Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta świata Zwierzęta świata Olga Pierzchlewicz Olga Pierzchlewicz Kl. IIB Kl. IIB.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta świata Zwierzęta świata Olga Pierzchlewicz Olga Pierzchlewicz Kl. IIB Kl. IIB."— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta świata Zwierzęta świata Olga Pierzchlewicz Olga Pierzchlewicz Kl. IIB Kl. IIB

2 Ameryka Południowa Ameryka Południowa Jaguar – ten wielki kot żyje na terenach rozciągających się od południowej części USA do północnej części Argentyny. Długość z ogonem dochodzi do 1,5 metra, a waga do 100 kilogramów. Obiekt częstych polowań ze względu na futro. Ta przyczyna, a także wyręby lasów stanowią dla nich poważne zagrożenie. Jaguar – ten wielki kot żyje na terenach rozciągających się od południowej części USA do północnej części Argentyny. Długość z ogonem dochodzi do 1,5 metra, a waga do 100 kilogramów. Obiekt częstych polowań ze względu na futro. Ta przyczyna, a także wyręby lasów stanowią dla nich poważne zagrożenie.

3 Ameryka Północna Ameryka Północna Ryś Amerykański -Jest jednym z dwóch podgatunków rysiów żyjących w Północnej Ameryce. Mniejszy jest od rysia kanadyjskiego. Długość dochodzi do jednego metra zamieszkuje teren od południowej Kanady do Meksyku. Jest przedmiotem polowań ze względu na dobrej jakości futro. Ryś Amerykański -Jest jednym z dwóch podgatunków rysiów żyjących w Północnej Ameryce. Mniejszy jest od rysia kanadyjskiego. Długość dochodzi do jednego metra zamieszkuje teren od południowej Kanady do Meksyku. Jest przedmiotem polowań ze względu na dobrej jakości futro.

4 Afryka Afryka Lemur Myszaty - ten lemur ma długość cm, waży oko 50 gr. Wśród naczelnych jest najmniejszym zwierzęciem. Żyje na drzewach w lasach zachodniej części Madagaskaru. Prowadzi nocny tryb życia. Jest gatunkiem bardzo zagrożonym. Lemur Myszaty - ten lemur ma długość cm, waży oko 50 gr. Wśród naczelnych jest najmniejszym zwierzęciem. Żyje na drzewach w lasach zachodniej części Madagaskaru. Prowadzi nocny tryb życia. Jest gatunkiem bardzo zagrożonym.

5 Australia Australia Koala - Ten śmieszny i przemiły torbacz - niedźwiadek jest długości cm. Żyje w Australii na drzewach eukaliptusowych. Odławiany ponieważ posiada piękne cenne futro. Liczba żyjących okazów zmniejszyła się do paru tysięcy. Uznany za zwierze chronione. Koala - Ten śmieszny i przemiły torbacz - niedźwiadek jest długości cm. Żyje w Australii na drzewach eukaliptusowych. Odławiany ponieważ posiada piękne cenne futro. Liczba żyjących okazów zmniejszyła się do paru tysięcy. Uznany za zwierze chronione.

6 Arktyka Arktyka Wilk Arktyczny- Na północnych terenach żyje mnóstwo podgatunków wilków. Są duże i przeważnie posiadają białe futro. Ale można spotkać od czasu do czasu wilki czarne. Do tego gatunku należy także leśny wilk kanadyjski. Wilk Arktyczny- Na północnych terenach żyje mnóstwo podgatunków wilków. Są duże i przeważnie posiadają białe futro. Ale można spotkać od czasu do czasu wilki czarne. Do tego gatunku należy także leśny wilk kanadyjski.

7 Antarktyda Antarktyda Foka krewetkożerna - Ta foka lubi przebywać na dużych bryłach lodu. Długość 2,3 do 2,6 m, ciężar kg. Przeważnie żywi się rakami. Poszukiwana ze względu na cenne futro, które zimą przybiera kolor biały. Foka krewetkożerna - Ta foka lubi przebywać na dużych bryłach lodu. Długość 2,3 do 2,6 m, ciężar kg. Przeważnie żywi się rakami. Poszukiwana ze względu na cenne futro, które zimą przybiera kolor biały.

8 Europa Europa Żubr – ssak łożyskowy z rodziny krętorogich, rzędu parzystokopytnych. Aktualnie populacja żubrów na świecie liczy ok osobników, z czego 650 żyje w Polsce na terenie Puszczy Białowieskiej, Puszczy Boreckiej, Puszczy Piskiej, Puszczy Knyszyńskiej, Nadleśnictwa Wałcz, Nadleśnictwa Kobiór oraz w Bieszczadach Żubr – ssak łożyskowy z rodziny krętorogich, rzędu parzystokopytnych. Aktualnie populacja żubrów na świecie liczy ok osobników, z czego 650 żyje w Polsce na terenie Puszczy Białowieskiej, Puszczy Boreckiej, Puszczy Piskiej, Puszczy Knyszyńskiej, Nadleśnictwa Wałcz, Nadleśnictwa Kobiór oraz w Bieszczadach

9 Azja Azja Pelikan indyjski - zwany także pelikanem siwym lub ciemnoskrzydłym, ptak wodny z rodziny pelikanowatych. Do tego gatunku należą najmniejsze osobniki. Pelikan indyjski - zwany także pelikanem siwym lub ciemnoskrzydłym, ptak wodny z rodziny pelikanowatych. Do tego gatunku należą najmniejsze osobniki.

10 Oceany Oceany Delfin Butelkowy - ten delfin może żyć w każdym morzu i oceanie więc także w Morzu Śródziemnym. Długość 1,7 m - do 3,6 m. Ciężar kg. Jest często spotykany. Stanowi atrakcję delfinarium. Delfin Butelkowy - ten delfin może żyć w każdym morzu i oceanie więc także w Morzu Śródziemnym. Długość 1,7 m - do 3,6 m. Ciężar kg. Jest często spotykany. Stanowi atrakcję delfinarium.


Pobierz ppt "Zwierzęta świata Zwierzęta świata Olga Pierzchlewicz Olga Pierzchlewicz Kl. IIB Kl. IIB."

Podobne prezentacje


Reklamy Google