Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Jeśli nie Oxford, to co?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Jeśli nie Oxford, to co?"— Zapis prezentacji:

1 Program Jeśli nie Oxford, to co?
realizowany w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży

2 Cel Celem realizacji programu było wskazanie uczniom naszej szkoły możliwości wyboru dalszej drogi kształcenia. Program skierowany był do młodzieży, którą ze względów finansowych nie stać na studiowanie w odległych miastach.

3 Forma realizacji Formą realizacji programu była wycieczka na uczelnie znajdujące się w Rzeszowie: Politechnika Rzeszowska im. I. Łukaszewicza, ul. W. Pola 2, Uniwersytet Rzeszowski, ul. Rejtana 16c, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, ul. Sucharskiego 2, Wyższa Szkoła Zarządzania, ul. Mickiewicza 1. Realizacja programu stworzyła warunki umożliwiające młodzieży zdobywanie wiedzy o ofertach edukacyjnych uczelni.

4 Efekty Realizacja programu pozwoli młodzieży mającej trudną sytuację materialną zadecydować w o dalszej drodze kształcenia z uwzględnieniem placówek znajdujących się w niedalekiej odległości od domu, co obniży koszty związane z nauką. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną uczelni rzeszowskich, poznali ich lokalizacje. Poprzez uczestnictwo w wykładzie zorganizowanym przez WSIZ dotyczącym zawodów przyszłości, bezrobocia, młodzież dowiedziała się wielu ciekawych informacji dotyczących zawodów „schodzących” a także najbardziej przyszłościowych na rynku pracy. Wiedza ta umożliwi im wybór przyszłego zwodu zgodnie z prognozami dotyczącymi rynku pracy, by był on dojrzały, przemyślany i uwzględniał różnorodne czynniki wpływające na powodzenie.

5 Program opracowały i zrealizowały:
Anna Bąk i Dorota Kluczyńska


Pobierz ppt "Program Jeśli nie Oxford, to co?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google