Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU LUTY 2009

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU LUTY 2009"— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU LUTY 2009

2 CO TO JEST DBI 2009 Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Cel: inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum „Saferinternet.pl” – odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.

3 Obchody DBI 2009 : Zamieszczenie informacji o DBI na szkolnej stronie internetowej. Zgłoszenie inicjatywy na DBI 2009. Promocja DBI poprzez konkurs plastyczny. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych przez nauczycieli informatyki na temat bezpieczeństwa w necie. Przeprowadzenie zajęć w ramach akcji „Stop Cyberprzemocy”. Przygotowanie przez uczniów gazetek tematycznych w klasach i na korytarzu.

4 STOP CYBERPRZEMOCY W ramach kampanii „Dziecko w sieci” prowadzona jest akcja pod hasłem „STOP cyberprzemocy” poświęcona problemowi przemocy rówieśniczej z użyciem mediów elektronicznych. W ramach zajęć godzin wychowawczych uczniowie klas IV-VI na spotkaniach z pedagogiem szkolnym rozmawiali o problemie, zobaczyli film przedstawiający przypadek cyberprzemocy oraz nauczyli się, jak reagować na takie przypadki wśród rówieśników.


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 45 W BYTOMIU LUTY 2009"

Podobne prezentacje


Reklamy Google