Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Co to jest Internet ? – Wstęp 2. Najczęstsze zagrożenia, na jakie jesteśmy narażeni w Internecie 3. Czym jest Cyberprzemoc ? 4. Niebezpieczne kontakty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Co to jest Internet ? – Wstęp 2. Najczęstsze zagrożenia, na jakie jesteśmy narażeni w Internecie 3. Czym jest Cyberprzemoc ? 4. Niebezpieczne kontakty."— Zapis prezentacji:

1

2 1. Co to jest Internet ? – Wstęp 2. Najczęstsze zagrożenia, na jakie jesteśmy narażeni w Internecie 3. Czym jest Cyberprzemoc ? 4. Niebezpieczne kontakty. 5. Uzależnienia od Internetu 6. Podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. 7. Nie daj się oszukać

3 Ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W sensie logicznym, Internet to przestrzeń adresowa zrealizowana przy wykorzystaniu protokołu komunikacyjnego IP, działająca w oparciu o specjalistyczny sprzęt sieciowy Wizualizacja różnych dróg w części Internetu

4 a) Kontakt z materiałami zawierającymi treści nieodpowiednie do wieku dziecka b) Niebezpieczne kontakty c) Cyberprzemoc d) Uzależnienie od Internetu e) nieświadome udostępnianie informacji

5 Stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem np. Internetu Osobę dopuszczającą się takich czynów określa się stalkerem

6 Zdecydowana większość młodych internautów korzysta z komunikatorów, czatów i portali społecznościowych. Dzieci zawierają w ten sposób nowe znajomości, co naraża je na możliwość kontaktów z niebezpiecznymi osobami. Przez swoją niewiedzę i łatwowierność stają się ofiarami przestępstw z użyciem Sieci: oszustw, wyłudzeń, włamań komputerowych.

7 Postulowany przez niektórych psychiatrów, w tym Ivana Goldberga, syndrom uzależnienia się użytkownika internetu od wielogodzinnego obcowania w tym środowisku.

8

9

10 1. NIE PODAWAJ SWOJEGO IMIENIA NAZWISKA!

11 2. POSŁUGUJ SIĘ NICKIEM!

12 3. NIE PODAWAJ SWOJEGO ADRESU !

13 4. NIE ROZMAWIAJ Z OSOBAMI, KTÓRYCH NIE ZNASZ, KTÓRE POZNAŁEŚ/-AŚ W INTERNECIE!

14 5. NIE PODAWAJ SWOJEGO WIEKU!

15 6. WCHODŹ TYLKO NA STRONY PRZEZNACZONE DLA OSÓB, O OKREŚLONYM WIEKU!

16 7. NIE MÓW, CO MASZ W DOMU!

17 Robiąc zakupy przez Internet szukaj wyraźnych znaków, że kupujesz od firmy uczciwej, o sprawdzonej reputacji. Korzystając ze stron aukcji internetowych zawsze sprawdzaj, na jakich zasadach działają i jak spośród sprzedających wybrać tych, którzy są godni zaufania. Korzystaj z bezpiecznych sposobów płatności takich, jak np. karty kredytowe lub debetowe. Kieruj się zdrowym rozsądkiem - jeśli jakaś okazja wydaje się zbyt piękna, by mogła być prawdziwa, bardzo możliwe, że taka właśnie jest.

18 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ ! PATRYCJA MIŚKIEWICZ KL. 4a


Pobierz ppt "1. Co to jest Internet ? – Wstęp 2. Najczęstsze zagrożenia, na jakie jesteśmy narażeni w Internecie 3. Czym jest Cyberprzemoc ? 4. Niebezpieczne kontakty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google