Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tel. (87) 610 27 47

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tel. (87) 610 27 47"— Zapis prezentacji:

1 tel. (87) 610 27 47 e-mail: ppp_elk@o2.pl www.ppp.elk.edu.pl

2

3

4 Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców. W toku zajęć uczniowie dowiedzieli się: jakie formy może przyjmować cyberprzemoc, jakie emocje może rodzić u jej ofiar, jakie może nieść dla nich konsekwencje, jakie są możliwe konsekwencje przemocy w sieci dla sprawców tego typu działań, jak powinna zachować się ofiara cyberprzemocy i gdzie może szukać pomocy, jak powinni zachować się świadkowie cyberprzemocy, jak postępować, by zmniejszyć ryzyko bycia ofiarą cyberprzemocy.

5 Temat zajęć:Dla kogo:Godzina zajęć:Osoby prowadzące: Kuba poznaje podstawy bezpieczeństwa online Dzieci 5 -6 letnie9.00 – 10.00 Krystyna Olszewska Teresa Garlicka Kuba poznaje podstawy bezpieczeństwa online Dzieci 5 -6 letnie9.00 – 10.00 Ewa Kotarska Zofia Lenczewska Netykieta – znam zasady obowiązujące w Internecie Uczniowie szkoły podstawowej 10.30 – 12.00 Ewa Kotarska Zofia Lenczewska Zagrożenia płynące z nadużywania Internetu i komputera (w tym również grania w gry, zarówno online, jak i offline) Uczniowie gimnazjum10.30 – 12.00 Krystyna Olszewska Teresa Garlicka Pozytywne zastosowania sieci, jak i zagrożenia, które się w niej pojawiają. Uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej 12.00 – 13.30 Krystyna Olszewska Marta Czuper Oferta zajęć w PP-P "Surfuję. Respektuję" 05. luty 2013r. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o KONTAKT TELEFONICZNY: 87- 610 27 47 lub e-mail: ppp_elk@o2.pl ; sprawdź na www.ppp.elk.edu.plppp_elk@o2.pl www.ppp.elk.edu.pl

6 Na terenie poradni odbyły się zajęcia przeprowadzone przez pracowników poradni: Były to zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych, opublikowanym na stronie www.http://www.sieciaki.pl/ dla dzieci 5-6 letnich oraz dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni nagrodami pozyskanymi od Sponsorów.

7 SZKOŁA PODSTAWOWA - 615 uczniów Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ełckiej – 33 uczniów, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ełku – 248 uczniów Szkoła Podstawowa w Kalinowie – 143 uczniów Szkoła Podstawowa w Prostkach – 104 uczniów SP w ZS w Wiśniowie Ełckim – 48 uczniów Szkoła Podstawowa w Sypitkach – 39 uczniów SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA – 19 uczniów ( ZS Nr 1w Ełku) Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Ocenili je bardzo wysoko. Podobała im się atmosfera i sposób ich prowadzenia, dzięki czemu mogli z łatwością przyswoić przekazywane informacje.

8 Zajęcia dla dzieci 5 -6 letnich – uczniowie klasy 0, SP nr 4 w Ełku. W zajęciach warsztatowych wzięło udział 42 osoby. Dzieci oceniły bardzo wysoko prowadzone zajęcia, z dużym zainteresowaniem oglądały fragmenty filmów, dzieliły się informacjami, jak korzystać bezpiecznie z Internetu, uwewnętrzniły zasady Netykiety.

9 Zajęcia w PP-P w Ełku

10

11 Zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej. Dwie klasy zgłosiły się na zajęcia. Klasa III a - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku, kl. V, SP nr 2 w Ełku, razem 44 uczniów. Dzieci oceniły bardzo wysoko prowadzone zajęcia, z dużym zainteresowaniem oglądały fragmenty filmów, dzieliły się informacjami, jak korzystać bezpiecznie z Internetu, uwewnętrzniły zasady Netykiety.

12 Zajęcia dla uczniów gimnazjum, uczestniczyła młodzież z Gimnazjum nr 1, klasa II a, 29 osób. Młodzież była zadowolona z udziału w zajęciach, uznali, że były ciekawe, niektórzy po raz pierwszy zetknęli się z Netykietą. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem.

13 Zajęcia dla młodzieży ze szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie z klasy III Technikum w ZS nr 3 w Ełku (11 osób). Proponowane zajęcia podobały się młodzieży, uznali je za ciekawe. Umówili się na kolejne zajęcia, by pogłębić temat. Refleksje uczniów (powtarzające się) : Zapamiętałem jak zwalczać cyberprzemoc, jak reagować gdy jesteśmy ofiarami cyberprzemocy.

14 Bardzo pożyteczna lekcja. Wiele się nauczyłem o uzależnieniu od Internetu, gier komputerowych oraz jak je zwalczać; Dowiedziałem się, gdzie szukać pomocy, etapów uzależnienia, przyczyn i skutków uzależnień; Dowiedziałem się, ze Internet może być niebezpiecznym miejscem, gdzie mogę nieświadomie być wykorzystany. Gry mogą mnie wciągnąć tak, że się uzależnię. Poznałem sposoby, jak ograniczać spędzany czas, potrafię określić wartości, które cenię; Dowiedziałam się, ze trzeba dbać o przyjaciół i rodzinę i lepiej spotykać się w świecie realnym, a nie wirtualnym (choć to wygodne); Na zajęciach dowiedziałam się, jakie są uzależnienia, jak je odkryć i do jakich miejsc się zgłosić, zajęcia podobały mi się; Na zajęciach dowiedziałam się, że nie warto poświęcać swojego życia przedmiotom, od których mogę się uzależnić; Uzależnienia są bardzo dużym problemem, który może dotknąć każdego człowieka. Interwencja w odpowiednim czasie może zapobiec tragicznym skutkom.

15 Celem szkolenia było: przekazanie wiedzy na temat psychologicznych aspektów korzystania przez dzieci z Internetu; omówienie działań profilaktycznych; przygotowanie do prowadzenia zajęć profilaktycznych (scenariusz zajęć)

16 Nauczyciele pracowali z dużym zaangażowaniem. Ocenili wysoko zaproponowane treści, stwierdzili, że zainspirowali się, by urozmaicić swoje zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

17 Opracowano gazetkę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Przygotowanie zaproszeń na zajęcia w poradni. Opracowanie folderu \"STOP CYBERPRZEMOCY\", który był rozdawany dla uczniów, rodziców, nauczycieli po zajęciach. Wysłaliśmy informację do wszystkich typów szkół i placówek o DBI 2013r. jako formę promocji DBI. Zachęcaliśmy uczniów i nauczycieli do organizowania własnych inicjatyw, promujących prawa i obowiązki cyfrowych obywateli na terenie szkół i placówek oświatowych. Umieszczono baner 2013r. na poradnianej stronie internetowej www.ppp.elk.edu.pl.www.ppp.elk.edu.pl Zorganizowanie dla młodzieży ełckich szkół ponadgimnazjalnych międzyszkolnego konkursu na prezentację multimedialną STOP CYBERPRZEMOCY, poświęconej bezpieczeństwu w Sieci i przeciwdziałaniu przemocy z użyciem Internetu i telefonów komórkowych. Konkurs był 2 - etapowy (szczegóły na stronie poradni).

18 26 lutego 2013r. w godzinach 10.00 – 12.00 w Zespole Szkół Nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku odbył się finał konkursu pod hasłem STOP CYBERPRZEMOCY. Organizatorem konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ełckiego była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Ełku. Celem konkursu było : uwrażliwienie młodzieży na kwestie agresji w sieci, propagowanie właściwych postaw i zachowań wobec cyberprzemocy, budzenie świadomości w zakresie bycia odpowiedzialnym za swoje postępowanie w sieci oraz kształtowanie umiejętności selekcji informacji.

19 Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 uczniów. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmował wykonanie prezentacji multimedialnej, zawierającej problematykę cyberprzemocy, jej formy, rodzaje zagrożeń i aspekty prawne. W drugim etapie uczniowie musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru zawierający 35 pytań, opracowany przez pracowników poradni.

20

21 Wszystkie zaplanowane działania w ramach akcji DBI 2013 skierowane do dzieci i młodzieży oraz rodziców zarówno na terenie szkół, placówek oraz Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Ełku spotkały się z dużym zainteresowaniem. Organizacja tych działań przyniosła wszystkim wiele satysfakcji.


Pobierz ppt "Tel. (87) 610 27 47"

Podobne prezentacje


Reklamy Google