Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mój staż z Leonardo da Vinci

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mój staż z Leonardo da Vinci"— Zapis prezentacji:

1 Mój staż z Leonardo da Vinci

2

3 Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci. Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

4 Czym jest program Leonardo da Vinci?
Jest to program mający na celu promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Program Leonardo da Vinci jest częścią programu edukacyjnego Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme).

5 Cele programu Leonardo da Vinci:
Promowanie innowacyjnego podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego w taki sposób, aby systemy kształcenia jak najpełniej odpowiadały potrzebom rynku pracy.; Wspieranie mobilność pracowników na europejskim rynku pracy; Kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.

6 Projekty mobilności Projekty mobilności w ramach Programu Leonardo da Vinci polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych między innymi dla uczniów i studentów. Celem wyjazdów jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego (praktyki i staże zagraniczne) . Założeniem projektów tego typu jest połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie - wzmacnianie więzi między światem edukacji i pracy.

7 Kraje uczestniczące w programie
Program wspiera jedynie działania międzynarodowe. W zależności od typu projektu do realizacji działań konieczny jest jeden bądź kilku partnerów zagranicznych. Projekty mogą być realizowane we współpracy z partnerami pochodzącymi z krajów członkowskich Unii Europejskiej

8 Nasz Projekt Tytuł: „Europejski certyfikat dla technika informatyka”;
Wysokość grantu: EUR; Liczba uczestników – 10; Kraj stażu – Niemcy; Miasto stażu – Lipsk; Termin stażu – maj 2012 r. 57

9 Uczestnicy Projektu Uczniowie Klasy III BI Technikum, zawód – technik informatyk

10 Niemiecki Partner Projektu
Nazwa Firmy: Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte  GmbH Adres: Gut Wehlitz | Schkeuditz Kraj związkowy - Saksonia

11 Tu mieszkaliśmy

12 Nasz Vitalis Team

13 Miejsce stażu Nazwa firmy : Robotron Bildungs- und Beratungszentrum GmbH; Adres: Grassistraße Leipzig.

14 Podczas zajęć Zajęcia w Robotronie

15 Atrakcje w czasie wolnym :
Kręgle; Integracja z innymi uczestnikami w klubie VITALIS; Grill party; Festiwal Wave Gotik Treffen; Wycieczki krajoznawcze.

16 Miesiąc w Lipsku Lipsk – miasto na prawach powiatu, najliczniejszy ośrodek Saksonii, i drugi, po Berlinie, wschodnich Niemiec. Miasto należy do aglomeracji Lipsk-Halle, która liczy ok mieszkańców. Trasę Schkeuditz – Lipsk , pokonywaliśmy pociągiem - S-Bahnem.

17 Pamiątkowe zdjęcia z Lipska

18

19

20 Wave Gotik Treffen Jest to festiwal, który odbywa się corocznie
w Lipsku, w dzień Zesłania Ducha Świętego. Ponad 150 zespołów reprezentujących wiele gatunków muzycznych (rock gotycki, gothic metal, industrial, neofolk, dark wave, death rock itp.) gra w kilku miejscach w mieście przez 4 dni w tzw. Zielone Świątki.

21

22

23

24 Pozdrowienia z Drezna 17 maja to Dzień Chłopaka w Niemczech. Z tej to okazji otrzymaliśmy prezent w postaci wycieczki do Drezna - gospodarczego i kulturalnego centrum Saksonii. Wycieczka ta stanowiła element naszego programu kulturowego .

25 Spacer po Dreźnie

26

27 Weekend w Berlinie

28

29

30

31

32

33

34

35 Korzyści z udziału w Projekcie
Europejskie kwalifikacje zawodowe; Wzrost mobilności na europejskim rynku pracy; Ciekawe znajomości; Nauka języków obcych; Poznanie atrakcji turystycznych i kultury innych krajów UE; Europejskie certyfikaty.

36 Nasze certyfikaty Dokument Europass Mobilność;
Certyfikat od Firmy Vitalis; Certyfikat od Firmy Robotron.

37 Europass Mobilność Dokument Europass-Mobilność służy do potwierdzenia okresów nauki lub szkolenia, odbywanych w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego (określanych mianem europejskich ścieżek kształcenia). Europass Mobilność zwiększa szanse zatrudnienia na europejskim rynku pracy.

38 Warto wziąć udział w Programie Leonardo da Vinci
Naszym kolegom życzymy powodzenia w realizacji nowego Projektu naszej szkoły pt. „Mobilny ekonomista na europejskim runku pracy”! Więcej informacji na naszej stronie internetowej

39 Dziękujemy za uwagę

40 Damian Bartodziej Daniel Beta Patryk Łazarski Emil Marszalec Damian Nawrocki Paweł Prokopowicz Mateusz Stelmach Łukasz Tomaszewski Daniel Wasilewski Paweł Zieliński Koordynator Projektu: Anna Polewczyk


Pobierz ppt "Mój staż z Leonardo da Vinci"

Podobne prezentacje


Reklamy Google