Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KATEDRA INŻYNIERII PRODUKCJI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KATEDRA INŻYNIERII PRODUKCJI"— Zapis prezentacji:

1 KATEDRA INŻYNIERII PRODUKCJI
WYDZIAŁ MECHANICZNY POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA Ul. Racławicka 15-17, blok D kip.tu.koszalin.pl Katedra Inżynierii Produkcji jest jedną z najstarszych i największych jednostek naukowo-dydaktycznych Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej.

2 KATEDRA INŻYNIERII PRODUKCJI
Katedra dysponuje kadrą o najwyższych kwalifikacjach i doświadczeniu zawodowym. Zatrudnionych jest w niej 5 profesorów, 8 doktorów nauk technicznych, a prace doktorskie realizuje 12 doktorantów.

3 KATEDRA INŻYNIERII PRODUKCJI
Katedra dysponuje nowoczesną aparaturą badawczo- -pomiarową i parkiem maszynowym Współpracujemy z wieloma jednostkami naukowymi i badawczymi oraz z zakładami przemysłowymi Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania Kraków Zakład Techniki Próżniowej, TEPRO SA Koszalin Tu-Pol Tuchenhagen Sp. z o.o. Koszalin BerlinerLuft Sp. z o.o. Koszalin

4 ZAWODY Z PRZYSZŁOŚCIĄ !!! Wybierając kierunek studiów i specjalność trzeba liczyć się z bardzo silną konkurencją na rynku pracy i oczekiwaniami pracodawców. Komputeryzacja i informatyzacja wszystkich dziedzin gospodarki powoduje, że problemów z poszukiwaniem pracy nie będą mieli inżynierowie specjalizujący się w zakresie: nowoczesnej produkcji wyrobów przemysłowych z wykorzystaniem metod i technik komputerowych W katedrze kształci się w tym zakresie na specjalności: Programowanie Obrabiarek i Urządzeń Technologicznych

5 PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH
Specjalność: PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH Specjalność Programowanie Obrabiarek i Urządzeń Technologicznych jest ukierunkowana na komputerowe wspomaganie procesów wytwarzania, które są realizowane za pomocą maszyn i urządzeń sterowanych numerycznie w układach NC i CNC. Stanowią one podstawę wyposażenia nowoczesnych zakładów przemysłowych i są wykorzystywane w procesach obróbki, montażu i kontroli.

6 PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH
Specjalność: PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH Nauczanie podstaw programowania odbywa się z wykorzystaniem zintegrowanych programów komputerowych CAD/CAM i CAD/CAM/CAE (MTS, I-Deas, Catia, Pro/Engineer, Inventor),które stanowią standardy światowe w opracowaniu i produkcji wyrobów w przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym, AGD i wielu innych.

7 PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH
Specjalność: PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH Programy te są obecnie intensywnie wdrażane w przedsiębiorstwach krajowych, w tym również działających na terenie okręgu koszalińskiego: - Furniko - Tepro - Berliner Luft - Tu-Pol Tuchenhagen - Gipo - Hako - Kospel

8 PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH
Specjalność: PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH Ponadto w procesie kształcenia wykorzystywane są specjalne programy do symulacji i weryfikacji procesów produkcyjnych w środowisku wirtualnym, takie jak ARENA, IFS Applications i Virtualny Robot.

9 PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH
Specjalność: PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH Studenci tej specjalności nabywają szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie: projektowania i technologiczności konstrukcji automatyzacji procesów technologicznych podstaw programowania maszyn i urządzeń produkcyjnych kontroli jakości zarządzania produkcją

10 PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH
Specjalność: PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH Przedmiotami bazowymi tej specjalności są: komputerowe wspomaganie projektowania komputerowe wspomaganie wytwarzania obrabiarki sterowane numerycznie i roboty systemy kontroli jakości zarządzenie produkcją

11 PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH
Specjalność: PROGRAMOWANIE OBRABIAREK I URZĄDZEŃ TECHNOLOGICZNYCH Absolwenci tej specjalności są nowoczesnymi inżynierami, przygotowani do produkcji wyrobów z wykorzystaniem technik i systemów komputerowych, oraz zaawansowanych maszyn i urządzeń technologicznych. Znajdują zatrudnienie w działach opracowania i rozwoju produktu, działach technologicznych i kontroli jakości, a także jako programiści obrabiarek i urządzeń sterowanych numerycznie.

12 KOMPUTEROWO ZINTEGROWANE PROJEKTOWANIE I WYTWARZANIE
Specjalność: KOMPUTEROWO ZINTEGROWANE PROJEKTOWANIE I WYTWARZANIE Inżynierowie specjalności Programowanie Obrabiarek i Urządzeń Technologicznych są poszukiwani w wielu nowoczesnych zakładach przemysłowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Zdobądź zawód inżyniera na miarę XXI wieku!

13 KATEDRA INŻYNIERII PRODUKCJI
Katedra zapewnia duże możliwości rozwoju zainteresowań naukowych studentów w ramach Koła Naukowego Konstruktorów i Programistów CNC Istnieje także możliwość podjęcia aktywności naukowej w ramach Studiów Doktoranckich Katedra otacza opieką swoich absolwentów, pośredniczy i pomaga w znalezieniu zatrudnienia Podejmij właściwą decyzję! Dołącz do najlepszych!


Pobierz ppt "KATEDRA INŻYNIERII PRODUKCJI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google