Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praktyki na Cyprze (07.11 – ) Projekt nr PL1-LEO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praktyki na Cyprze (07.11 – ) Projekt nr PL1-LEO"— Zapis prezentacji:

1 Praktyki na Cyprze (07.11 – 26.11.2011) Projekt nr 2011-1-PL1-LEO01-18527
„Zainwestuj w siebie – zagraniczne staże zawodowe” projekt dofinansowany z Programu „Uczenie się przez całe życie” - Leonardo da Vinci

2 Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się Przez Całe Życie”.

3 Powiat Ostródzki z siedzibą
PROMOTOR PROJEKTU Powiat Ostródzki z siedzibą w Ostródzie Koordynator Projektu: Monika Matusiak

4 Consultancy Institute
PARTNER Educational Research & Consultancy Institute CYPRUS

5 Uczestnicy : Uczniowie klasy II i III z ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostródzie Uczniowie klasy III z ZSZ im. Stanisława Staszica w Ostródzie Uczeń klasy IV z ZSZ i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu Uczniowie klasy III z ZSR im. Wincentego Witosa w Ostródzie

6 MIEJSCA PRAKTYK Poseidonia Beach Hotel**** Magdalena Nejman Patrycja Szewczuk Natalia Czarnecka Kamila Żbikowska Paulina Polus Klaudia Waechter

7 Arsinoe Beach Hotel***
Natalia Demczuk Klaudia Fryczkowska Wioletta Kruszewska

8 Golden Arches Hotel***
Julia Skalna Nina Kuntze Małgorzata Karolina Wilkowska

9 Elias Beach Hotel**** Nina Janowska Anna Zwiniarska Michał Stańczak Bartosz Witkowski

10 Cypr - to gościnna i egzotyczna wyspa położona na przecięciu szlaków łączących Azję, Afrykę i Europę. Panujący tu klimat jest najłagodniejszy i najbardziej słoneczny w basenie całym basenie Morza Śródziemnego. Cypr jest jednym z tych krajów, w których zimą wciąż świeci słońce a temperatury w listopadzie i grudniu osiągają średnią stopni Celsjusza.

11 Historia i wydarzenia mające miejsce na Cyprze były ściśle uzależnione od położenia wyspy na trasie szlaków wiodących do krajów bliskowschodnich. Osadnictwo rozwijało się tu już w starożytności zaś pierwsze kolonie na Cyprze zakładane były przez Fenicjan a następnie przez Greków, Asyryjczyków, Egipcjan, Persów i Rzymian. Po podziale Cesarstwa Rzymskiego kraj stał się kolonią bizantyjską, a od 1192 samodzielnym państwem krzyżowców.

12 Cypr - Wyspa Afrodyty Cypr to wyspa Afrodyty bogini miłości nic więc dziwnego iż jest tu wiele zabytków jak, kościoły górskie oraz miasta, Kato Pafos, Palaepafos i Choirokitia należące do dziedzictwa UNESCO. Turysta znajdzie tu ślady bogatej tradycji, przekazywanej z pokolenia na pokolenie i uroczyście jej kultywowanej przez mieszkańców

13 Na wyspie kwitną, najlepsze pomarańcze, winogrona i jabłka stanowiące towar eksportowy do krajów Europy. Cypr jest wyspą o nieskazitelnej i pięknej przyrodzie która zaurocza turystów od szczytu góry Olimp poprzez rozległe równiny aż po wybrzeża. Wyspa jest istnym rajem dla ornitologów. Wiele gatunków ptaków migrujących, ma tu swój przystanek między Europą i Afryką co stanowi dodatkową atrakcję wyspy. Ze względu na wspaniały, klimat i rzadko spotykane bogactwo krajobrazów wyspa jest rajem dla turystów na uprawianie sportów takich jak wędkarstwo, kolarstwo górskie, piesze wycieczki, szybownictwo, golf, sporty wodne nurkowanie, żeglarstwo i windsurfing.

14

15 Wycieczki zorganizowane przez partnera na Cyprze:
wycieczka po Limassol ( ) Paphos ( ) Nicosia ( ) Miasto Paphos wpisane jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Historia Paphos, to tysiące lat wspaniałej przeszłości związanej głównie z kultem bogini Afrodyty, która nieopodal wyłoniła się z morskiej piany.

16

17 Seminaria prowadzone przez partnera:
Cyprus through the Centuries ( ) The Tourism Industry of Cyprus ( ) The Greek Language and the Cypriot Dialect ( ) Traditional Cypriot products used in Gastronomy, Traditional Cypriot Hospitality ( )

18

19 Korzyści z udziału w projekcie
Działania podejmowane w trakcie realizacji projektu z pewnością pozwolą na podniesienie kwalifikacji zawodowych beneficjentów , co zwiększy ich adaptację do stale zmieniających się reguł rynku pracy. Staż stworzył możliwość zebrania ciekawych doświadczeń i lepszego przygotowania do przyszłego funkcjonowania na rynku pracy, co bezpośrednio może przyczynić się do zmniejszenia bezrobocia wśród młodzieży.

20 Uczestnicy projektu otrzymają dokument
EUROPASS - MOBILNOŚĆ. Jest on standardowym dokumentem europejskim, który oficjalnie poświadcza szczegółowe informacje dotyczące umiejętności i kompetencji zdobytych przez jego posiadacza - niezależnie od jego wieku, poziomu wykształcenia oraz statusu zawodowego - w trakcie europejskiej ścieżki kształcenia: okresu spędzonego w innym kraju europejskim w celach edukacyjnych.

21 Dziękujemy za uwagę Prezentację wykonały Sylwia Bartnicka
Dorota Bogusławska


Pobierz ppt "Praktyki na Cyprze (07.11 – ) Projekt nr PL1-LEO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google