Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SP 15 im. Polskich Olimpijczyków KONIN

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SP 15 im. Polskich Olimpijczyków KONIN"— Zapis prezentacji:

1 SP 15 im. Polskich Olimpijczyków KONIN Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie stwierdza, że placówka jest przygotowana do przyjęcia sześciolatków. Nasz sześciolatek jest i będzie w przyjaznej szkole, więc wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia naszej podstawówki.

2 Nasza szkoła jest jedną z największych szkół podstawowych na terenie powiatu konińskiego.
W okazałym budynku jest wydzielony segment dla dzieci 0-III.

3 Posiadamy 9 klasopracowni dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i 2 sale oddziału zerowego.

4 Sale lekcyjne są duże z wyznaczoną częścią dydaktyczną i rekreacyjną
Sale lekcyjne są duże z wyznaczoną częścią dydaktyczną i rekreacyjną. Krzesła i stoły są dostosowane do wzrostu dzieci. W klasach mieszczą się szafki, gdzie uczniowie pozostawiają swoje materiały.

5 W kilku pomieszczeniach znajduje się sprzęt audiowizualny i komputerowy. Nauczyciele uatrakcyjniają swoje zajęcia poprzez korzystanie z e-booków.

6 Uczniowie naszej szkoły mogą skorzystać ze stołówki szkolnej
Uczniowie naszej szkoły mogą skorzystać ze stołówki szkolnej. Ze względu na bardzo dużą ilość dzieci spożywających obiady uczniowie klas I-III mają do tego celu wyznaczoną przerwę międzylekcyjną. Kuchnia zapewnia ciepły napój , a wychowawcy po ustaleniach z rodzicami dbają o wspólne spożywanie II śniadania przez wszystkie dzieci. STOŁÓWKA

7 Nasza szkoła stawia na sport już od najmłodszych lat
Nasza szkoła stawia na sport już od najmłodszych lat. Dzieci mają do dyspozycji salę WF klas I-III, salkę gimnastyki korekcyjnej, boisko sportowe, plac rekreacyjny, „radosną salę”.

8 Uwzględniając potrzeby dzieci swoją pomocą służą specjaliści: pedagog szkolny, psycholog, logopeda, terapeuci wykorzystujący metodę technologią EEG Biofeedback, pedagodzy specjalni. Uczniowie mają również zapewnioną opiekę szkolnej pielęgniarki.

9 W godzinach od 07.00 do 16.15 szkoła umożliwia zajęcia świetlicowe.

10 Uczniowie naszej szkoły korzystają z biblioteki i nowocześnie urządzonej czytelni, która pełni funkcję multimedialnego centrum informacyjnego. W placówce znajdują się 2 pracownie komputerowe.

11 Tylko dla uczniów klas I-III stworzona jest dodatkowa sala, w której odbywają się zajęcia pozalekcyjne. Są to zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze i zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci. Dzieci mają do dyspozycji m.in.tablicę interaktywną.

12 Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie i należy do Wielkopolskiej Sieci szkół Promujących Zdrowie. Działania prozdrowotne obejmują m.in.: ogólnopolskie akcje „Owoce i warzywa,” „Mleko w szkole”, zajęcia na basenie, rajdy piesze i rowerowe, kolonie i obozy sportowe, konkursy i programy typu „Moje dziecko idzie do szkoły”, „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”, „Trzymaj formę”, „Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie”…

13 Ostatnim przykładem propagowania zdrowego stylu życia jest zabawa noworoczna pod hasłem „Na balu u Królowej Zimy są owoce i jarzyny”. Organizatorem były sześciolatki …

14 W placówce na każdym poziomie edukacyjnym prężnie działają klasy integracyjne. Klasy są mniej liczne, a codzienną opiekę i edukację powierza się dwóm nauczycielom. W szkole odbywają się Wielkopolskie Igrzyska Klas Integracyjnych.

15 Szkoła propaguje w szerokim zakresie ideę olimpijską.
Na stałe do szkolnego kalendarza imprez i uroczystości wpisały się corocznie odbywające się: Piknik Olimpijski, Dzień Patrona, Dzień Sportu, Turniej Wiedzy Olimpijskiej, Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci.

16 W placówce pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.
My, rodzice, mamy świadomość, że nauczyciel ma za zadanie zrealizować podstawę programową dostosowaną do potrzeb i możliwości dzieci sześcioletnich. Okres nauki czytania i pisania jest znacznie wydłużony, a edukacja matematyczna to przede wszystkim zabawy, gry i sytuacje praktyczne. Nauczyciele prowadzą szereg działań mających na celu rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci. W tym roku nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Odkrywania Talentów.

17 Uczniowie z piętnastki odnoszą wiele sukcesów w zawodach i konkursach
Uczniowie z piętnastki odnoszą wiele sukcesów w zawodach i konkursach. A niektórzy zaczynają już w wieku 6 lat. W III Międzyszkolnym Konkursie „Mój przyjaciel - miś” Jagoda otrzymała wyróżnienie. W Miejskim Konkursie „Żyjmy zdrowo” Mateusz zajął I miejsce.

18 Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie zapraszają sześciolatków z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 9 marca 2013r. w godz w budynku szkoły.

19 Dziękujemy za uwagę. A wszystkim sześciolatkom i ich rodzicom życzymy przyjaznej szkoły…


Pobierz ppt "SP 15 im. Polskich Olimpijczyków KONIN"

Podobne prezentacje


Reklamy Google