Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w."— Zapis prezentacji:

1 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Witam na spotkaniu z Latarnikiem Polski Cyfrowej Równych Szans Iwona Pluta

2 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Latarnik PCRS to lokalny animator, który ma za zadanie zachęcanie pokolenia 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie. Działania Latarnika realizowane są z wykorzystaniem publicznych punktów dostępu do Internetu – w bibliotekach, remizach OSP, telecentrach i innych. To wolontariusz, który może stać się motorem napędowym niezbędnej przemiany cywilizacyjnej.

3 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Rolą Latarnika jest stworzenie nowej jakości we własnym środowisku: inspirowanie, uczenie i pomoc w korzystaniu z narzędzi cyfrowych, ale przede wszystkim przekonywanie dotąd nieprzekonanych do samodzielnych poszukiwań w sieci. Najważniejsze w latarniczej pracy jest jednak umiejętne rozpoznanie potrzeb społeczności, tak aby propozycje aktywizacji były "szyte na miarę" - dostosowane do ich potrzeb.

4 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Jak wynika z ostatnich badań, na niespełna 13 mln Polaków po 50 roku życia, prawie 10 mln nie korzysta z sieci. Brak umiejętności korzystania z nowych technologii oznacza marginalizację, prowadzącą do cyfrowego wykluczenia. – Nie tylko coraz więcej można zrobić z pomocą Internetu, ale również coraz więcej można robić tylko przez Internet – tłumaczą eksperci Coraz więcej firm szuka pracowników tylko w sieci, coraz więcej imprez i wydarzeń kulturalnych ogłasza się tylko w Internecie.

5 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Internet to też – czasem wyłączne – medium wsparcia działań społecznych, obywatelskich i konsumenckich. W czasie kryzysu należy szukać "mądrych" oszczędności. Z badań PWC Polska wynika, że wyedukowane cyfrowo społeczeństwo oznacza miliardowe oszczędności dla budżetu. Wynikają one z racjonalnego administrowania, rozwoju e-handlu oraz e-usług i przedsiębiorczości Problemem polskich "wykluczonych" nie jest tylko dostęp do sieci, lecz głównie brak kompetencji 73 proc. wszystkich Polaków posiada dostęp do internetu, jednak korzysta z niego tylko 60 proc. z nich

6 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Nie chodzi zatem tylko o "bycie internautą", ale posiadanie umiejętności korzystania z sieci, które poprawiają jakość życia i pracy Jakie korzyści widzą Państwo, jeśli przełamiecie się i odkryjecie w sobie umiejętność obsługi urządzeń cyfrowych?

7 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Na czym, Państwa zdaniem, polega obsługa Internetu?

8 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Czego możemy szukać w Internecie?

9 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Czy aby jeździć samochodem, powinniście znać się na mechanice? Z czego zbudowany jest komputer? - jednostka centralna - monitor - klawiatura - mysz - drukarka, skaner, kamera, słuchawki, głośniki,

10 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka https://latarnicy.pl/knowledge-base/tiling/

11 Podlaska cyfryzacja dla 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

12 Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Dziękuję za uwagę Iwona Pluta


Pobierz ppt "Internet łączy pokolenia – cyfryzacja osób 50+ Projekt systemowy – działanie na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowany w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google