Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie stwierdza, że placówka jest przygotowana do przyjęcia sześciolatków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie stwierdza, że placówka jest przygotowana do przyjęcia sześciolatków."— Zapis prezentacji:

1

2 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie stwierdza, że placówka jest przygotowana do przyjęcia sześciolatków. Nasz sześciolatek jest i będzie w przyjaznej szkole, więc wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia naszej podstawówki.

3 Nasza szkoła jest jedną z największych szkół podstawowych na terenie powiatu konińskiego. W okazałym budynku jest wydzielony segment dla dzieci 0-III.

4 Posiadamy 9 klasopracowni dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i 2 sale oddziału zerowego.

5 Sale lekcyjne są duże z wyznaczoną częścią dydaktyczną i rekreacyjną. Krzesła i stoły są dostosowane do wzrostu dzieci. W klasach mieszczą się szafki, gdzie uczniowie pozostawiają swoje materiały.

6 W kilku pomieszczeniach znajduje się sprzęt audiowizualny i komputerowy. Nauczyciele uatrakcyjniają swoje zajęcia poprzez korzystanie z e-booków.

7 Uczniowie naszej szkoły mogą skorzystać ze stołówki szkolnej. Ze względu na bardzo dużą ilość dzieci spożywających obiady uczniowie klas I-III mają do tego celu wyznaczoną przerwę międzylekcyjną. Kuchnia zapewnia ciepły napój, a wychowawcy po ustaleniach z rodzicami dbają o wspólne spożywanie II śniadania przez wszystkie dzieci.

8 Nasza szkoła stawia na sport już od najmłodszych lat. Dzieci mają do dyspozycji salę WF klas I-III, salkę gimnastyki korekcyjnej, boisko sportowe, plac rekreacyjny, radosną salę.

9 Uwzględniając potrzeby dzieci swoją pomocą służą specjaliści: pedagog szkolny, psycholog, logopeda, terapeuci wykorzystujący metodę technologią EEG Biofeedback, pedagodzy specjalni. Uczniowie mają również zapewnioną opiekę szkolnej pielęgniarki.

10 W godzinach od 07.00 do 16.15 szkoła umożliwia zajęcia świetlicowe.

11 Uczniowie naszej szkoły korzystają z biblioteki i nowocześnie urządzonej czytelni, która pełni funkcję multimedialnego centrum informacyjnego. W placówce znajdują się 2 pracownie komputerowe.

12 Tylko dla uczniów klas I-III stworzona jest dodatkowa sala, w której odbywają się zajęcia pozalekcyjne. Są to zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze i zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci. Dzieci mają do dyspozycji m.in.tablicę interaktywną.

13 Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie i należy do Wielkopolskiej Sieci szkół Promujących Zdrowie. Działania prozdrowotne obejmują m.in.: ogólnopolskie akcje Owoce i warzywa, Mleko w szkole, zajęcia na basenie, rajdy piesze i rowerowe, kolonie i obozy sportowe, konkursy i programy typuMoje dziecko idzie do szkoły, Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy, Trzymaj formę, Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie…

14 Ostatnim przykładem propagowania zdrowego stylu życia jest zabawa noworoczna pod hasłem Na balu u Królowej Zimy są owoce i jarzyny. Organizatorem były sześciolatki …

15 W placówce na każdym poziomie edukacyjnym prężnie działają klasy integracyjne. Klasy są mniej liczne, a codzienną opiekę i edukację powierza się dwóm nauczycielom. W szkole odbywają się Wielkopolskie Igrzyska Klas Integracyjnych.

16 Szkoła propaguje w szerokim zakresie ideę olimpijską. Na stałe do szkolnego kalendarza imprez i uroczystości wpisały się corocznie odbywające się: Piknik Olimpijski, Dzień Patrona, Dzień Sportu, Turniej Wiedzy Olimpijskiej, Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci.

17 W placówce pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. My, rodzice, mamy świadomość, że nauczyciel ma za zadanie zrealizować podstawę programową dostosowaną do potrzeb i możliwości dzieci sześcioletnich. Okres nauki czytania i pisania jest znacznie wydłużony, a edukacja matematyczna to przede wszystkim zabawy, gry i sytuacje praktyczne. Nauczyciele prowadzą szereg działań mających na celu rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci. W tym roku nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Odkrywania Talentów.

18 Uczniowie z piętnastki odnoszą wiele sukcesów w zawodach i konkursach. A niektórzy zaczynają już w wieku 6 lat. W Miejskim Konkursie Żyjmy zdrowo Mateusz zajął I miejsce. W III Międzyszkolnym Konkursie Mój przyjaciel - miś Jagoda otrzymała wyróżnienie.

19 Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie zapraszają sześciolatków z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 9 marca 2013r. w godz.09.00-12.00 w budynku szkoły.

20 Dziękujemy za uwagę. A wszystkim sześciolatkom i ich rodzicom życzymy przyjaznej szkoły… www.sp15.konin.pl


Pobierz ppt "Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie stwierdza, że placówka jest przygotowana do przyjęcia sześciolatków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google