Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZWIERZĘTA ŚWIATA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZWIERZĘTA ŚWIATA."— Zapis prezentacji:

1 ZWIERZĘTA ŚWIATA

2 Prezentację na temat: „ZWIERZĘTA ŚWIATA” przygotowała Jolanta Dąbska, studentka Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego z przedmiotu Media dydaktyczne.

3 ASSAPAN Kiedy assapan siedzi na drzewie wygląda jak zwyczajny gryzoń. Potrafi jednak z lekkością ptaka przelecieć z drzewa na drzewo.

4 BORSUK Tylko niektóre ssaki Europy Środkowej znane nam są z nazwy lepiej niż borsuk. Dla wielu z nas jego tryb życia pozostaje jednak tajemnicą, ponieważ zwierzę to większą część dnia spędza pod ziemią.

5 DELFIN BUTELKONOSY Najbardziej znany delfina, delfin butelkonosy, jest szybko pływającym i swawolnym zwierzęciem, często trzymanym w delfinariach. Pewne sfery życia delfinów są nadal zagadką.

6 FOKA SZARA Foka szara może mieć 3,5 m długości i ważyć do 315 kg. Posiada ona grubą warstwę izolującego tłuszczu, dzięki któremu może przeżyć w wodzie tak zimnej, że człowiek umarłby w niej już po kilku minutach.

7 FOKA WEDDELLA Foka Weddella żyje w wodach wokół Antarktydy. Przebywa w pobliżu lądu, ale większość czasu spędza w wodzie, gdzie pod lodem szuka pożywienia.

8 JAGUAR Wokół jaguara, największego zwierzęcia Ameryki z rodziny kotów, krąży wiele mitów, o nim też chętnie opowiadają myśliwi. Występuje on bardzo rzadko, gdyż jest stałym obiektem polowań ze względu na swoje piękne futro.

9 i długie, sierpowate rogi.
KOZA BEZOAROWA Koza bezoarowa jest jednym z przodków kozy domowej. Od dzisiejszych, uszlachetnionych raz różni ją głównie potężniejsze ciało i długie, sierpowate rogi.

10 LAMPART Lampart, samotny i niebezpieczny drapieżnik z Afryki i Azji, ma charakterystycznie ubarwioną sierść, dzięki której może się wspaniale zamaskować. Ma niezwykle wyostrzone zmysły i jest dobrym myśliwym.

11 LIS POSPOLITY Puszysty ogon jest najbardziej typową cechą lisa pospolitego, bliskiego krewniaka psa domowego. Ten nocny myśliwy żyje na równinach, ostatnio jednak coraz częściej pojawia się w miastach.

12 MUSTANG Mustangi były kiedyś gatunkiem bardzo licznym, ich stada osiągały rozmiary większe niż jakichkolwiek innych zwierząt z rodziny koniowatych. Życie w stadach jest formą ochrony przed drapieżnikami.

13 NIEDŹWIEDŹ POLARNY Budzący respekt niedźwiedź polarny jest największym z lądowych drapieżników na świecie. Wtapia się w pokryte śniegiem środowisko. Kolor futra może być zróżnicowany od białego do żółtego.

14 NIEŁAZ PLAMISTY Niełaz plamisty wyglądem przypomina łasicowate. Należy do rodziny mięsożernych torbaczy. Żyje w południowo- wschodniej Australii oraz Tasmanii.

15 PŁETWAL BŁĘKITNY Płetwal błękitny jest największym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek występowało na świecie. Jest on tym bardziej zadziwiający, że żywi się planktonem – najmniejszymi stworzeniami żyjącymi w oceanie.

16 TYGRYS BENGALSKI Elegancja i siła tygrysa bengalskiego wzbudzają zarówno podziw jak i respekt. Dzięki zdolności łowienia zwierząt nawet dwukrotnie większych od siebie, jest on jednym z najgroźniejszych drapieżników świata.

17 SŁOŃ AFRYKAŃSKI Mimo, że słoń afrykański jest największym i najsilniejszym ssakiem lądowym, jest jednocześnie najłagodniejszym z nich. Żyje w trwałych grupach rodzinnych.

18 UCHATKA KALIFORNIJSKA
Uchatka kalifornijska jest jednym z najelegantszych płetwonogów. Jej sposób pływania, kiedy przy dużej prędkości bezustannie zmienia kierunek, przypomina lot pod wodą.

19 WILK POLARNY Wilk polarny żyje na rozległych przestrzeniach surowych regionów polarnych, które przez 5 miesięcy w roku toną w ciemnościach. Aby przeżyć poluje na prawie wszystko co tam żyje.

20 WYDRA Europejska wydra jest zwinnym zwierzęciem, z natury skłonnym do zabawy. Kiedyś żyła na dużych obszarach i nie należała do rzadkości, obecnie występuje rzadko i opuściła swoje wcześniejsze siedliska.

21 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "ZWIERZĘTA ŚWIATA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google