Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej 1-12 lutego 2010r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej 1-12 lutego 2010r."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej 1-12 lutego 2010r.

2 Bezpieczny Internet Ja jestem Mateusz. Pewnie zastanawiacie się co to takiego. DBI to skrót od Dnia Bezpiecznego Internetu. Razem z Kubą postaramy się wam wszystko objaśnić. Cześć! Mam na imię Kuba. Jestem uczniem klasy VIa. Lubię komputery, interesuję się informatyką. Czy słyszeliście już coś o DBI ?

3 Dzień Bezpiecznego Internetu Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma na celu przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa

4 Dzień Bezpiecznego Internetu Działania związane z bezpieczeństwem w sieci odbywały się od 1 do 12 lutego i obejmowały całą społeczność uczniowską. Zresztą zobaczcie sami. W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu po raz drugi.

5 SIECIAKI I SIECIUCHY, czyli zajęcia dla klas I-III Uczniowie klas I-III zdobyli wiedzę na temat niebezpieczeństw, jakie można napotkać w Internecie oraz zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci uczestnicząc w bloku tematycznym Bezpieczny Internet. W oparciu o materiały dostępne na stronie www.dzieckowsieci.pl nauczyciele zapoznali dzieci ze stroną internetową Sieciaków.

6 SIECIAKI I SIECIUCHY, czyli zajęcia dla klas I-III A oto kolorowanki najmłodszych uczniów

7 SIECIAKI I SIECIUCHY, dobre i złe postaci Internetu OK.! Ja tylko żartowałem. A ty się nabrałeś Jak mógłbym nie wiedzieć co to są Sieciaki. Boję się nawet pomyśleć co by na to powiedziała nasza pani od informatyki! Kuba! No to teraz dałeś plamę! Nie kompromituj się! Wiem, że lubisz pajączki i inne takie stworzonka, ale Sieciaki nie mają z nimi nic wspólnego. Mateusz… Te Sieciaki to oczywiście strona o pająkach?

8 Serwis www.sieciaki.pl opiera się na przygodach postaci dzieci posiadających specjalne zdolności i wykorzystujących je w walce z internetowymi zagrożeniami. Sieciaki, czyli Ajpi, Netka, Spociak i Kompel potrafią bezpiecznie i umiejętnie korzystać z Sieci. Pomaga im w tym robot NetRobi. Sieciaki i NetRobi walczą z Sieciuchami, uosobieniami zagrożeń, czyhających na Internautów. W skład grupy Sieciuchów wchodzą: Kłamacz, Kradziej, Śmieciuch i Bełkot. Dzięki prezentacji postaci Sieciuchów, dzieci mogą zapoznać się z zagrożeniami w sieci, a także dowiedzieć się, jak odpowiednio na nie reagować. SIECIAKI I SIECIUCHY, dobre i złe postaci Internetu

9 3…2…1…Internet, czyli zajęcia dla klas IV-VI Kuba! A pamiętasz ostatnią lekcję wychowawczą ? MICHAŁ Tego nie da się zapomnieć. Jak tylko pani podała temat zajęć, czyli 3…2…1…Internet Michał rzucił się do drzwi, bo myślał, że chodzi o to, by jak najprędzej znaleźć się w pracowni komputerowej.

10 3…2…1…Internet, czyli zajęcia dla klas IV-VI Masz rację. Pani zaprezentowała nam projekcję kreskówek poświęconych różnym formom internetowych zagrożeń. Pracowaliśmy w grupach i indywidualnie. No jeszcze przygody bohaterów kreskówek komentował Krzysztof Hołowczyc! To były bardzo fajne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy.

11 3…2…1…Internet, czyli zajęcia dla klas IV-VI

12 Helpline.org.pl Wczoraj Maciek z IIIb zrobił mi śmieszne zdjęcie i wrzucił je do Internetu. Teraz jestem pośmiewskiem całej szkoły. Czy ktoś mi może pomóc? Helpline zajmuje się pomocą w sytuacjach zagrożenia w sieci. Kiedy spotka Cię coś nieprzyjemnego lub złego w Internecie, możesz się z nimi skontaktować telefonicznie, mailowo lub za pomocą komunikatora na ich stronie. Konsultanci helpline udzielają także porad rodzicom, opiekunom i osobom pracującym zawodowo z dziećmi i młodzieżą. Kontakt z konsultantami jest możliwy pod bezpłatnym numerem telefonu 0 800 100 100, A ty czemu płaczesz? Pomoże Ci Helpline.

13 Czy to UFO? Kurs e-learning uczniów klas III i IV Bezpieczna przygoda z Internetem Nie, to 7 dysków wiedzy, jakie zdobyli uczniowie klas III i IV w szkoleniu e-learningowym Bezpieczna przygoda z Internetem i Bezpieczne surfowanie w Necie.

14 Kurs e-learning uczniów klas III i IV Bezpieczna przygoda z Internetem Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie klas III i IV ukończyli kurs e-learningowy Bezpieczne surfowanie w Necie. Zaliczając test końcowy każdy uczeń otrzymał dyplom potwierdzający znajomość zasad DBI.

15 Konkurs grafiki komputerowej W szkole odbył się konkurs plastyczny na grafikę komputerową pt. Bezpieczny Internet. Uczniowie klas IV-VI wykonywali plakaty w dowolnej formie grafiki komputerowej. Wśród wielu prac jury konkursowe wybrało trzy najciekawsze plakaty, które zgłoszone zostały do konkursu wojewódzkiego pod tym samym tytułem. Na ostateczne wynik konkursu czekamy. I trzymamy kciuki! Michał Kuźnik kl. VIa Sandra Kisiel kl. Va Klaudia Kuzior kl. VIb

16 Internet źródłem wiedzy i rozrywki czyli czasopisma dla dzieci w sieci. Kuba, przecież to jeszcze nie wszystko! Nasi najmłodsi koledzy na lekcji bibliotecznej zapoznali się z czasopismami dla dzieci w Internecie. Mateusz, tyle ostatnio się działo w naszej szkole, a wszystko związane było z Dniem Bezpiecznego Internetu

17 Bezpieczny Internet w domu Kuba, my już znamy zasady bezpieczeństwa w sieci, ale nasi rodzice….Do niedawna moja mama umiała tylko w Internecie przepisów kulinarnych wyszukać. Pojęcia nie miała o zagrożeniach! To masz fajnie. Smakołyki Ci mama podstawia, nic dziwnego, że ostatnio taki okrąglejszy się zrobiłeś. Teraz się zmieniło. Odkąd mama wróciła z zebrania dla rodziców, bez przerwy kontroluje mi czas przy komputerze. Ciężko wytrzymać! W ramach comiesięcznych spotkań wychowawcy klas wygłosili pogadanki dla rodziców. Na zebraniu rodzice otrzymali ulotki informacyjne uświadamiające potrzebę zainteresowania się problemem rozsądnego i bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu.

18 Bezpieczny Internet w domu Rodzice otrzymali ulotki informacyjne o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

19 Dzień Bezpiecznego Internetu A tak informowaliśmy wszystkich o podjętej przez nas akcji Gazetka ścienna w głównym korytarzu szkolnym, informująca o podjętej przez nas akcji W szkolnej gazetce Czarno na białym redaktorzy zamieścili zasady bezpieczeństwa w Internecie

20 Bardzo ważne! Internet nie tylko uczy, bawi i rozwija. Bądźcie świadomi niebezpieczeństw płynących z Internetu.

21 KONIEC źródło: www.dzeckowsieci.pl www.sieciaki.pl


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej 1-12 lutego 2010r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google