Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny z przedmiotu wiedza o społeczeństwie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny z przedmiotu wiedza o społeczeństwie."— Zapis prezentacji:

1 Projekt edukacyjny z przedmiotu wiedza o społeczeństwie

2 Euro – pieniądz Euro jest prawnym środkiem płatniczym w 17 państwach tworzących strefę euro w Unii Europejskiej – obejmującym około 332 mln Europejczyków. Waluta euro używana jest także w 11 krajach i terytoriach nienależących do UE (Watykanie, Monako, San Marino, Andorze, Kosowie, Czarnogórze) oraz we francuskich posiadłościach na Atlantyku i Oceanie Indyjskim oraz w brytyjskich bazach wojskowych na Cyprze. W krajach zaznaczonych na niebiesko używa się euro

3 Utworzenie waluty Pierwsze plany utworzenia Unii Walutowej pojawiły się już w latach 60. XX wieku, lecz dopiero w latach 70. opracowano plan wprowadzenia wspólnej waluty, a w 1979 roku powstał Europejski System Walutowy. W 1986 ECU zostało trzecią walutą na świecie, w której emitowano obligacje międzynarodowe.

4 Banknoty i monety Euro

5 Plusy wprowadzenia Euro Istnieje wiele korzyści płynących z przyjęcia wspólnej europejskiej waluty. Głównymi z nich są : łatwiejszy i szybszy przepływ pieniędzy wśród krajów członkowskich UE, atrakcyjność dla inwestorów zagranicznych oraz stabilizacja kursowa i przejrzystość cen.

6 Minusy wprowadzenia Euro Minusem wprowadzenia euro może być chociażby olbrzymi szok cenowy, który może nastąpić w pierwszych miesiącach funkcjonowania takiej jednostki płatniczej. Wiąże się to oczywiście z zaokrągleniem cen o czym niedawno przekonali się obywatele Słowacji, Estonii, Malty czy Słowenii.

7 Euro a ceny

8 Sonda wśród Grodziszczan

9 Źródła

10 Dziękujemy za uwagę ! Autorki : Zuzanna Machniewska Agata Solarska Małgosia Mińkowska Natalia Makarewicz


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny z przedmiotu wiedza o społeczeństwie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google