Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

~ Żywią się przede wszystkim mięsem, ~ Uwielbiają uganiać się za myszami, ~ Zawsze spadają na cztery łapy, ~ Gdy są zadowolone to miauczą i mruczą. ~

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "~ Żywią się przede wszystkim mięsem, ~ Uwielbiają uganiać się za myszami, ~ Zawsze spadają na cztery łapy, ~ Gdy są zadowolone to miauczą i mruczą. ~"— Zapis prezentacji:

1

2 ~ Żywią się przede wszystkim mięsem, ~ Uwielbiają uganiać się za myszami, ~ Zawsze spadają na cztery łapy, ~ Gdy są zadowolone to miauczą i mruczą. ~ Koty to zwierzęta domowe,

3 ~ Psy to najlepsi przyjaciele ludzi, ~ Lubią wychodzić na długie spacery, ~ Ich ulubionym przysmakiem jest kość, ~ Potrafią bronić i służyć swoim właścicielom.

4 * Świnki żyją na wsi, * Są to zwierzęta wszystkożerne, * Lubią tarzać się w błocie, * Mama świnka rodzi około 20 prosiaczków.

5 * Żyją na wsi, * Jedzą ziarna, * Koguty budzą o poranku swoim pianiem, * Kury znoszą jajka.

6 ~ Rozpiętość skrzydeł od 2 - 2.65 m, co daje długość skakanki do skakania, ~ Są to ptaki drapieżne, ~ Samica znosi od 1 do 3 jaj, ~ Polują za dnia.

7 * Żyją w stadzie, * Ważą od 200 do 275 kilogramów, tyle co motor, * Lwica wydaje na świat od 1-5 młodych,

8 * Zebry to krewniacy koni, * Żyją tylko na kontynencie afrykańskim, * Są to zwierzęta żywiące się roślinami, * Żyją około 30 lat, * Są to zwierzęta żyjące w stadach.

9 * Małpy to zwierzęta najbardziej spokrewnione z człowiekiem, * Odżywiają się roślinami, * Są to zwierzęta stadne, * Większość swojego życia spędzają na drzewach.

10 ~ Żyją w dużych stadach, ~ Ważą od 250 kg do nawet 3,2 tony, czyli tyle ile duży samochód, ~ Prowadzą wodny tryb życia, ~ Żywią się pokarmem roślinnym.

11 * Występują na terenach Afryki i Azji, * Ważą od 40 do 70 kg, tak jak dorośli ludzie, * Żywią się mięsem, * Polują z zaskoczenia na swoje ofiary.

12 ~ Są zwierzętami objętymi ochroną, ~ Ważą tyle co średni samochód, czyli do 800 kg, ~ Są największymi dzikimi zwierzętami żyjącymi w Polsce.

13 * Są zwierzętami stadnymi, * Odżywiają się roślinami, * Osiągają do 6 metrów wysokości i mogłyby zajrzeć do mieszkania na drugim piętrze.

14 ~ Na wolności żyją w stadach, ~ Odżywiają się pokarmem roślinnym, ~ Są zwierzętami niezwykle lubiącymi czystość.

15 ~ Potrafią naśladować mowę ludzką, ~ Ich ubarwienie ciała jest niezwykle kolorowe i różnorodne, ~ Odżywiają się nasionami i larwami owadów.


Pobierz ppt "~ Żywią się przede wszystkim mięsem, ~ Uwielbiają uganiać się za myszami, ~ Zawsze spadają na cztery łapy, ~ Gdy są zadowolone to miauczą i mruczą. ~"

Podobne prezentacje


Reklamy Google