Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zadanie konkursowe nr 10 Powiedz STOP cyberprzemocy ! Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zadanie konkursowe nr 10 Powiedz STOP cyberprzemocy ! Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu."— Zapis prezentacji:

1 Zadanie konkursowe nr 10 Powiedz STOP cyberprzemocy ! Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu

2 Nękanie, Nękanie, Straszenie, Straszenie, Szantażowanie z użyciem sieci, Szantażowanie z użyciem sieci, Publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, filmów z użyciem sieci, Publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, filmów z użyciem sieci, Podszywanie się w sieci pod kogoś wbrew jego woli. Podszywanie się w sieci pod kogoś wbrew jego woli.

3 Przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Technologie te to głównie Internet i telefony komórkowe.

4 Poczta elektroniczna, Poczta elektroniczna, Czaty, Czaty, Komunikatory, Komunikatory, Strony internetowe, Strony internetowe, Blogi, Blogi, Serwisy społecznościowe, Serwisy społecznościowe, Grupy dyskusyjne, Grupy dyskusyjne, Serwisy sms i mms. Serwisy sms i mms.

5 Przemocy werbalnej w sieci doświadczyło – 52% dzieci Przemocy werbalnej w sieci doświadczyło – 52% dzieci Filmy i zdjęcia robione wbrew woli dziecka – 57% Filmy i zdjęcia robione wbrew woli dziecka – 57% Upublicznianie kompromitujących materiałów z udziałem dziecka – 14% Upublicznianie kompromitujących materiałów z udziałem dziecka – 14% Podszywanie się w sieci pod dziecko – 19% Podszywanie się w sieci pod dziecko – 19%

6 Kontakt z niebezpiecznymi treściami Kontakt z niebezpiecznymi treściami Kontakt z niebezpiecznymi osobami Kontakt z niebezpiecznymi osobami Przemoc rówieśnicza (cyberprzemoc) Przemoc rówieśnicza (cyberprzemoc) Uzależnienie od Internetu Uzależnienie od Internetu

7 Zapobieganie cyberprzemocy w naszej szkole

8 1. Zabezpieczenia komputerów Wszystkie komputery w pracowni szkolnej są zabezpieczone programem Beniamin, Wszystkie komputery w pracowni szkolnej są zabezpieczone programem Beniamin, kontrolującym zawartość stron WWW i komunikatorów internetowych. Beniamin blokuje dostęp do określonych stron WWW na podstawie zestawu słów kluczowych, umożliwia też prowadzenie i ręczne modyfikowanie białej i czarnej listy stron WWW. kontrolującym zawartość stron WWW i komunikatorów internetowych. Beniamin blokuje dostęp do określonych stron WWW na podstawie zestawu słów kluczowych, umożliwia też prowadzenie i ręczne modyfikowanie białej i czarnej listy stron WWW.

9

10 2. Zakaz noszenia włączonych telefonów komórkowych Dyrektor szkoły wydał zarządzenie wnoszenia na lekcje włączonych telefonów komórkowych. Na przerwach zabrania się nagrywania filmów telefonem. Dyrektor szkoły wydał zarządzenie wnoszenia na lekcje włączonych telefonów komórkowych. Na przerwach zabrania się nagrywania filmów telefonem.

11 3. Prezentacje na temat cyberprzemocy W grudniu 2012 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja pod tytułem Bądź bezpieczny w sieci, zorganizowana przez VISION - POLSKA przy współpracy z FUNDACJĄ DZIECI NICZYJE.

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32 4. Lekcje poświęcone cyberprzemocy Każda klasa naszej szkoły odbyła lekcje, na których nauczyciel informatyki zrealizował temat Stop cyberprzemocy!. Każda klasa naszej szkoły odbyła lekcje, na których nauczyciel informatyki zrealizował temat Stop cyberprzemocy!. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi formami cyberprzemocy, jakie istnieją zagrożenia internetowe oraz jak im zapobiegać. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi formami cyberprzemocy, jakie istnieją zagrożenia internetowe oraz jak im zapobiegać.

33

34

35

36

37

38

39

40 Podsumowanie Uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w wiedzę o cyberprzemocy. Wiedzą, czym ona jest i jakie może wyrządzić szkody drugiemu człowiekowi. W programie profilaktyczno – wychowawczym naszej szkoły temat cyberprzemocy będzie zawsze obecny ze względu na powszechny dostęp do Internetu, telefonów komórkowych czyli technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w wiedzę o cyberprzemocy. Wiedzą, czym ona jest i jakie może wyrządzić szkody drugiemu człowiekowi. W programie profilaktyczno – wychowawczym naszej szkoły temat cyberprzemocy będzie zawsze obecny ze względu na powszechny dostęp do Internetu, telefonów komórkowych czyli technologii informacyjnych i komunikacyjnych.


Pobierz ppt "Zadanie konkursowe nr 10 Powiedz STOP cyberprzemocy ! Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google