Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU LUTY 2009. CO TO JEST DBI 2009 Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU LUTY 2009. CO TO JEST DBI 2009 Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU LUTY 2009

2 CO TO JEST DBI 2009 Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu Safer Internet. Cel: inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum Saferinternet.pl – odpowiedzialne za realizację programu Safer Internet w Polsce.

3 Obchody DBI 2009 : Zamieszczenie informacji o DBI na szkolnej stronie internetowej. Zgłoszenie inicjatywy na DBI 2009. Promocja DBI poprzez konkurs plastyczny. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych przez nauczycieli informatyki na temat bezpieczeństwa w necie. Przeprowadzenie zajęć w ramach akcji Stop Cyberprzemocy. Przygotowanie przez uczniów gazetek tematycznych w klasach i na korytarzu.

4 W ramach kampanii Dziecko w sieci prowadzona jest akcja pod hasłem STOP cyberprzemocy poświęcona problemowi przemocy rówieśniczej z użyciem mediów elektronicznych. W ramach zajęć godzin wychowawczych uczniowie klas IV-VI na spotkaniach z pedagogiem szkolnym rozmawiali o problemie, zobaczyli film przedstawiający przypadek cyberprzemocy oraz nauczyli się, jak reagować na takie przypadki wśród rówieśników. STOP CYBERPRZEMOCY


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU LUTY 2009. CO TO JEST DBI 2009 Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google