Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akcja eTwinning w Szkole Podstawowej nr 5 jako przykład wykorzystania MCI opr. Ewa Łopatka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akcja eTwinning w Szkole Podstawowej nr 5 jako przykład wykorzystania MCI opr. Ewa Łopatka."— Zapis prezentacji:

1 Akcja eTwinning w Szkole Podstawowej nr 5 jako przykład wykorzystania MCI opr. Ewa Łopatka

2 UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE (The Lifelong Learning Programme 2007-2013 SOCRATESe-Learninginne

3 e-Twinning jest główną akcją unijnego programu eLearning. Akcja promuje wykorzystywanie technologii informacyjno- komunikacyjnych (ICT) w szkołach Europy.

4 Akcja eTwinning Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wykorzystują Internet we współpracy z zagranicą. Dzieci mają szansę spojrzenia na świat oczyma swoich rówieśników z Unii Europejskiej. Dzięki współpracy przekonują się co nas łączy, a co jest odmienne. Uczniowie współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami.

5 Akcja eTwinning -cd e-Twinning sprzyja budowaniu postawy otwartości, tolerancji. e-Twinning zbliża do siebie uczniów i nauczycieli w całej Europie.

6 Projekty prowadzone przez SP nr 5 w Rybniku: Kraj - Włochy Miejscowość - Crotone Temat –Moja szkoła, kultura, tradycje, czas wolny Kraj - Włochy Miejscowość - Lagonegro Temat –Kim jesteśmy? Kraj - Portugalia Miejscowość – Rio Maior Temat –Poznajmy się przez Internet

7 Szkoły partnerskie wymieniają się materiałami korzystając z pulpitu eTwinning. W wirtualnej przestrzeni można umieszczać prezentacje PowerPoint, zdjęcia, rysunki i inne prace uczniów. Wymiana prowadzona jest w wybranym języku obcym. W naszych 3 projektach przedstawiamy, a tym samym promujemy, szkołę, miasto, kraj.

8 Każda ze stron zarejestrowanego projektu uzyskuje Odznakę eTwinning

9 Więcej informacji o akcji eTwinning: www.etwinning.pl www.etwinning.net


Pobierz ppt "Akcja eTwinning w Szkole Podstawowej nr 5 jako przykład wykorzystania MCI opr. Ewa Łopatka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google