Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet -ogólnoświatowa sieć komputerowa, która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP (ang. Internet Protocol). Sieć

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet -ogólnoświatowa sieć komputerowa, która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP (ang. Internet Protocol). Sieć"— Zapis prezentacji:

1

2 Internet -ogólnoświatowa sieć komputerowa, która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP (ang. Internet Protocol). Sieć ta dostarcza lub wykorzystuje usługi wyższego poziomu, które oparte są na funkcjonowaniu telekomunikacji i związanej z nią infrastrukturze.

3 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W roku 2011 obchody DBI przypadają na 8 lutego.

4

5

6 77% osób w Polsce w wieku 16-24 korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie. To więcej niż średnia dla Unii Europejskiej wynosząca 73%. Rok wcześniej, zarówno dla Polski, jak i EU, odsetek korzystających w tym wieku wyniósł 66%. Z kolei w 2007 roku, o cztery punkty procentowe był wyższy dla EU.

7

8 Dzieci Naprawdę Nie Wiedzą Z Kim Piszą Przez Internet.Nawet Mogą Pisać Z 60 latkiem.

9

10 Hakerzy Atakuj ą Strony Internetowe Haker – osoba, która szuka i ewentualnie wykorzystuje dziury bezpieczeństwa w oprogramowaniu komputerowym. Może też dzięki nim uzyskiwać dostęp do zabezpieczonych zasobów. Osoby łamiące zabezpieczenia nazywa się też crackerami. Hakerzy skupieni w społeczności hakerskiej używają terminu cracker dla odróżnienia się od przestępców, z kolei crackerzy terminu haker używają na określenie włamywaczy sieciowych.

11 Miliony Polaków, podobnie jak w innych krajach, ściągają z internetu filmy, muzykę, książki, gry i programy. Nie widzą w tym nic złego, bo dla nich dzielenie się plikami to styl życia. Dla koncernów - to kradzież, swoje straty szacują na miliardy dolarów. Wygrywają procesy sądowe, ale tracą rząd dusz. Szwedzka Partia Piratów ma już kilkadziesiąt tysięcy członków.

12

13 Zakupy w sieci to ryzyko. Z raportu poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego wynika, że polskie e-sklepy są fatalnie zabezpieczone przed oszustami i złodziejami danych. Policja przyznaje: rośnie liczba ofiar internetowych oszustów.

14

15

16 Nr.23


Pobierz ppt "Internet -ogólnoświatowa sieć komputerowa, która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP (ang. Internet Protocol). Sieć"

Podobne prezentacje


Reklamy Google