Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technik Mechanik Zawód z przyszłością.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technik Mechanik Zawód z przyszłością."— Zapis prezentacji:

1 Technik Mechanik Zawód z przyszłością

2 Dlaczego warto wybrać ten zawód?
Dzięki nauce w zawodzie technik mechanik mamy możliwość poznawania nowych technologii, które są coraz bardziej powszechne w naszym codziennym życiu.

3 Ponadto Zawód technik mechanik jest zawodem szerokoprofilowym, umożliwiającym specjalizację pod koniec okresu kształcenia. Szkoła określa umiejętności biorąc pod uwagę potrzeby regionalnego rynku pracy i zainteresowania uczniów.

4 Nowe technologie nie są trudne…
Na pierwszy rzut oka widzimy duże maszyny i ogrom przycisków, jednak dzięki nauce w naszej szkole żadna maszyna nie będzie Ci straszna a praca stanie się przyjemnością .

5 Możliwości pracy Technicy mechanicy mogą podejmować pracę w różnych gałęziach gospodarki o różnym stopniu organizacji produkcji i usług, w branży mechanicznej w przemyśle maszynowym, budownictwie, górnictwie, transporcie , rolnictwie. Mogą być zatrudnieni w sferze produkcyjnej i usługowej, głównie na stanowiskach średniego nadzoru technicznego.

6 Ponadto Dzięki dużemu zakresowi wiedzy zdobytej w naszej szkole technik mechanik może znaleźć prace w takich firmach jak: Volkswagen Poznań Man Truck & Bus Polska Sp. z o.o Solaris Bus and Coach S.A. Bowa Polska Sp. z o.o. Zakłady Mechaniczne Kazimieruk Sp. z o.o. Ruukki Polska Sp. z o.o. I w wielu innych firmach znajdujących się w naszym regionie.

7 Dlaczego nasza szkoła? W naszej szkole oprócz zajęć gdzie uczymy się zagadnień teoretycznych, uczymy się również pisania programów na maszyny sterowane numerycznie (CNC).

8 Przykładowy program toczenia

9 Po technikum możesz kontynuować naukę
Na uczelniach wyższych na kierunkach: Mechanika i budowa maszyn Automatyka i robotyka Elektrotechnika Energetyka Inżynieria materiałowa Inżynieria mechaniczno-medyczna Oraz wielu innych.

10 Ile zarabia technik mechanik?

11 Podsumowując Gimnazjalisto, jeśli interesujesz się mechaniką, masz smykałkę do naprawy urządzeń, ciekawi Cię ich budowa i działanie, to mamy zawód właśnie dla Ciebie! Technik mechanik, czyli zawód dla osób z pasją ma w naszej szkole długą historię, która sprawia, że mamy ogromną wiedzę z tego zakresu i chcemy się nią dzielić właśnie z Tobą.

12 Zapraszamy


Pobierz ppt "Technik Mechanik Zawód z przyszłością."

Podobne prezentacje


Reklamy Google