Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dziecko bezpieczne w sieci. Zalety Internetu Szybkie znajdywanie informacji. Dostępność informacji ze świata. Szybki kontakt z bliskimi osobami z odległych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dziecko bezpieczne w sieci. Zalety Internetu Szybkie znajdywanie informacji. Dostępność informacji ze świata. Szybki kontakt z bliskimi osobami z odległych."— Zapis prezentacji:

1 Dziecko bezpieczne w sieci

2 Zalety Internetu Szybkie znajdywanie informacji. Dostępność informacji ze świata. Szybki kontakt z bliskimi osobami z odległych stron. Uzyskiwanie i doskonalenie swojej wiedzy. Rozrywka, relaks, odpoczynek.

3 Wady Internetu Zbyt długie przesiadywanie przed komputerem powoduje liczne choroby np: uzależnienia, wady wzroku, wady postawy, bóle głowy. Niesprawdzone informacje. Narażenie komputera na wirusy. Niebezpieczne strony, cyberprzemoc.

4 Warunki bezpiecznego korzystania z Internetu Nie podawaj swoich danych osobowych! Zabezpiecz komputer programami antywirusowymi! Zabezpieczaj swój komputer hasłem! Uważaj na e-maile od osób nieznajomych, zwłaszcza zawierających załączniki graficzne! Nie instaluj nieznanych programów wersji demo!

5

6 Dzień Bezpiecznego Internetu 6 lutego 2007 roku w 40 krajach na świecie - i po raz trzeci w Polsce – obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był w Polsce i całej Europie 10 lutego. Został ustanowiony 6 lutego 2007 roku w 40 krajach na świecie - i po raz trzeci w Polsce – obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był w Polsce i całej Europie 10 lutego. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych. z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

7 Netykiet@ Netykieta to po prostu zasady dobrego zachowania w Internecie. Wiele reguł netykietowego postępowania wynika wprost z charakteru korzystania z różnych internetowych usług (IRC, komunikatory, e- mail). Netykieta obowiązuje wszystkich internautów, choć pewnie nie wszyscy słyszeli o jej istnieniu. Netykieta to po prostu zasady dobrego zachowania w Internecie. Wiele reguł netykietowego postępowania wynika wprost z charakteru korzystania z różnych internetowych usług (IRC, komunikatory, e- mail). Netykieta obowiązuje wszystkich internautów, choć pewnie nie wszyscy słyszeli o jej istnieniu. Przemyśl swoje działania online. Nie działaj na czyjąś szkodę. Nie nadużywaj możliwości, jakie Ci daje Internet.

8

9 Dziękuje za obejrzenie prezentacji Prezentację wykonała Agnieszka Greniuk kl VIa


Pobierz ppt "Dziecko bezpieczne w sieci. Zalety Internetu Szybkie znajdywanie informacji. Dostępność informacji ze świata. Szybki kontakt z bliskimi osobami z odległych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google