Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet – (między sieć) ogólnoświatowa sieć komputerowa, służąca do komunikacji, pozyskiwania informacji, a także do zabawy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet – (między sieć) ogólnoświatowa sieć komputerowa, służąca do komunikacji, pozyskiwania informacji, a także do zabawy."— Zapis prezentacji:

1

2 Internet – (między sieć) ogólnoświatowa sieć komputerowa, służąca do komunikacji, pozyskiwania informacji, a także do zabawy.

3 Niebezpieczeństwa, które czyhają na Nas w Internecie: -Naruszanie Praw Autorskich -Podejrzane Mail-e -Niebezpieczne strony wyłudzające dane - Kontakt z materiałami epatującymi przemocą -Kontakt z internetowymi oszustami -Uzależnienie od Internetu -Masowe naciąganie Internautów

4 Kopiowanie prac, zdjęć innego człowieka jest karalne, jeżeli nie wyraził na to zgody. Gdy autor nie zgadza się na kopiowanie, zdjęcie musimy zrobić sami.

5 Korzystając z poczty elektronicznej otrzymujemy niechciane często mail-e reklamujące różnego typu reklamy. Takie wiadomości nazywamy SPAMEM

6 W internecie pojawia się plaga stron, które proszą Cię o podanie danych osobowych. Wiąże się to z dużymi konsekwencjami Pamiętaj ! Nigdy nie podawaj : danych osobowych, numerów kontaktowych oraz adresów.

7 Dlaczego na pudełkach gier są namalowane wskazania wiekowe ? Otóż dlatego aby dziecko nie miało dostępu do przemocy jaka się w nich znajduje. Na świecie jest coraz więcej przypadków przemocy,w których dzieci odgrywają główną rolę.

8 Internet jest szczególnie groźnym i uzależniającym medium. Godziny spędzane w sieci to czas odebrany pracy, nauce czy życiu rodzinnemu. Uzależnienie od internetu pojawia się coraz częściej u dzieci.

9 Codziennie wchodząc na ulubione strony napotykasz reklamy, mające na celu zachęcenie Cię do wysłania sms-a na podany numer. Zapewniają, że Wygrałeś nagrodę w konkursie, jednak nie jest to prawdą.

10 Ogólnopolska kampania społeczna "Dziecko w Sieci" zainicjowana została w lutym 2004 roku przez Fundację Dzieci Niczyje (FDN). Podstawowym jej celem było zwrócenie uwagi dorosłych i dzieci na zagrożenia związane z aktywnością pedofilów w Sieci oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Część medialną kampanii zrealizowano pod hasłem "Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.

11 Jak się nazywasz? Mów mi wuju. Ile masz lat? Tyle co Bruce Lee, jak był w moim wieku. Skąd klikasz? Klikam? A skąd! Gdzie mieszkasz? Chrząszczyrzewoszyce, powiat Łękołody. Jak wyglądasz? Podchodzę do okna, otwieram je i wyglądam.

12 Dostajesz kieszonkowe? A Ty co, Urząd Skarbowy? Ile zarabiają twoi rodzice? O wiele za mało. Z kim mieszkasz? Tajemnica państwowa. Co masz na sobie? Wzrok rodziców. Do której chodzisz szkoły? Do piątej z lewej. Spotkamy się? Chyba, że 30 lutego.

13 Odwiedzisz mnie? A co, leżysz w szpitalu? Jaki jest Twój numer telefonu? Nie ze mną te numery Bruner. Dogadujesz się z rodzicami? Lepiej niż z Tobą. Wyślesz mi fotkę? Do paszportu musisz mieć swoją Masz zdjęcie? Tak, ale jedno, więc nie wysyłam. Masz kartę kredytową ? A ty jopka pik?

14 Jesteś w domu sam? Nie licząc rodziny… Wejdziesz na moją stronę? Wchodzę tylko na drabinę… Gdzie pracują Twoi rodzice? Tam gdzie chcą Chciałbyś dostać jakiś prezent? Nie bądź taki Mikołaj. Chcesz zarobić trochę kaski? Ot filantrop z bożej łaski.

15 Internet nie jest ani dobry, ani zły.To od nas zależy czy będzie przestrzenią bezpieczną. O bezpieczeństwo w globalnej sieci dbaj tak, jak dbasz o nie w świecie realnym.

16 Prezentację wykonali uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 3 w Mysłowicach: Jakub Domagała Adrian Gierlach WYKORZYSTANE ŹRÓDŁA www.wikipedia.pl www.bezpiecznyinternet.org www.sciaga.pl www.google.images.pl


Pobierz ppt "Internet – (między sieć) ogólnoświatowa sieć komputerowa, służąca do komunikacji, pozyskiwania informacji, a także do zabawy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google