Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta afrykańskie Te zwierzęta są doskonale przystosowane do życia w trudnych warunkach (w dzień jest gorąco a w nocy zimno). Niektóre zwierzęta są

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta afrykańskie Te zwierzęta są doskonale przystosowane do życia w trudnych warunkach (w dzień jest gorąco a w nocy zimno). Niektóre zwierzęta są"— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta afrykańskie Te zwierzęta są doskonale przystosowane do życia w trudnych warunkach (w dzień jest gorąco a w nocy zimno). Niektóre zwierzęta są pierwszym ogniwem łańcuch pokarmowego a niektóre ostatnim Np: trawa, zebra, aligator.

2 Pyton Królewski Pyton Królewski jest największym wężem na świecie. Jest wyjątkiem, ponieważ żywi się roślinnością i mięsem.

3 Anakonda Anakonda jest druga co do wielkości wężem. Anakonda jest druga co do wielkości wężem. Anakonda zabija dusząc i połykając w całości podobnie do pytona królewskiego. Anakonda zabija dusząc i połykając w całości podobnie do pytona królewskiego.

4 Nosorożec Czarny Nosorożec to charakterystyczne zwierze, mające na nosie dwa rogi. Nosorożec to charakterystyczne zwierze, mające na nosie dwa rogi. Nosorożec czarny jest zwierzęciem pod ochroną ponieważ kłusownicy zabijają dla ich rogów. Nosorożec czarny jest zwierzęciem pod ochroną ponieważ kłusownicy zabijają dla ich rogów.

5 Hipopotam Hipopotam to zwierze które może przegryźć człowieka swoimi szczękami. Hipopotam to zwierze które może przegryźć człowieka swoimi szczękami.

6 Lew i lwica Lew to król zwierząt, który broni stada. Lew to król zwierząt, który broni stada. Lwice polują i dają pokarm lwu. Lwice polują i dają pokarm lwu.

7 Nietoperz Nietoperz to jedyny latający ssak. Nietoperz to jedyny latający ssak. Na polowania wyrusza w nocy. Na polowania wyrusza w nocy. Ma bardzo dobrą orientacje, ponieważ posługuje się echo-lokacją. Ma bardzo dobrą orientacje, ponieważ posługuje się echo-lokacją.

8 Moskity To zwierzęta które roznoszą malarie. To zwierzęta które roznoszą malarie. Są to wielkie komary. Są to wielkie komary.

9 Zebra Jest to osioł pomalowany w paski. Jest to osioł pomalowany w paski.

10 Flaming Flaming to ogromny różowy ptak, który zamieszkuje podmokłe tereny. Flaming to ogromny różowy ptak, który zamieszkuje podmokłe tereny.

11 Aligator Aligator to zwierze, które gdy pływa wystają tylko nozdrza i oczy. Aligator to zwierze, które gdy pływa wystają tylko nozdrza i oczy.

12 Puma Czarna Puma jest to zwierze bardzo podobne do tygrysa, tylko czarna. Puma jest to zwierze bardzo podobne do tygrysa, tylko czarna. Jest bardzo zwinna na drzewach. Jest bardzo zwinna na drzewach.

13 Papuga Ara Ara jest bardzo kolorowym ptakiem. Ara jest bardzo kolorowym ptakiem. Ta papuga też umie mówić. Ta papuga też umie mówić.

14 Kameleon Kameleon potrafi zmieniać kolory. Kameleon potrafi zmieniać kolory. To zwierze żywi się owadami. To zwierze żywi się owadami.

15 Pawian Pawiany słyną z czerwonych tyłków. (ps. Niestety nie mamy odpowiednieg o zdjęcia:) Pawiany słyną z czerwonych tyłków. (ps. Niestety nie mamy odpowiednieg o zdjęcia:)

16 Mucha bzzy bzzy Tan rodzaj muchy jest rzadki występujący w Afryce. Tan rodzaj muchy jest rzadki występujący w Afryce. Roznosi różne choroby. Roznosi różne choroby.

17 Żyrafa Słynie z bardzo długiej szyi, którą wykorzystuje do jedzenia liści z koron najwyższych drzew. Słynie z bardzo długiej szyi, którą wykorzystuje do jedzenia liści z koron najwyższych drzew.

18 Skorpion Skorpion ma na ogonie żądło które ma bardzo silny jad. Bez surowicy człowiek morze umrzeć. Skorpion ma na ogonie żądło które ma bardzo silny jad. Bez surowicy człowiek morze umrzeć.

19 Rodzaje Zwierząt RoślinożerneMięsożerne Nosorożec czarny Pyton Królewski HipopotamAnakonda Nietoperz Lew i Lwica ŻyrafaAligator FlamingGepard ZebraLampart

20 Populacja Zwierząt


Pobierz ppt "Zwierzęta afrykańskie Te zwierzęta są doskonale przystosowane do życia w trudnych warunkach (w dzień jest gorąco a w nocy zimno). Niektóre zwierzęta są"

Podobne prezentacje


Reklamy Google