Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Inwestowanie Tomasz Sambor Krzysztof Szałkowski Dopiszcie się…………..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Inwestowanie Tomasz Sambor Krzysztof Szałkowski Dopiszcie się………….."— Zapis prezentacji:

1 Inwestowanie Tomasz Sambor Krzysztof Szałkowski Dopiszcie się…………..

2 Plan prezentacji: Inwestowanie na czym polega Lokaty
Inwestycje w nieruchomości Fundusze inwestycyjne Domeny internetowe Rozrywka Produkty strukturyzowane Inwestycje w złoto (amber gold) Alternatywne sposoby iwestowania Giełda Ryzyko

3 Na czym polega inwestowanie?
Inwestowanie polega na zaangażowaniu posiadanej określonej kwoty pieniędzy (nadwyżki finansowej) na określony czas, aby w przyszłości otrzymać ich zwrot powiększony o rekompensatę z tytułu: upływu czasu, na jaki zdecydowaliśmy się dokonać inwestycji, inflacji ryzyka z tytułu dokonania inwestycji.

4 Na czym polega inwestowanie?
Są dwie rzeczy, które można zainwestować: czas pieniądze Rozwiązanie jest proste: jeżeli nie masz pieniędzy, to inwestuj swój czas Co możesz robić z wolnym czasem? Możesz przeczytać książkę o rozwoju osobistym, finansach, rachunkowości, dyplomacji, doborze ubioru, inwestowaniu, giełdzie itd. Zyskasz bezcenną wiedzę i podstawy. Możesz pójść ze znajomymi do kina lub do restauracji. Zostań dobrym obserwatorem czyjegoś sukcesu. Możesz przejść się po okolicy i wypytać ludzi o ich potrzeby. Później skontaktuj się z ludźmi, którzy mogą te potrzeby zaspokoić.

5 Czym jest rozsądne inwestowanie?
Inwestowanie to w dużej mierze odpowiedni sposób myślenia, planowania, zmiana swojego nastawienia, cierpliwość spokój opanowanie. Przed wszystkim jednak to konsekwentność w działaniu i silna motywacja osiągnięcia wyznaczonego celu.

6 Czym jest rozsądne inwestowanie?
Dywersyfikacja inwestycji – oznacza podział oszczędności pomiędzy różnego rodzaju opcje inwestycyjne. Zasadniczo dywersyfikacja oznacza pewne zróżnicowanie asortymentu. Ma ona na celu zmniejszenie ryzyka w prowadzeniu działalności gospodarczej. Inwestując w jednego rodzaju inwestycję, możemy stracić dosłownie wszystko..

7 Dywersyfikacja inwestycji

8 LOKATA TERMINOWA Lokata terminowa - należy do jednych z najstarszych i wciąż najpopularniejszych produktów bankowych i form pomnażania oszczędności. Polega na tym, że bank przyjmuje od klienta określoną kwotę środków pieniężnych na określony czas, a także zobowiązuje się wypłacić klientowi tę kwotę powiększoną o odsetki z chwilą upływu terminu, na jaki lokata została założona.

9 LOKATY INWESTYCYJNE Pieniądze wpłacone na lokatę inwestycyjną są inwestowane przez bank w instrumenty finansowe dostępne na giełdzie papierów wartościowych. Ponieważ inwestowaniem zajmują się profesjonaliści, daje to duże szanse na przyzwoity zysk. Zysk z lokat inwestycyjnych składa się z dwóch części: kwoty gwarantowanej przez bank oraz kwoty zależnej od sytuacji na giełdzie.

10 Ranking lokat 3 miesięcznych

11 ZYSK Z LOKATY Kapitalizacja roczna

12 ZYSK Z LOKATY Kapitalizacja okresowa

13 ZYSK Z LOKATY Kapitalizacja ciągła

14 Inwestycje w nieruchomości
Jedną z możliwości inwestowania, jest inwestowanie w nieruchomości. Inwestycje w nieruchomości są o tyle interesujące, co bezpieczne. Zalety Ryzyko jest tutaj niewielkie w porównaniu z możliwymi do uzyskania stopami zwrotu. Można zyskać zarówno ze względu na wzrost wartości nieruchomości, jak również uzyskać zyski z tytułu użytkowania zakupioną nieruchomością.

15 Inwestycje w nieruchomości Inwestycje w nieruchomości
Zalety Popyt na rynku nieruchomości przewyższa podaż co oznacza, że wciąż jest więcej chętnych za zakup nieruchomości lub jej wynajem, niż jest samych nieruchomości. Ochrona przed inflacją. Związane jest to z tym, iż mimo, że inflacja wzrasta to nieruchomość ciągle utrzymuje swoją wartość – dzięki niewielkiemu stopniowi zużycia funkcjonalnego.

16 Inwestycje w nieruchomości
Wady długookresowość inwestycji. Zyski najczęściej otrzymuje się po kilku latach, chyba że inwestycja nastawiona jest na szybki zakup, następnie na szybką sprzedaż. Kolejnym minusem tego rodzaju inwestycji jest niepodzielność nieruchomości. Jest to związane z faktem, iż nieruchomości nie da się podzielić i sprzedać tylko część, by odzyskać część zainwestowanego kapitału.

17 Inwestycje w nieruchomości
Biorąc pod uwagę etapy inwestycji ryzyko można podzielić na: ryzyko wyceny oraz ryzyko transakcyjne, ryzyko nie pozyskania najemców, ryzyko nie wywiązania się najemców z warunków umowy najmu, ryzyko rynkowe oraz ryzyko ingerencji państwa.

18 Inwestycje w nieruchomości
Inwestycje w mieszkania na co zwracać uwagę podczas zakupu mieszkania u dewelopera ? Sprawdzenie akt dewelopera Sprawdzenie ksiąg wieczystych nieruchomości Sprawdzenie dokumentacji dotyczącej budowy Dokładne przejrzenie projektów umów, jakie zawierane są z deweloperami.

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29


Pobierz ppt "Inwestowanie Tomasz Sambor Krzysztof Szałkowski Dopiszcie się………….."

Podobne prezentacje


Reklamy Google