Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odpowiedzieć na pytanie jak zmieniał się samochód osobowy na przestrzeni lat. Określić co miało wpływ na zmianę wyglądu samochodu. Odpowiedzieć na pytanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odpowiedzieć na pytanie jak zmieniał się samochód osobowy na przestrzeni lat. Określić co miało wpływ na zmianę wyglądu samochodu. Odpowiedzieć na pytanie."— Zapis prezentacji:

1

2 Odpowiedzieć na pytanie jak zmieniał się samochód osobowy na przestrzeni lat. Określić co miało wpływ na zmianę wyglądu samochodu. Odpowiedzieć na pytanie do czego zmierzają projektanci samochodów i czym się kierują.

3 Wózek ręczny napędzany silnikiem benzynowym wynaleziony przez Siegfried Marcusa

4 Drugi pojazd napędzany silnikiem miał wszystkie cechy pojazdu samochodowego. Zrobiony również przez Siegfried Marcusa

5 Firma przejęła istniejący warsztat braci Ceirano. Od listopada 1899 wyprodukowano 8 sztuk modelu 3 ½ HP w fabryce przy ulicy Corso Dante 35 w Turynie.

6 Był on przeznaczony do transportu publicznego. To pierwszy samochód, w którym FIAT zastosował układ silnika "barca" ze zintegrowaną skrzynią biegów.

7

8 Peugeot 146 - 40-45 KM pojemność 2800 cm 3, 4-cylindrowy, 4-suwowy, rzędowy, gaźnikowy silnik chłodzony wodą. Samochody miały dwa duże reflektory przed chłodnicą oraz dwa mniejsze po bokach maski (pojazdy na większości zdjęć nie mają ich). Co najmniej jeden samochód miał duży reflektor-szperacz po prawej stronie, nad przedziałem kierowcy. Pojazdy nie były wyposażone w radiostację.

9

10 Produkowany we Włoszech w latach 1972-1980, a w Polsce od 6 czerwca 1973. W Polsce popularnie znany jako Maluch. Pojemność skokowa wynosiła 643 cm 3, moc 25 KM przy 4800 obr/min. Silnik ten zapewniał wyraźnie lepsze osiągi niż Fiata 600, bowiem do 80 km/h rozpędzał się w ok. 18,5 s zamiast 21,5, do 100 km/h w zaledwie 37 s zamiast 54 s. Prędkość maksymalna również wzrosła do ok. 115 km/h. Spalanie było wyższe o ok. pół litra na 100km.

11 Był to pierwszy w powojennej historii Polski samochód produkowany seryjnie. Benzynowe: Model SM 50 KM Model FM 70 KM

12

13 Jej premiera nastąpiła na Międzynarodowych Targach w Poznaniu w 1955 roku. Syrena to Polski samochód osobowy produkowany w Polsce, a dokładniej w Warszawie oraz innych miastach. Syrena była napędzana mieszanką benzyny i oleju. Miała nieco ponad 20 koni. Miała ona 4-biegową manualną skrzynię biegów. Jej całkowita masa wysila 950 kg. Syrena rozwijała prędkość maksymalną równa 100km/h. Była wykorzystywana do rajdów samochodowych, ponieważ była bardzo zwrotna, a jej masa nie była zbyt duża co czyniło ją szybką.

14 To pierwszy samochód zaprojektowany przez zespół BMW Motosport w 1980 roku.

15 Nissan NX został zaprojektowany w 1990 roku, w kalifornijskiej filii firmy Nissan Dodatkowe wyposażenie: Elektryczne szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy

16

17 Premiera auta w marcu 1993 do 2002 r. w wersji 3 i 5 drzwiowego hatcpaka. Model 306 produkowany był z sukcesem jako konkurencyjny dla aut Ford Escort, Opel Astra, Renault Mengine, Volkswagen Golf. Silnik 1.1 60 KM

18 Luksusowy samochód produkowany przez Audi od 2007. Dostępny jako cupe lub kabriolet, natomiast od września 2009 także jako 5-drzwiowy lifback nazwany Sportback. Model A5 jest oparty konstrukcyjnie na trzeciej generacji A4. Audi A5 oznacza również powrót firmy na rynek średniej wielkości cupe od czasu Audi80 (B3/B4). W modelu A5 Audi zastosowało również nową technologię MLP (Modular Longitudinal Platform) którą odznaczać się będą następne generacje A4,A6 oraz A8. Do modelu A5 zapożyczono wiele elementów z modelu Nuvari concept, który posiadał silnik bi- turbo V10 o mocy 600 KM.

19

20

21 Lamborghini Aventador – dwudrzwiowy i dwumiejscowy sportowy samochód osobowy zaprezentowany publicznie przez włoską firmę Lamborgini Aventador (oznaczenie wewnętrzne Lamborghini LB834) został stworzony jako następca dla produkowanego przez dziesięć lat modelu Murciélago i zarazem nowy flagowy pojazd włoskiego producenta na rok 2011-2012

22 W celu zbadania co należało by poprawić w budowie samochodów udaliśmy się do mechanika samochodowego pana Michała Głowacza. Z rozmowy wynikało że najczęściej w samochodach psują się głowice. A najczęściej naprawianym samochodem jest auto marki MAZDA. Stąd nasuwa się wniosek, że inżynierowie powinni popracować nad zmianą konstrukcji głowicy - szczególnie w samochodzie Mazda.

23

24

25 Na przestrzeni lat samochody zmieniły się całkowicie,zmieniła się : karoseria, silnik, estetyka, bezpieczeństwo i komfort jazdy. Samochód zyskał opływowy kształt zwiększono jego aerodynamikę i prędkość. Silnik stał się wydajniejszy, może być zasilany różnym paliwem. W konstrukcjach samochodów uwzględnia się jego wpływ na środowisko

26 Samochody wyposażone są w poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa i bezpieczne hamulce, światła przeciw mgielne. Producenci dbają o komfort jazdy wyposażając samochody w wygodne regulowane fotele, starannie wykonane wnętrze, klimatyzację, elektryczne podgrzewane szyby i elektryczne zamki. Nawigacja satelitarna ułatwia znajdywanie drogi

27 www.wikipedia.pl www.automaniak.pl Technika w praktyceZajęcia mechaniczno-motoryzacyjnych W. Czyżewski wyd.Nowa Era W-wa 2011 r.

28 Prezentację przygotowali : Kamil Misa Paweł Przywara Wiktor Wiliński Opiekun mgr inż. Beata Zuba


Pobierz ppt "Odpowiedzieć na pytanie jak zmieniał się samochód osobowy na przestrzeni lat. Określić co miało wpływ na zmianę wyglądu samochodu. Odpowiedzieć na pytanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google