Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KLUB OPIEKI POZALEKCYJNEJ WSPÓLNA CHATA. Klub Opieki Pozalekcyjnej w naszej szkole istnieje od 1995 r. Jest integralną częścią świetlicy szkolnej. Zajęcia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KLUB OPIEKI POZALEKCYJNEJ WSPÓLNA CHATA. Klub Opieki Pozalekcyjnej w naszej szkole istnieje od 1995 r. Jest integralną częścią świetlicy szkolnej. Zajęcia."— Zapis prezentacji:

1 KLUB OPIEKI POZALEKCYJNEJ WSPÓLNA CHATA

2 Klub Opieki Pozalekcyjnej w naszej szkole istnieje od 1995 r. Jest integralną częścią świetlicy szkolnej. Zajęcia w Klubie odbywają się codziennie w godzinach od 16.00 do 18.00. Prowadzą je nauczyciele pracujący w naszej szkole. Koordynatorem prac w Klubie Opieki Pozalekcyjnej jest Małgorzata Podsadny.

3 W 2003 r. nasza szkoła przystąpiła do programu Szkoła. Rodzina. Środowisko, tym samym Klub Opieki Pozalekcyjnej znalazł się w ofercie świetlic środowiskowych PROMYK przyjmując nazwę Wspólna chata.

4 Obecnie oferta zajęć (w roku szkolnym 2009/2010) w ramach prac Klubu Opieki Pozalekcyjnej Wspólna chata obejmuje następujące zadania: - zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej - kształtowanie podstawowych nawyków współżycia w grupie - pomoc w nauce - rozwijanie uzdolnień i zainteresowań intelektualnych, artystycznych i technicznych dzieci - przygotowanie do właściwego spędzania czasu wolnego, wyrabianie nawyków dobrej rozrywki.

5 Chcąc, aby Klub Opieki Pozalekcyjnej był miejscem, w którym dzieci dobrze się czują i w którym będą rozwijane ich zainteresowania oraz rozwiązywane ważne problemy prowadzimy zajęcia: Bajkowy świat origami oraz Świat fantazji To cykl zajęć odbywających się w każdy poniedziałek i piątek w godzinach od 16 do 17. Mają na celu rozwijanie zainteresowań plastycznych dziecka. Podczas zajęć uczniowie pracując w ramach Szkolnego Klubu Origami wykonują prace tą techniką.

6 Uczniowie podczas zajęć w Szkolnym Klubie Origami

7 Uczniowie oraz prace plastyczne wykonane techniką origami podczas zajęć Świat fantazji oraz Bajkowy świat origami

8 Księga pomysłów, Koło sprawnych rąk to cykl zajęć plastyczno - technicznych odbywających się w każdy wtorek. Na zajęciach uczniowie mają okazję rozwijać swoje umiejętności plastyczne, poznawać nowe techniki wykonywania prac oraz w praktyczny sposób wykorzystywać dary przyrody.

9 Uczniowie podczas zajęć plastyczno-technicznych Księga pomysłów

10 Uczniowie podczas zajęć Klubu sprawnej ręki

11 Ten piękny tajemniczy świat /czwartek 17.00 – 18.00/ to cykl zajęć, które mają dostarczyć ogólnej informacji o przyrodzie i grożących jej niebezpieczeństwach, ukazać dzieciom współzależności między człowiekiem a otaczającym go światem przyrody. Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzą się m.in. gdzie jest powietrze, dlaczego rośliny rosną, poznają wędrówkę kropel wody czy wybiorą się na wyprawę w świat dźwięków.

12 Jednym z zadań Klubu jest pomoc uczniom z trudnościami dydaktycznymi. Wychodząc temu naprzeciw zorganizowaliśmy zajęcia terapii pedagogicznej dla klas I /poniedziałek 17.00 – 18.00 p. M. Szczepaniuk/ oraz zajęcia nauki czytania /piątek 17.00 – 18.00 p. Małgorzata Dobrzyńska/. Pomoc tą organizujemy m.in. poprzez dobieranie aktywizujących metod nauczania, tworzenie gier matematycznych, stosowanie różnych metod i technik nauki czytania, wykonywanie ćwiczeń z gimnastyki mózgu P. Dennisona.

13 Wszystkie proponowane zajęcia są oparte na podstawowych składnikach poczucia własnej wartości: bezpieczeństwo fizyczne bezpieczeństwo emocjonalne świadomość własnej tożsamości poczucie przynależności kompetencja

14 Dzięki uczestnictwu w zajęciach w Klubie Opieki Pozalekcyjnej Wspólna chata uczniowie czują się tu jak w domu, w każdej chwili uzyskują różnorodną pomoc, mogą spędzać wolny czas zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Na każdego ucznia czeka podwieczorek w formie bułki oraz kubeczek mleka.

15 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "KLUB OPIEKI POZALEKCYJNEJ WSPÓLNA CHATA. Klub Opieki Pozalekcyjnej w naszej szkole istnieje od 1995 r. Jest integralną częścią świetlicy szkolnej. Zajęcia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google