Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego 6-latek do szkoły TAK?! W dzieciństwie niewiele zależy od Nas samych, wiele zaś od tych, których spotykamy na swojej drodze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego 6-latek do szkoły TAK?! W dzieciństwie niewiele zależy od Nas samych, wiele zaś od tych, których spotykamy na swojej drodze."— Zapis prezentacji:

1 Dlaczego 6-latek do szkoły TAK?! W dzieciństwie niewiele zależy od Nas samych, wiele zaś od tych, których spotykamy na swojej drodze

2 Piramida potrzeb

3 Potrzeby fizjologiczne Szkoła wychodzi naprzeciw najmłodszym uczniom, przygotowując tak swoją bazę by zabezpieczyła jedną z podstawowych potrzeb dziecka (sale, stołówka, sanitariaty i organizacja codziennych zajęć)

4

5 Potrzeby bezpieczeństwa Okres adaptacyjny dostosowany do potrzeb i możliwości indywidualnych uczniów (nauczyciele pracujący w klasie pierwszej znają podstawę programową obowiązującą w przedszkolu. Czas adaptacji określa nauczyciel biorąc pod uwagę potrzeby dziecka) Ciągłość procesu edukacyjnego rozpoczętego w przedszkolu i kontynuowanego w szkole, wydłużony na pierwsze trzy lata nauki w szkole. Baza szkoły – świetlica szkolna, sala zabaw, sala gimnastyczna

6

7 Potrzeby przynależności Zespoły klasowe liczące do 24 osób (średnio 22 uczniów w klasie) Integrowanie zespołu klasowego. Kultywowanie tradycji rodzinnych i patriotycznych.

8 Podstawa programowa - umiejętności kluczowe. czytanie myślenie matematyczne myślenie naukowe komunikowanie się w języku ojczystym i obcym posługiwanie się nowoczesnymi technologiami informacyjno- komunikacyjnymi umiejętność uczenia się uczenie się pracy zespołowej

9 Obecnie realizujemy projekt: Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych - w ramach tego projektu odbywają się między innymi zajęcia językowe, ruchowe, rozwijające i kształtujące.

10 Zajęcia Pozalekcyjne Zorganizowaliśmy 63 różnorodnych form zajęć tak, by każdy uczeń mógł rozwijać swoje pasje, zainteresowania, pogłębiać wiedzę i umiejętności

11 Glottodydaktyka Metoda nauki pisania i czytania dostosowana do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

12

13 ODYSEJA UMYSŁU Od 2009 roku uczniowie klas uczestniczą w międzynarodowym programie: ODYSSEY OF THE MIND. Celem programu jest inspirowanie rozwoju kreatywnego i krytycznego myślenia poprzez twórcze rozwiązywanie problemów.

14 GRANTY OŚWIATOWE Od lat realizowane są w placówce i na trwałe wpisały się w kalendarz przedsięwzięć edukacyjnych miasta granty oświatowe takie jak: 1.Recytować każdy może… BRZECHWOLANDIA - scena dla każdego. 2.Miejski Konkurs Matematyczny POTYCZKI MATEMATYCZNE - konkurs matematyczny drogą do rozwijania pasji i zainteresowań; 3.Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biologicznej dla uczniów szkół podstawowych. 4.Miejski Konkurs Ortograficzny ORT-BÓJ - wspieranie i promocja zdolności ortograficznych; 5.MUZYKOLANDIA - przegląd Dziecięcych Zespołów Muzycznych.

15 BRZECHWOLANDIA MUZYKOLANDIA POTYCZKI MATEMATYCZNE ORT - BÓJ

16 SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW Od wielu lat podejmujemy systemowe działania, dzięki którym uzyskaliśmy w roku 2011 tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW. Świadczy o tym, że nasza placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

17 Poszukujemy, doświadczamy, samorealizujemy się….

18 Samorealizacja Rozwój dziecka odbywa się poprzez realizację zadań, stawianych na miarę najbliższego rozwoju. Zaspokojenie tej potrzeby to SUKCES NA MIARĘ

19 EDUKACJA EKOLOGICZNA I PROZDROWOTNA Edukacja w naszej szkole odbywa się też poprzez realizację szeroko pojętej edukacji ekologicznej i prozdrowotnej poprzez m.in. realizację ogólnopolskiego programu Owoce w szkole i Szklanka mleka

20

21 SPORT I ROZRYWKA Organizujemy dla naszych uczniów każdego roku obozy sportowe, turnieje, plenery malarskie, wycieczki krajoznawcze.

22 Dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów. Dbamy o to, by każdy uczeń mógł odnosić sukcesy.


Pobierz ppt "Dlaczego 6-latek do szkoły TAK?! W dzieciństwie niewiele zależy od Nas samych, wiele zaś od tych, których spotykamy na swojej drodze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google