Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I ich znaczenie dla naszego środowiska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I ich znaczenie dla naszego środowiska"— Zapis prezentacji:

1 I ich znaczenie dla naszego środowiska
Pojazdy ekologiczne

2 Menu Samochody: Elektryczne Hybrydowe Wodorowe Prototypy Dwukołowce:
Segway Motocykle

3 Samochody elektryczne
Pojazdy elektryczne były jednymi z pierwszych samochodów wykorzystywanych do przemieszczania się ludzi. Współczesny silnik elektryczny jest bezszelestny i ekologiczny. Nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Jest znacznie tańszy w eksploatacji niż silnik spalinowy. Koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym zamyka się w kwocie 2-5zł. W sytuacji wypadku drogowego zmniejszają ryzyko detonacji pojazdu Zastosowanie silnika elektrycznego sprawia, że samochód jest łatwo sterowalny i posiada ponad 90% efektywność konwersji energii na ruch.

4 Audi e-tron BMW Concept ActiveE Toyota FT-EV II Ta luksusowa maszyna ma napęd na cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 313 koni mechanicznych. Future Toyota Electric Vehicle II na jednym ładowaniu może przejechać ok. 90 km. Model samochodu całkowicie napędzanego energią elektryczną. Nie emituje CO2 Tesla Roadster Pojazd jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 210 km/h. Na w pełni naładowanych bateriach litowo-jonowych zasięg samochodu wynosi 354 km.

5 Samochody hybrydowe Napęd hybrydowy to najczęściej połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Silniki te mogą pracować na przemian lub naraz. Silnik elektryczny może być prądnicą i ładować akumulatory lub kondensator w wyniku napędzania silnikiem spalinowym lub w wyniku hamowania silnikiem. Zaletą układów hybrydowych jest zmniejszenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin oraz hałasu. Układ ten sprawia że zużycie paliwa jest znacznie mniejsze niż w jednostkach o napędzie spalinowym.

6 Audi A3 e-tron BMW X6 ActiveHybrid Baterie samochodu można ładować nie tylko podczas jazdy przy wykorzystaniu energii kinetycznej, ale również dzięki podłączeniu auta przez wtyczkę do gniazdka. Toyota Prius+ Łączna moc maksymalna układu napędowego wynosi 485 KM, a maksymalny moment obrotowy 780 Nm. Samochód to Toyota Prius+, czyli hybrydowy minivan z Japonii. Jest rodzinny, przestronny, a także wytrzymały.

7 Samochody wodorowe Paliwo, jakim miałby być wodór to jednocześnie pierwiastek najczęściej występujący na świecie. Jego użycie w znacznym stopniu ograniczy emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Mają one małe rozmiary i są stosunkowo lekkie, w porównaniu do innych silników. Ich konstrukcja to też mniejsza ilość elementów niż w silnikach klasycznych. Innymi ważnymi elementami, którymi te napędy się charakteryzują są: niska hałaśliwość, duża sprawność mechaniczna oraz osiąganie wysokich prędkości obrotowych.

8 Technologią hybrid air
Technologią hybrid air. Kiedy to auto zużywa powietrze, może pędzić nawet 70 km/h Japoński samochód na wodę. Energii dostarcza wewnętrzny generator, który potrzebuje wyłącznie wody. Litr wody wystarczy, by samochód jeździł przez 60 minut. BMW Z0 Samochód ten napędzany jest silnikiem wodorowym 1.6 litra, z turbodoładowaniem. Sam samochód waży 450kg. jego wnętrze, napęd oraz design kieruje ten samochód w stronę przyszłości

9 Segway Jest to typ pojazdu który posiada dwa koła ustawione w jednej osi – tak jak ręczny wózek, przeważnie napędzany jest elektrycznie

10 Pierwsze ekologiczne motocykle
BMW C evolution to jednoślad rozwija prędkość 120 km/h i na jednym ładowaniu może przejechać około 100 km. Napęd trakcyjny o maksymalnej mocy 35 kW ma pozwalać na łatwe podjeżdżanie pod wzniesienia nawet podczas jazdy z pasażerem. Na pełnym akumulatorze ważący 240 kilogramów motocykl Sora może przejechać do 300 kilometrów. Czas całkowitego ładowania baterii trwa natomiast około ośmiu godzin.


Pobierz ppt "I ich znaczenie dla naszego środowiska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google