wycieczki Przede wszystkim uświadomienie społeczeństwa o pięknie i bogactwie przyrodniczym Południowej Wielkopolski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google