Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta świata Olga Pierzchlewicz Kl. IIB.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta świata Olga Pierzchlewicz Kl. IIB."— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta świata Olga Pierzchlewicz Kl. IIB

2 Ameryka Południowa Jaguar – ten wielki kot żyje na terenach rozciągających się od południowej części USA do północnej części Argentyny. Długość z ogonem dochodzi do 1,5 metra, a waga do 100 kilogramów. Obiekt częstych polowań ze względu na futro. Ta przyczyna, a także wyręby lasów stanowią dla nich poważne zagrożenie.

3 Ameryka Północna Ryś Amerykański -Jest jednym z dwóch podgatunków rysiów żyjących w Północnej Ameryce. Mniejszy jest od rysia kanadyjskiego. Długość dochodzi do jednego metra zamieszkuje teren od południowej Kanady do Meksyku. Jest przedmiotem polowań ze względu na dobrej jakości futro.

4 Afryka Lemur Myszaty - ten lemur ma długość cm, waży oko 50 gr. Wśród naczelnych jest najmniejszym zwierzęciem. Żyje na drzewach w lasach zachodniej części Madagaskaru. Prowadzi nocny tryb życia. Jest gatunkiem bardzo zagrożonym.

5 Australia Koala - Ten śmieszny i przemiły torbacz - niedźwiadek jest długości cm. Żyje w Australii na drzewach eukaliptusowych. Odławiany ponieważ posiada piękne cenne futro. Liczba żyjących okazów zmniejszyła się do paru tysięcy. Uznany za zwierze chronione.

6 Arktyka Wilk Arktyczny- Na północnych terenach żyje mnóstwo podgatunków wilków. Są duże i przeważnie posiadają białe futro. Ale można spotkać od czasu do czasu wilki czarne. Do tego gatunku należy także leśny wilk kanadyjski.

7 Antarktyda Foka krewetkożerna - Ta foka lubi przebywać na dużych bryłach lodu. Długość 2,3 do 2,6 m, ciężar kg. Przeważnie żywi się rakami. Poszukiwana ze względu na cenne futro, które zimą przybiera kolor biały.

8 Europa Żubr – ssak łożyskowy z rodziny krętorogich, rzędu parzystokopytnych. Aktualnie populacja żubrów na świecie liczy ok osobników, z czego 650 żyje w Polsce na terenie Puszczy Białowieskiej, Puszczy Boreckiej, Puszczy Piskiej, Puszczy Knyszyńskiej, Nadleśnictwa Wałcz, Nadleśnictwa Kobiór oraz w Bieszczadach

9 Azja Pelikan indyjski - zwany także pelikanem siwym lub ciemnoskrzydłym, ptak wodny z rodziny pelikanowatych. Do tego gatunku należą najmniejsze osobniki.

10 Oceany Delfin Butelkowy - ten delfin może żyć w każdym morzu i oceanie więc także w Morzu Śródziemnym. Długość 1,7 m - do 3,6 m. Ciężar kg . Jest często spotykany. Stanowi atrakcję delfinarium.


Pobierz ppt "Zwierzęta świata Olga Pierzchlewicz Kl. IIB."

Podobne prezentacje


Reklamy Google