Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W dzisiejszym numerze wyjątkowo więcej treści popularno naukowych m.in. : co to Unia Europejska ? zalety energii odnawialnej przyczyny śmierci na drodze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W dzisiejszym numerze wyjątkowo więcej treści popularno naukowych m.in. : co to Unia Europejska ? zalety energii odnawialnej przyczyny śmierci na drodze."— Zapis prezentacji:

1 W dzisiejszym numerze wyjątkowo więcej treści popularno naukowych m.in. : co to Unia Europejska ? zalety energii odnawialnej przyczyny śmierci na drodze i nie tylko..

2 Co to jest Unia Europejska ? -grupa państw europejskich, które uchwaliły wspólne prawo dotyczące różnych dziedzin i spraw Obywatelstwo UE Jeśli jesteś obywatelem jednego z krajów członkowskich Unii Europejskiej – automatycznie jesteś obywatelem Unii. To dość wygodne, prawda ? Nazwa Unia Europejska widnieje na Twoim paszporcie. O tym już pewnie wiesz.. Jako obywatel Unii Europejskiej masz prawo mieszkać, pracować i uczyć się w każdym z krajów Unii - od Cypru po Finlandię, od Irlandii po Bułgarię ! Chroni cię Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Jeśli podróżujesz w strefie euro, posługujesz się międzynarodową walutą, co bardzo ułatwia życie.

3 Energia odnawialna daje użytkownikom pewność stałego dostępu do energii w przystępnej cenie. Jeśli nie będziemy korzystali z energii odnawialnej, w ciągu następnych 30 lat 70% energii wykorzystywanej w UE będzie musiało pochodzić z importu, co oznacza zależność od często niestabilnych politycznie rejonów świata. Jest zdecydowanie mniej szkodliwa dl środowiska naturalnego. Jej wytwarzanie tworzy nowe miejsca pracy.

4 zbyt szybka jazda jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków niezapięte pasy Do ponad dwóch trzecich wypadków kończących się śmiercią, kalectwem lub innymi obrażeniami dochodzi w miejscach, w których obowiązuję ograniczenie do 65km/h lub poniżej

5


Pobierz ppt "W dzisiejszym numerze wyjątkowo więcej treści popularno naukowych m.in. : co to Unia Europejska ? zalety energii odnawialnej przyczyny śmierci na drodze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google