Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Samochody: Elektryczne Hybrydowe Wodorowe Prototypy Dwukołowce: Segway Motocykle.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Samochody: Elektryczne Hybrydowe Wodorowe Prototypy Dwukołowce: Segway Motocykle."— Zapis prezentacji:

1

2 Samochody: Elektryczne Hybrydowe Wodorowe Prototypy Dwukołowce: Segway Motocykle

3 Pojazdy elektryczne były jednymi z pierwszych samochodów wykorzystywanych do przemieszczania się ludzi. Współczesny silnik elektryczny jest bezszelestny i ekologiczny. Nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Jest znacznie tańszy w eksploatacji niż silnik spalinowy. Koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym zamyka się w kwocie 2-5zł. W sytuacji wypadku drogowego zmniejszają ryzyko detonacji pojazdu Zastosowanie silnika elektrycznego sprawia, że samochód jest łatwo sterowalny i posiada ponad 90% efektywność konwersji energii na ruch.

4 Ta luksusowa maszyna ma napęd na cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 313 koni mechanicznych. Model samochodu całkowicie napędzanego energią elektryczną. Nie emituje CO2 Audi e-tronBMW Concept ActiveE Future Toyota Electric Vehicle II na jednym ładowaniu może przejechać ok. 90 km. Toyota FT-EV II Tesla Roadster Pojazd jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 210 km/h. Na w pełni naładowanych bateriach litowo- jonowych zasięg samochodu wynosi 354 km.

5 Napęd hybrydowy to najczęściej połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Silniki te mogą pracować na przemian lub naraz. Silnik elektryczny może być prądnicą i ładować akumulatory lub kondensator w wyniku napędzania silnikiem spalinowym lub w wyniku hamowania silnikiem. Zaletą układów hybrydowych jest zmniejszenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin oraz hałasu. Układ ten sprawia że zużycie paliwa jest znacznie mniejsze niż w jednostkach o napędzie spalinowym.

6 BMW X6 ActiveHybrid Łączna moc maksymalna układu napędowego wynosi 485 KM, a maksymalny moment obrotowy 780 Nm. Audi A3 e-tron Baterie samochodu można ładować nie tylko podczas jazdy przy wykorzystaniu energii kinetycznej, ale również dzięki podłączeniu auta przez wtyczkę do gniazdka. Toyota Prius+ Samochód to Toyota Prius+, czyli hybrydowy minivan z Japonii. Jest rodzinny, przestronny, a także wytrzymały.

7 Paliwo, jakim miałby być wodór to jednocześnie pierwiastek najczęściej występujący na świecie. Jego użycie w znacznym stopniu ograniczy emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Mają one małe rozmiary i są stosunkowo lekkie, w porównaniu do innych silników. Ich konstrukcja to też mniejsza ilość elementów niż w silnikach klasycznych. Innymi ważnymi elementami, którymi te napędy się charakteryzują są: niska hałaśliwość, duża sprawność mechaniczna oraz osiąganie wysokich prędkości obrotowych.

8 Technologią hybrid air. Kiedy to auto zużywa powietrze, może pędzić nawet 70 km/h Japoński samochód na wodę. Energii dostarcza wewnętrzny generator, który potrzebuje wyłącznie wody. Litr wody wystarczy, by samochód jeździł przez 60 minut. BMW Z0 Samochód ten napędzany jest silnikiem wodorowym 1.6 litra, z turbodoładowaniem. Sam samochód waży 450kg. jego wnętrze, napęd oraz design kieruje ten samochód w stronę przyszłości

9 Jest to typ pojazdu który posiada dwa koła ustawione w jednej osi – tak jak ręczny wózek, przeważnie napędzany jest elektrycznie

10 Na pełnym akumulatorze ważący 240 kilogramów motocykl Sora może przejechać do 300 kilometrów. Czas całkowitego ładowania baterii trwa natomiast około ośmiu godzin. BMW C evolution to jednoślad rozwija prędkość 120 km/h i na jednym ładowaniu może przejechać około 100 km. Napęd trakcyjny o maksymalnej mocy 35 kW ma pozwalać na łatwe podjeżdżanie pod wzniesienia nawet podczas jazdy z pasażerem.


Pobierz ppt "Samochody: Elektryczne Hybrydowe Wodorowe Prototypy Dwukołowce: Segway Motocykle."

Podobne prezentacje


Reklamy Google