Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ciekawe zakątki Opolszczyzny

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ciekawe zakątki Opolszczyzny"— Zapis prezentacji:

1 Ciekawe zakątki Opolszczyzny
Edukacja Regionalna Ciekawe zakątki Opolszczyzny

2 Wieża Piastowska To jeden z najstarszych zabytków architektury obronnej w Polsce; zbudowana z końcem XIII wieku jako stołp zamku książęcego opolskiego księcia Kazimierza. Była wtedy budowlą ogromną i na wskroś nowoczesną, z cegły; tego materiału budowlanego wcześniej na Śląsku i w Polsce nie stosowano.

3 Zamek w Mosznej 100-letni Zespół Pałacowo Parkowy w Mosznej o powierzchni 200 ha wpisany jest do rejestru zabytków. Stanowi obiekt o znaczeniu historycznym i artystycznym. W latach właścicielem Mosznej była rodzina von Tiele Wincklerów. Mozna przypuszczać, że pomysłodawcą budowy zamku w obecnym kształcie był sam Franz Hubert.

4 Amfiteatr Opolski Amfiteatr powstał dzięki inicjatywie " Papy " Musioła, który swoją ideą budowy amfiteatru zaraził wielu wpływowych ludzi. W 1998 r. nastąpiła przebudowa i unowocześnienie amfiteatru.

5 Wieża Ratuszowa Już wcześniej, po rozbiórce przylegających do wieży domów mieszkalnych, wiadomo było, że się nie utrzyma; nadwątlone pożarami średniowieczne mury, zwłaszcza te u podstawy wieży, teraz zarysowywały się i pękały.

6 Opolska Katedra. Istnienie miasta dzięki odkryciom archeologicznym na wyspie Ostrówek, można odnieść do czasów tzw. Geografa Bawarskiego w IX w. Opole było siedzibą kasztelana, funkcje parafialne spełniał prawdopodobnie kościół św. Wojciecha.

7 Góra Świętej Anny. Pierwszy kościół na górze został zbudowany na przełomie lat Jego fundatorami byli Mikołaj i Krzysztof Strzała, właściciele ziem w Porębie, Leśnicy i Żyrowej.

8 Zakończenie projektu Elżbiety Krajzy i Katarzyny Szulc


Pobierz ppt "Ciekawe zakątki Opolszczyzny"

Podobne prezentacje


Reklamy Google