Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EWALUACJA PROJEKTU „STAŻE ZAGRANICZNE DROGĄ DO SUKCESU ZAWODOWEGO” ZSP NR 1 W JAWORZNIE wrzesień 2011 – wrzesień 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EWALUACJA PROJEKTU „STAŻE ZAGRANICZNE DROGĄ DO SUKCESU ZAWODOWEGO” ZSP NR 1 W JAWORZNIE wrzesień 2011 – wrzesień 2012."— Zapis prezentacji:

1 EWALUACJA PROJEKTU „STAŻE ZAGRANICZNE DROGĄ DO SUKCESU ZAWODOWEGO” ZSP NR 1 W JAWORZNIE
wrzesień 2011 – wrzesień 2012

2 EWALUACJA PROJEKTU Grupa badawcza: 39 osób – wszyscy uczestnicy projektu - badanie na kolejnych etapach realizacji projektu Ankiety Wywiady Monitoring

3 EWALUACJA PROJEKTU Pierwszą ankietę uczestnicy wypełniali podczas zajęć przygotowania pedagogiczno – językowo – kulturowego (PJK) przed wyjazdem na staż. Dwa cele: Ocena przebiegu zajęć PJK Odpowiednie przygotowanie do pobytu na stażu we Włoszech

4 EWALUACJA PROJEKTU Badania ewaluacyjne były przeprowadzane bezpośrednio przed wyjazdami kolejnych grup stażystów. Miały na celu sprawdzenie efektów zajęć przygotowawczych.

5 EWALUACJA PROJEKTU Także w trakcie odbywania staży prowadzona była ewaluacja projektu – zarówno przez włoskiego partnera, jak i przez lidera projektu, czyli ZSP Nr 1.

6 EWALUACJA PROJEKTU Po powrocie do domu każdy uczestnik stażu musiał wypełnić on – line raport ze stażu: był to warunek konieczny zaliczenia stażu i otrzymania unijnego dokumentu Europass Mobility.

7 EWALUACJA PROJEKTU Z raportu: 1. Prosimy opisać, jakiego typu przygotowanie zostało zorganizowane: kursy językowe, informacje o kraju goszczącym i jego kulturze, organizacja pracy... „Odbyłem 100 godzin kursu języka włoskiego, 20 godzin angielskiego, 5 spotkań z zakresu przygotowania pedagogicznego i spotkania kulturowe w Polsce i we Włoszech”.

8 EWALUACJA PROJEKTU Z raportu:
2.Prosimy wyjaśnić, w jaki sposób instytucja wysyłająca i przyjmująca przygotowały i zorganizowały staż/wymianę. „Instytucja wysyłająca : organizacja przygotowania językowo-pedagogiczno-kulturowego, zorganizowanie spotkań , zorganizowanie przejazdu do miejsca stażu i z powrotem, kieszonkowe, ubezpieczenie, materiały promocyjne. Organizacja przyjmująca: zakwaterowanie, wyżywienie, organizacja miejsc stażu, organizowanie wycieczek’

9 EWALUACJA PROJEKTU Z raportu:
3.Prosimy opisać instytucję przyjmującą, jej codzienne działania, wykonywane zadania, osoby do kontaktu (zarówno w instytucji wysyłającej, jak i przyjmującej)... „Azzurra Societa Cooperativa Sociale jest organizacją, której misją jest prowadzenie praktyk zawodowych i wymian kulturowych. Azzurra uzyskała wiele doświadczeń w koordynowaniu projektów LdV i Sokrates. Organizacja wysyłająca: koordynator P. Jarosław Skrzeczyński Organizacja przyjmująca: P. Ewa Markowska

10 EWALUACJA PROJEKTU Z raportu
4. Prosimy opisać, jak spędzał(a) Pan(i) czas wolny „Wycieczki, zakupy, spotkania towarzyskie, posiadówki w knajpach, zwiedzanie miasta, dyskoteki, sen.”

11 EWALUACJA PROJEKTU Formą ewaluacji projektu jest też zazwyczaj wizyta monitorująca, przeprowadzona przez pracowników Narodowej Agencji programu Leonardo da Vinci – FRSE. Tym razem FRSE nie przeprowadziło wizyty.

12 REZULTATY PROJEKTU ZAKŁADANE REZULTATY PROJEKTU – „nauka zawodu i zdobycie doświadczeń potrzebnych do jego wykonywania na poziomie dającym satysfakcję stażystom i pracodawcom, oraz nauka zawodowego języka obcego na poziomie umożliwiającym komunikowanie się w pracy.”. ZOSTAŁY OSIĄGNIĘTE


Pobierz ppt "EWALUACJA PROJEKTU „STAŻE ZAGRANICZNE DROGĄ DO SUKCESU ZAWODOWEGO” ZSP NR 1 W JAWORZNIE wrzesień 2011 – wrzesień 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google