Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

E-twinning w naszej szkole

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "E-twinning w naszej szkole"— Zapis prezentacji:

1 E-twinning w naszej szkole

2 SPIS TREŚCI: 1. Projekt „Free time – traditional plays, games and counting-out rhymes from different countries” 2. Projekt „National legends” Opis projektu Prace uczniów Odznaka E-twinning 3. Projekt dla najmłodszych 4. Projekt „Our town, school, our traditions”

3 Jest to pierwszy z projektów e-twinning realizowany w naszej szkole.
W połowie maja 2005r. skontaktował się z nami koordynator jednej ze szkół w Hiszpanii i wyraził zainteresowanie zaproponowanym przez nas tematem współpracy. Od tego czasu prowadziliśmy rozmowy za pomocą poczty elektronicznej, mające na celu ustalenie czasu rozpoczęcia projektu, czasu trwania projektu, konkretnych działań uczniów i nauczycieli. Projekt Free time – traditional plays, games and counting-out rhymes from different countries

4 Współpraca polegała głównie na wzajemnym dostarczaniu raz w miesiącu gry, zabawy lub wyliczanki typowej dla danego kraju. Należało ją przeprowadzić z uczniami a następnie oni sami opowiadali drogą meilową hiszpańskim kolegom o swych spostrzeżeniach i wrażeniach. Projekt Free time – traditional plays, games and counting-out rhymes from different countries

5 Projekt Free time – traditional plays, games and counting-out rhymes from different countries
Na początku była to głównie wymiana i z instrukcjami gier dla uczniów poprzez skrzynki koordynatorów. Zaangażowana grupa uczniów z naszej szkoły otrzymała i zrealizowała gry takie jak: Chusteczka, Wall ball. Ciuciubabka, Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy. Uczniowie brali czynny udział w wyborze gier i zabaw dla Hiszpanów. Wybierali i opisywali z pomocą nauczycieli j. angielskiego gry i zabawy. W celu sprawnego i jawnego przesyłania korespondencji została stworzona skrzynka uczniowska na oficjalnej stronie szkoły. Zostały też wybrane osoby, które opisywały i wysyłały wrażenia z przeprowadzonych gier w imieniu grupy.

6 Projekt National legends – opis projektu
Projekt realizowaliśmy od października 2006 roku do maja 2007 roku. Naszym partnerem była szkoła Guzeppi Agius' Primary 'B' na Malcie. W projekcie wzięła udział klasa 4b oraz kilkoro uczniów z klasy 4a. Nasz projekt nosił tytuł: “National legends”. Chcieliśmy podzielić się naszymi polskimi tradycjami oraz poznać kulturę innego kraju. Zadaniem uczniów było korespondowanie za pośrednictwem Internetu z uczniami maltańskiej szkoły (uczniowie mieli okazję poznać życie swoich rówieśników w tym dalekim kraju), przetłumaczenie dla nich tekstów polskich legend oraz zilustrowanie legend maltańskich. Projekt National legends – opis projektu

7 Projekt National legends – prace uczniów
NA NASTĘPNYCH PIĘCIU SLAJDACH PRZEDSTAWIAMY PRACE UCZNIÓW WYKONANE W RAMACH POWYŻSZEGO PROJEKTU

8 Il-Leggenda ta’ Ghar Hasan The Legend of Hasan’s Cave

9 A Maltese Legend L-Gharusa tal-Mosta - The Bride from Mosta

10 A Maltese Legend L-Gholja tas-Salvatur - The Saviour’s Hill

11 A Maltese Legend It-Tfajla tal-Ggantija - The Young Lady of Ggantija, Gozo

12 A Maltese Legend Kastell Zammitellu - Zammitellu’s Castle

13 Projekt National legends – odznaka eTwinning
ZA PROJEKT NATIONAL LEGENDS – REALIZOWANY WSPÓLNIE ZE SZKOŁĄ SAN GORG PRECA COLLEGE, Paola Primary B NA MALCIE OTRZYMALIŚMY ODZNAKĘ E-TWINNING. PRZEDSTAWIAMY JĄ NA NASTEPNYM SLAJDZIE.

14

15 Projekt dla najmłodszych
W br. roku szkolnym, w okresie przedświątecznym uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne, które wysłaliśmy do szkół, które zgłosiły chęć wzięcia udziału w takiej akcji w ramach E-twinningu. Korespondowaliśmy za pośrednictwem Internetu z uczniami z: Włoch, Rumunii, Hiszpanii, Słowenii, Holandii.

16 Projekt Our town, school, traditions …
Od lutego 2009 r. rozpoczęliśmy współpracę z szkołą Scuola Media Surano we Włoszech, Uczniowie wymieniają się ami z informacjami o sobie, swojej szkole, organizacji szkoły, swojej miejscowości i narodowych tradycjach dołączając do tego przepisy narodowych potraw oraz zdjęcia. Jest to nasz najnowszy pomysł, projekt jest w trakcie realizacji.


Pobierz ppt "E-twinning w naszej szkole"

Podobne prezentacje


Reklamy Google