Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest Pulpit eTwinning?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest Pulpit eTwinning?"— Zapis prezentacji:

1 Pulpit projektu – podstawowe narzędzie pracy i komunikacji szkół partnerskich

2 Co to jest Pulpit eTwinning?
Każda zarejestrowana szkoła posiada prywatną przestrzeń na portalu, zwaną Pulpitem eTwinning. Z tego miejsca możesz szukać partnerów do współpracy, komunikować się z nimi i zakładać partnerstwa. Można tu także szukać dla siebie materiałów do nauki lub udostępniać swoje innym. Kiedy partnerstwo zdobędzie już akceptację, szkoły mogą wykorzystać swój Pulpit, aby otrzymać Odznakę eTwinning, mieć dostęp do prywatnej przestrzeni roboczej partnerstwa (TwinSpace), a także by móc korzystać z Karty Postępu, dzięki której można śledzić postęp zadań w ramach partnerstwa.

3 Wygląd ogólny Pulpitu po zalogowaniu na stronie www.etwinning.net

4 Wygląd ogólny Pulpitu po zalogowaniu na stronie www.etwinning.net

5 Podstawowe elementy służące do obsługi Pulpitu

6 Profil zawiera informacje, które zamieszczasz podczas rejestracji
Profil zawiera informacje, które zamieszczasz podczas rejestracji. Jeśli chcemy zmienić podane informacje lub hasło, możemy to zrobić właśnie tutaj. Profil pozwala zarządzać partnerstwem/partnerstwami. Możemy stąd także aktualizować dane lub usuwać partnerstwa.

7 TwinFinder pomaga znaleźć partnerów do współpracy eTwinning, którzy spełniają twoje oczekiwania. W oparciu o informacje podane przez nas podczas rejestracji, TwinFinder przedstawia listę szkół, które odpowiadają naszym preferencjom. Możemy uściślić wyszukiwanie podając określone kryteria, takie jak język, temat, grupa wiekowa, wykorzystanie technologii ICT, itp.

8 Moi Kandydaci służą do tego, by przechowywać informacje o szkołach, które mogą nas jeszcze zainteresować. Tutaj właśnie możemy zachowywać rezultaty wyszukiwań TwinFindera i śledzić poczynania interesujących nas szkół. Na stronie Moi Kandydaci możemy także zakładać partnerstwa.

9 TwinSpace jest platformą, z której szkoły mogą korzystać pracując nad wspólnym projektem. Wszystkie partnerstwa mają swoją prywatną przestrzeń roboczą TwinSpace, która jest dostępna z Pulpitu. TwinSpace oferuje kilka narzędzi współpracy i komunikacji, takich jak otwarty przez cały czas pokój rozmów, skrzynka , czy forum. Partnerstwo może także przechowywać materiały w folderach i archiwach plików oraz korzystać z platformy, by wymieniać informacje między nauczycielami i uczniami. Nauczyciele lub inni pracownicy szkoły zakładający partnerstwa stają się automatycznie administratorami TwinSpace.

10 Skrzynka dostępna z poziomu Pulpitu pozwala wysyłać wiadomości do szkół wymienionych na liście Moich Kandydatów. Możemy wysyłać wiadomości tylko do kontaktów w obrębie tych szkół, które znajdują się na liście potencjalnych partnerstw, a nie na zewnętrzne adresy .

11 Wszystkim partnerstwom zaakceptowanym przez Narodowe Biura Akcji eTwinning przyznawana jest oficjalna Odznaka eTwinning, którą można ściągnąć z portalu (w formacie pdf).

12 Przykładowa Odznaka eTwinning

13 Karta Postępu to sposób na śledzenie postępu waszych zadań związanych z projektem. Partnerstwa wprowadzają informacje dotyczące postępu oraz zadań wykonywanych w ramach projektu. Wszystkim projektom przyglądają się Narodowe Biura Akcji eTwinning tych krajów, których przedstawiciele działają w danym partnerstwie. Karty Postępy umożliwiają Biurom śledzenie przebiegu wykonywanych zadań, które, w razie potrzeby, służą pedagogicznym wsparciem. Informacje zwrotne Narodowych Biur Akcji eTwinning widoczne są na stronie Karty Postępu każdego z partnerstw.

14 Czat służy do rozmów z potencjalnymi partnerami, możemy zarezerwować taką rozmowę na stronie Moi Kandydaci. Druga osoba otrzyma zaproszenie do czatu z nami i jeśli wyrazi zgodę, otrzymamy stosowną informację. Jeśli nie dostaniemy takiej informacji, nasza wiadomość mogła nie zostać przeczytana, więc powinniśmy jeszcze raz się przypomnieć. Czat ma miejsce na prywatnej platformie i mogą w nim uczestniczyć wyłącznie osoby, które zostały do niego zaproszone na określony czas.

15 Dział zasobów zawiera materiały do nauki, którymi możemy dzielić się ze szkołami działającymi w ramach eTwinningu. Zamieszczane materiały nie muszą być wcale rezultatami projektu eTwinning. Możemy zamieszczać materiały do nauki, udostępniać je innym i szukać samemu.


Pobierz ppt "Co to jest Pulpit eTwinning?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google