Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzaki Nosek Patrycja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzaki Nosek Patrycja."— Zapis prezentacji:

1 Zwierzaki Nosek Patrycja

2 Dokąd Na Zimę Odlatują Jaskółki?
Kierunek Afryka Przed rozpoczęciem długiej podróży jaskółka musi zgromadzić niezbędne zapasy tłuszczowe. W normalnym przypadku ten ptaszek waży około 17 gramów, ale przed wędrówką jego kształty znacznie się zaokrąglają, a ciężar zwiększają się do 27 gramów! Zapasy tłuszczowe są mu niezbędnie potrzebne, ponieważ ma do przebycia bardzo długą drogę. A więc... Szerokiej drogi ptaku wędrowny!

3 Jaki kolor ma futro niedźwiedzia?
Futro niedźwiedzia może być brązowe, białe, czarne lub czerwone, a także mieć kołnierz i okulary!

4 Dlaczego osy żądlą? Delikatna bryja
Osy żądlą po to, by zabić ofiarę. Może nią być mucha lub motyl. Dzięki jadowi może rozdrobić ją i przekształcić w półpełną bryłę.

5 Czy pies jest tylko towarzyszem zabaw?
Nie, pies także pracuje jako ratownik, myśliwy, przewodnik osób niewidomych i stróż...

6 Dlaczego małe zwierzęta lubią się
bawić? Uczyć i bawić Małe zwierzęta muszą się nauczyć wiele rzeczy. Gdy dorosną, będą musiały samodzielnie polować, tropić swą zdobycz i odróżniać przyjaciół od wrogów. Młode zwierzęta często uczą się, naśladując swoje mamy. Małe małpki, lwy szczenięta psów i wilków oraz małe koty uczą się, bawić się ze sobą. Taka zabawa jest dla nich także ogromną frajdą.

7 Czy można porozmawiać z delfinem?
Własny język Delfiny potrafią doskonale porozumiewać się między sobą. Posiadają własny język, ale chętnie też wyrażają swój nastrój wyskakiwaniem z wody i rzucaniem się ponownie w morze. Plum! Za pomocą hałasu, który przy tym czynią, informują krewniaków o swojej złości lub radości.

8 Czym żywią się foki? Foki odżywiają się rybami, mięczakami i skorupiakami.

9 Dlaczego pewne gady są pod ochroną?
Wiele gadów jest pod ochroną, aby uchronić je przed wyginięciem.

10 Pandy to mieszkańcy gór
Czy wiesz gdzie mieszka panda? Pandy to mieszkańcy gór Panda żyje w lasach bambusowych położonych na wysokości od 2500 do 3000 metrów nad poziomem morza. Miałbyś jednak wielki problem, żeby ją spotkać, ponieważ jej ojczyzna to kraina deszczu i mgły. A do tego na świecie pozostało już bardzo mało pand-dlatego gatunek ten jest pod ochroną.

11 Bardzo praktyczna konewka.
Do czego służy słoniowi trąba? Bardzo praktyczna konewka. Dla słonia nie istnieje nic ważniejszego od jego trąby z pomarszczoną jak w akordeonie skórą. Gdy chce mu się pić, używa jej jak pompy wodnej, lub jako prysznic-gdy jest mu zbyt gorąco. Kiedy płynie przez rzekę może wykorzystać ten długi i zwrotny nos tak jak okręt podwodny swoje chrapy. Trąba zastępuje mu także rękę, którą pieści swoje dziecko, i oczywiście służy jako wspaniały instrument do głośnego trąbienia.

12 Czy wiesz, jak zwierzęta śpią?
SPANIE NA STOJĄCO Niektóre zwierzęta, jak np. lew, kładąc się, gdy chcą spać. Inne zwijają się w kłębek, przykrywają pyszczek ogonem. Żyrafy, zebry i inne zwierzęta sypiają jednak na stojąco. Bardzo krótko odpoczywają i budzą się przy najmniejszym hałasie. ZZZZZ

13 Co to jest ptak drapieżny?
Wciąż na łowach Sowy, puszczyki, orły, krogulce, myszołowy i sępy należą do ptaków drapieżnych. Polują one na inne zwierzęta i zjadają je. Ich ofiarami są ptaki, żaby, jaszczurki, węże, chrabąszcze itp. Przeważnie jednak polują na króliki i przeróżne gryzonie, np. myszy czy piżmaki.

14 JAKIM ZWIERZĘTOM NALEŻY SIĘ RESPEKT?
WOBEC WSZYSTKICH ZWIERZĄT NALEŻY ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ.

15 Jak pająk łapie zdobycz?
Sieć to śmiertelna pułapka Gdy pająk uplecie sieć siada na niej wygodnie i czeka na owady. Gdy siec się poruszy, rzuca się na ofiarę i paraliżuje ją swoim jadem. Następnie przenosi zdobycz na środek sieci i tam ją zjada.

16 , Opracowała : Patrycja Nosek Klasa VI


Pobierz ppt "Zwierzaki Nosek Patrycja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google