Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przy Szkole Podstawowej nr 6 w Łodzi od trzech lat działa oddział zerowy dla dzieci sześcioletnich. W obecnym roku szkolnym klasa 0 liczy 21 wychowanków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przy Szkole Podstawowej nr 6 w Łodzi od trzech lat działa oddział zerowy dla dzieci sześcioletnich. W obecnym roku szkolnym klasa 0 liczy 21 wychowanków."— Zapis prezentacji:

1

2 Przy Szkole Podstawowej nr 6 w Łodzi od trzech lat działa oddział zerowy dla dzieci sześcioletnich. W obecnym roku szkolnym klasa 0 liczy 21 wychowanków. Zerówka mieści się na parterze. Sala dostosowana jest do potrzeb dzieci. Zamiast tradycyjnych ławek posiadamy stoliki i krzesełka dostosowane do wzrostu naszych podopiecznych i pracy grupowej. W sali znajduje się wykładzina, jest to miejsce do zabaw, ćwiczeń i relaksu. Doposażono oddział w pomoce gimnastyczne i dydaktyczne. Wymieniono w sali okna i oświetlenie. Klasa zerowa pracuje od 8:15do 13:15. Nauka połączona jest z zabawą, dostosowana do możliwości dzieci. Dodatkowo 2 x w tygodniu odbywają się zajęcia religii i gimnastyki korekcyjnej. Przerwy spędzamy w sposób bezpieczny (zabawy ze śpiewem, pląsy naśladowcze itp.). Bezpośrednio po lekcjach odbywają się dla naszej grupy zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, tańca, logopedii i terapii psychologicznej i pedagogicznej. Wydzielono oddzielne pomieszczenie na szatnię. Szkoła zapewnia dzieciom mleko oraz obiady. Korzystamy ze stołówki w godzinach przeznaczonych tylko dla sześciolatków. W bliskim sąsiedztwie naszej sali znajdują się toalety. Zerówka aktywnie uczestniczy w życiu szkoły (apele, konkursy, uroczystości, wycieczki). Uczniowie klasy zerowej są objęci opieką pielęgniarki i pedagoga Co tydzień w środę uczestniczymy w zajęciach bibliotecznych Cała Polska czyta dzieciom. Korzystamy ze szkolnych obiektów sportowych. Współpracujemy z Młodzieżową Akademią Filmową, teatrami oraz z pobliskimi przedszkolami. Byliśmy na wycieczce w Lesie Łagiewnickim, na wystawie grzybów w O grodzie B otanicznym. Braliśmy aktywny udział w Balu jesieni. Rodzice aktywnie współpracują z wychowawcą dla dobra dzieci. W naszej zerówce nikt nie płacze, między dziećmi są dobre koleżeńskie relacje, nie ma przemocy i agresji.

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14


Pobierz ppt "Przy Szkole Podstawowej nr 6 w Łodzi od trzech lat działa oddział zerowy dla dzieci sześcioletnich. W obecnym roku szkolnym klasa 0 liczy 21 wychowanków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google