Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE PROJEKT COMENIUS. ZSZ w Górze (Polska) Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Górze (Polska)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE PROJEKT COMENIUS. ZSZ w Górze (Polska) Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Górze (Polska)"— Zapis prezentacji:

1 UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE PROJEKT COMENIUS

2 ZSZ w Górze (Polska) http://www.zszgoras.pol.pl Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Górze (Polska) http://lo.pcdn.edu.pl Szkołę Zawodową w Menden (Niemcy) http://www.berufskolleg-menden.de Liceum Zawodowe w Molsheim (Francja) www.lycee-marchal.com realizowany przez:

3

4 Współpraca między różnymi instytucjami Narodowa Agencja Starostwo Powiatowe w Górze Dyrekcja szkół biorących udział w programie Nauczyciele szkół biorących udział w programie

5 Sfera dydaktyczna Poznanie warsztatu pracy, warunków i specyfiki pracy poszczególnych szkół. Nawiązanie nowych kontaktów z nauczycielami różnych przedmiotów z trzech różnych państw. Możliwość analizy różnic i podobieństw. Wymiana doświadczeń metodycznych, materiałów dydaktycznych. Zaprezentowanie własnych szkół społeczności uczniowskiej i nauczycielskiej różnych państw. Uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych w trakcie spotkań. Poznanie specyfiki pracy w klasach wielonarodowościowych. Wspólne tworzenie międzynarodowego rozkładu materiału, który zostanie wdrożony do realizacji w roku szkolnym 2009/2010

6 Promocja regionów Dzięki pozyskaniu środków unijnych nauczyciele niewielkich miejscowości takich jak Góra mają możliwość zwiedzenia miejsc historycznie ważnych. Mają możliwość skonfrontowania, posiadania wiedzy teoretycznej z realiami życia w poszczególnych państwach. Mają doskonałą okazję do wypromowania własnej szkoły i regionu oraz do utrwalenia pozytywnego obrazu o Polsce i Polakach.

7 Znaczenie technologii informacyjnej Sprawne przeprowadzenie projektu jest możliwe dzięki technologiom informacyjnym. Znaczna część pracy nad projektem odbywa się za pośrednictwem Internetu. Nauczyciele wyszukują potrzebne materiały oraz wymieniają się nimi. Szybka i sprawna wymiana ważnych informacji np. ustalanie terminów kolejnych spotkań Zamieszczenie na stronach internetowych poszczególnych szkół informacji o projekcie oraz linków do stron szkół partnerskich daje możliwość uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz społeczności lokalnej poznania idei projektu oraz bezpośrednio szkół partnerskich biorących w nim udział.

8 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE PROJEKT COMENIUS. ZSZ w Górze (Polska) Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Górze (Polska)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google