Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

VI EDYCJA PROGRAMU TRZYMAJ FORMĘ! W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 2 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W SZCZYTNIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "VI EDYCJA PROGRAMU TRZYMAJ FORMĘ! W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 2 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W SZCZYTNIE."— Zapis prezentacji:

1

2 VI EDYCJA PROGRAMU TRZYMAJ FORMĘ! W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 2 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W SZCZYTNIE

3

4 Promocja zdrowego stylu życia w naszej szkole w roku szkolnym 2011/2012 1. Przeprowadzenie godzin wychowawczych według otrzymanego scenariusza. 2. Ocena wydolności i sprawności fizycznej na lekcjach wychowania fizycznego. 3. Zaangażowanie klas do udziału w konkursach: Konkurs na prezentację multimedialną. Konkurs plastyczny. Konkurs na najciekawsze hasło. Konkurs na gazetkę ścienną w klasie. 4. Tydzień poświęcony promocji zdrowia: dzień witamin, dzień życzliwości i uśmiechu, dzień bez stresu, dzień z piosenką, wierszem o tematyce prozdrowotnej, dzień gier i zabaw ruchowych. 5. Wyrabianie nawyku noszenia drugiego śniadania – wyłonienie najzdrowiej odżywiającej się klasy. 6. Wdrażanie do aktywnego spędzania czasu. 7. Uświadamianie rodziców. 8. Wprowadzanie do menu stołówki zdrowych dodatków. 9. Wzbogacanie asortymentu zdrowych produktów w sklepiku szkolnym.

5 Na godzinie wychowawczej poznawaliśmy zasady zdrowego stylu życia. Zajęcia te miały następujące cele Cel główny: Uczeń: -jest świadomy zależności między prawidłowym odżywianiem, aktywnością fizyczną a zdrowiem człowieka. Cele szczegółowe: Uczeń: -zna pojęcie zdrowie i wie co wpływa na jego stan -wie co to jest zdrowy styl życia -rozumie znaczenie aktywności ruchowej -zna zasady prawidłowego i zdrowego żywienia - zna metodę oceny wagi ciała – BMI -rozumie odpowiedzialność za własne zdrowie i ma świadomość wyboru

6 Na lekcjach wychowania fizycznego dokonaliśmy pomiaru wydolności i sprawności fizycznej. pomiar tętna spoczynkowego

7 30 przysiadów w ciągu 1 minuty; pomiar tętna bezpośrednio po wysiłku i po 1 minucie odpoczynku; podstawienie do wzoru i już znamy swoją wydolność fizyczną

8 Pomiar sprawności fizycznej zgodnie z Indeksem Sprawności Fizycznej K. Zuchory – szybkość, skoczność, siła ramion, gibkość, siła mięśni brzucha, wytrzymałość. szybkośćsiła ramion

9 Braliśmy udział w konkursach promujących zdrowy styl życia. Zwycięzcami zostały klasy: II b – najciekawsza prezentacja multimedialna I a, I c, II b, IIIg – oryginalna gazetka ścienna I c – najładniejszy plakat III g – najciekawsze hasło Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody w postaci zdrowej żywności – winogrona i arbuzy.

10 III g

11 I c i I a Nagrodę odbiera wychowawczyni I a.

12 Hasła promujące zdrowy styl życia. Zawsze się odżywiaj zdrowo, będziesz myślał wystrzałowo! Dobry nastrój, śmieszne minki – to zasługa witaminki. Biegam, skaczę, wodę piję i dlatego dłużej żyję! Dużo warzyw, sportu, ruchu – trzymaj formę stary druhu!

13 Wyróżnione gazetki ścienne. III g I c

14 II b

15 Plakaty promujące aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. I c I a

16 III c II a

17 Tydzień promocji zdrowego stylu życia.

18

19 Poniedziałek – dzień witamin – uczennice częstowały wszystkich jabłkami i rozdawały ulotki.

20

21 Wtorek – dzień życzliwości i uśmiechu – naszą szkołę odwiedził klaun i wraz z dziewczynkami rozdawał ordery uśmiechu

22

23 Środa – dzień bez stresu – uczniowie w tym dniu nie byli pytani i nie pisali klasówek SZKOŁA BEZ STRESU! BEZ PYTANIA! BEZ KLASÓWEK!

24 Czwartek – dzień z piosenką o tematyce zdrowotnej – uczennice uprzyjemniały czas na przerwach śpiewając Koko koko, Football, Ogórek, Marchewkowe pole i inne piosenki.

25 Piątek – dzień aktywności fizycznej – na przerwach uczniowie aktywnie spędzali czas na boisku szkolnym grając w piłkę, skacząc na skakankach, kręcąc hula hop. Było tłoczno i wszystkim się podobało.

26

27

28 Przez cały tydzień sprawdzaliśmy jak zdrowo odżywia się nasza młodzież, czy przynosi do szkoły II śniadanie. Wyłoniliśmy najzdrowiej odżywiającą się klasę. I b

29 Nasi uczniowie mogli również zmierzyć się i zważyć oraz obliczyć BMI w gabinecie pielęgniarki.

30 Przez cały rok szkolny wdrażaliśmy naszych uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ćwiczyliśy aerobik Graliśmy w kręgle.

31 Chodziliśmy na pływalnię.

32 Organizowaliśmy, braliśmy udział w turniejach piłki koszykowej, siatkowej i nożnej.

33 Organizowaliśmy biwaki – zielona szkoła w ośrodku Jantar nad morzem.

34 Organizowaliśmy wycieczki – Gniew, Pelplin, Malbork

35 Aktywnie spędzaliśmy Dzień Sportu Szkolnego. Rambit klas I.

36 Turnieje w dwa ognie klas II i piłki nożnej klas III.

37 Organizowaliśmy spotkania ze znanymi polskimi sportowcami, wyjeżdżaliśmy do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Paweł Papke rozdaje autografy naszym uczniom. My z wizytą u Tomasza Majewskiego.

38 O naszych działaniach związanych z realizacją programu Trzymaj formę! poinformowaliśmy rodziców na wywiadówce szkolnej. Każdy rodzić otrzymał broszurę z prośbą o wspieranie nas w tych poczynaniach. Uczniowie przygotowali dla rodziców koreczki owocowe zapraszając do degustacji.

39

40

41 Zaproponowaliśmy rodzicom pomiar ciśnienia, wagi i wzrostu oraz obliczenia BMI w gabinecie pielęgniarki na jednym ze spotkań z wychowawcami.

42

43 Wzbogacliśmy menu stołówki o zdrowe dodatki – owoc, sok, jogurt.

44 Pani prowadząca sklepik szkolny wprowadziła do sprzedaży soki oraz własnoręcznie wykonywane zdrowe kanapki.

45 Dziękuję za uwagę. Koordynator szkolny Alina Filipowicz


Pobierz ppt "VI EDYCJA PROGRAMU TRZYMAJ FORMĘ! W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 2 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W SZCZYTNIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google