Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE"— Zapis prezentacji:

1 UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE
PROJEKT COMENIUS UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

2 ZSZ w Górze (Polska) http://www. zszgoras. pol
ZSZ w Górze (Polska)  Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Górze  (Polska) Szkołę  Zawodową w Menden (Niemcy)   Liceum Zawodowe w Molsheim (Francja)   realizowany przez:

3

4 Współpraca między różnymi instytucjami
Narodowa Agencja Starostwo Powiatowe w Górze Dyrekcja szkół biorących udział w programie Nauczyciele szkół biorących udział w programie

5 Sfera dydaktyczna Poznanie warsztatu pracy, warunków i specyfiki pracy poszczególnych szkół. Nawiązanie nowych kontaktów z nauczycielami różnych przedmiotów z trzech różnych państw. Możliwość analizy różnic i podobieństw. Wymiana doświadczeń metodycznych, materiałów dydaktycznych. Zaprezentowanie własnych szkół społeczności uczniowskiej i nauczycielskiej różnych państw. Uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych w trakcie spotkań. Poznanie specyfiki pracy w klasach wielonarodowościowych. Wspólne tworzenie międzynarodowego rozkładu materiału, który zostanie wdrożony do realizacji w roku szkolnym 2009/2010

6 Promocja regionów Dzięki pozyskaniu środków unijnych nauczyciele niewielkich miejscowości takich jak Góra mają możliwość zwiedzenia miejsc historycznie ważnych. Mają możliwość skonfrontowania, posiadania wiedzy teoretycznej z realiami życia w poszczególnych państwach. Mają doskonałą okazję do wypromowania własnej szkoły i regionu oraz do utrwalenia pozytywnego obrazu o Polsce i Polakach.

7 Znaczenie technologii informacyjnej
Sprawne przeprowadzenie projektu jest możliwe dzięki technologiom informacyjnym. Znaczna część pracy nad projektem odbywa się za pośrednictwem Internetu. Nauczyciele wyszukują potrzebne materiały oraz wymieniają się nimi. Szybka i sprawna wymiana ważnych informacji np. ustalanie terminów kolejnych spotkań Zamieszczenie na stronach internetowych poszczególnych szkół informacji o projekcie oraz linków do stron szkół partnerskich daje możliwość uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz społeczności lokalnej poznania idei projektu oraz bezpośrednio szkół partnerskich biorących w nim udział.

8 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google