Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W jakim kierunku rozwija się motoryzacja?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W jakim kierunku rozwija się motoryzacja?"— Zapis prezentacji:

1 W jakim kierunku rozwija się motoryzacja?

2 Początki motoryzacji :
Historia samochodów napędzanych silnikami spalinowymi liczy już ponad sto lat. Samochód przeobraził się z konstrukcji przypominającej bryczkę i z trudem pokonującej wzniesienia w nowoczesny, naszpikowany elektroniką bolid.

3 Pierwsze samochody : 1678 r.- Ferdynand Verbiest buduje w Pekinie pierwszy na świecie model pojazdu mechanicznego z napędem parowym r.- roku francuski oficer Nicolas Cugnot zbudował trójkołowy pojazd parowy r.- Amerykanin Thomas Davenoprt zbudował pierwszy samochód napędzany silnikiem elektrycznym, czerpiącym prąd z elektrycznej baterii.

4   r. - mieszkający w Wiedniu ślusarz żydowskiego pochodzenia Siegfried Marcus wyjechał na ulicę czterokołowym pojazdem z czterosuwowym silnikiem benzynowym r. - Carl Benz konstruuje pierwszy użyteczny samochód z silnikiem benzynowym mocy około 0,75 KM z układem zapłonowym wysokiego napięcia.

5 1903 r. -Henry Ford zakłada przedsiębiorstwo Ford-Motor-Company, które zaczyna produkcję modelu A r. - Ford rozpoczyna produkcję pierwszego w świecie popularnego samochodu osobowego "FORD T", produkowanego do 1927 r. W ciągu 15 lat wyprodukowano rekordową do dziś liczbę pojazdów tego samego modelu około 15 milionów.

6

7 Współczesna motoryzacja

8 -komfort - bezpieczeństwo - wydajność
Kierunki motoryzacji : -komfort - bezpieczeństwo - wydajność

9 KOMFORT - wygoda - przestrzeń - wyciszenie wnętrza - technika
  styl - technika - klimatyzacja

10 BEZPIECZŃSTWO -pasy bezpieczeństwa -poduszki powietrzne -ABS - kontrola trakcji - foteliki samochodowe dla dzieci

11 WYDAJNOŚĆ -ZUŻYCIE PALIWA - ŚRODOWISKO

12 Motoryzacja Jutro

13 Samochody w Bliskiej przyszłości
Chcąc przewidzieć jak będą wyglądać samochody w bliskiej przyszłości Można , wychodząc z założenia, że historia się powtarza, popatrzeć na chwilę w przeszłość. Mianowicie można zauważyć, że rozwiązania techniczne, wprowadzane po raz pierwszy w samochodach luksusowych, po kilku lub kilkunastu latach stają się powszechne we wszystkich samochodach oferowanych na rynku.

14 Samochody hybrydowe Napęd hybrydowy - to najczęściej połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Silniki te mogą pracować na przemian lub naraz, w zależności od potrzeb, np.: w mieście elektryczny, za miastem spalinowy.

15 Samochody elektryczne
Samochód elektryczny - Auto, które porusza się bezszelestnie nie zużywając grama benzyny. Które świetnie daje sobie rade bez skrzyni biegów, sprzęgła, układu wydechowego – którego jedyną emisją jest muzyka z radioodtwarzacza, marzenie kierowcy. Napędzany przez silnik lub silniki elektryczne.

16 Prezentacje wykonali :
Marcin Nawrocki Adam Radka Mateusz Grzymkowski Przemysław Kreft Jakub Gus Michał Hewelt

17 Źródło fotografii : Slajdy 1,2,3,4,5,7,8,9,10,11,12,13,14,15 – Slajd 6 – zdjęcia własne


Pobierz ppt "W jakim kierunku rozwija się motoryzacja?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google