Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet, przyjaciel czy wróg ?. Internet- globalna, międzynarodowa; - sieć, - (dosłownie międzysieć) – ogólnoświatowa sieć komputerowa,która jest logicznie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet, przyjaciel czy wróg ?. Internet- globalna, międzynarodowa; - sieć, - (dosłownie międzysieć) – ogólnoświatowa sieć komputerowa,która jest logicznie."— Zapis prezentacji:

1 Internet, przyjaciel czy wróg ?

2 Internet- globalna, międzynarodowa; - sieć, - (dosłownie międzysieć) – ogólnoświatowa sieć komputerowa,która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP Sieć ta dostarcza lub wykorzystuje usługi wyższego poziomu, które oparte są na funkcjonowaniu telekomunikacji i związanej z nią infrastrukturze.

3 Internet w Polsce Internet w Polsce dostępny jest od 20 grudnia 1991 roku. 30 kwietnia 1991 roku szef Ośrodka Komputerowego Uniwersytetu w Kopenhadze - Jan Sorensen, zarejestrował polską domenę.pl. 17sierpnia 1991 z baraku przed Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego do Centrum Komputerowego Uniwersytetu w Kopenhadze dotarł pierwszy wysłany z Polski grudnia 1991 placówki naukowe Instytut Fizyki i Obserwatorium Astronomiczne oraz pojedyncze komputery w Krakowie, Toruniu i Katowicach zostały połączone do internetu. Tego dnia Stany Zjednoczone zniosły ograniczenia w łączności z Polski. W czerwcu uruchomiona zostaje sieć POLPAK TELEKOMUNIKACJI S.A. W roku 1992 jako pierwsza polska firma ATM S.A. uzyskuje dostęp do Internetu. W sierpniu 1993 roku powstał pierwszy polski serwer www, pod nazwą "Polska Strona Domowa". W 1994 roku powstał rządowy serwer WWW. W 1995 roku powstaje pierwszy polski portal internetowy Wirtualna Polska. W kwietniu 1996 roku TP S.A. uruchomiła dostęp anonimowy do Internetu przez modemy.

4 Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu 1. Nigdy nie ufaj innym!!! Nie wiesz, kto się kryje po drugiej stronie.Jeśli chcesz się z kimś spotkać poinformuj o tym rodziców lub idź z opiekunem. 2. Nigdy nie podawaj swoich danych!!! Na czatach i forach posługuj się swoim nickiem. Nie podawaj miejsca zamieszkania itd. Każdy może to wykorzystać. 3. Zabezpiecz swój komputer!!! Jeśli ściągasz pliki lub je otwierasz dla wirusów. Najlepiej jest winstalować program antywirusowy.

5 Koniec Slajd przygotowała uczennica z VB Martyna Duraj


Pobierz ppt "Internet, przyjaciel czy wróg ?. Internet- globalna, międzynarodowa; - sieć, - (dosłownie międzysieć) – ogólnoświatowa sieć komputerowa,która jest logicznie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google