Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IMIENIA PAMIĘCI MAJDANKA W LUBLINIE TYTUŁ : SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IMIENIA PAMIĘCI MAJDANKA W LUBLINIE TYTUŁ : SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IMIENIA PAMIĘCI MAJDANKA W LUBLINIE TYTUŁ : SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

2 Nasza szkoła przez najbliższe dwa lata będzie realizowała Szwajcarsko-Polski Program Współpracy (KIK 34) Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukacje społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Podstawowym celem tego programu jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym poprzez edukacje społeczeństwa w zakresie prozdrowotnej zmiany żywienia i zwiększania poziomu aktywności fizycznej. Nasza szkoła będzie realizowała zadanie 2 programu: Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia w przedszkolach i szkołach: podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia i poziom wiedzy dzieci i młodzieży

3 NASZE WSPÓLNE DRUGIE ŚNIADANIA

4 SZKOLNE OBIADKI, ZGODNE Z ZALECENIAMI IŻŻ Czyż to nie brzmi pysznie i zdrowo??? Zupa kalafiorowa Naleśniki z serem i musem z jabłek Herbata owocowa

5 ZDROWY SKLEPIK MAMY I CZĘSTO GO ODWIEDZAMY W ramach projektu KIK 34 staramy się, aby dzieci w naszej szkole zmieniły niektóre nawyki żywieniowe na zdrowe i smaczne. Miejscem często odwiedzanym przez uczniów jest sklepik szkolny, w którym oczywiście znajdują się różne produkty, ale trzeba przyznać, że nie brakuje tych zdrowych i zalecanych dla naszych dzieci.

6 NASZE PRACE O ZDROWYM ŻYWIENIU

7 ZAJECIA KULINARNE W listopadzie dzieci z klas I-III miały bardzo ciekawe spotkanie z profesjonalnym kucharzem. Zajęcia odbyły się pod hasłem 10 zasad zdrowego żywienia. Spotkanie połączone było z degustacją zdrowych i pysznych warzyw oraz owoców. Wszystkim smakowało!!!

8 IMPREZY PROMUJĄCE ZDROWY STYL ŻYCIA PIKNIK, CZYLI JEMY ZDROWO I SPĘDZAMY CZAS NA SPORTOWO!

9 WSPÓLPRACA Z RODZICAMI DZIAŁANIA, KTÓRE PODEJMUJEMY: - opracowanie ulotki promującej zdrowy styl życia, - zapoznanie rodziców z ulotką na zebraniu, - opracowanie i przeprowadzenie wśród rodziców ankiety dotyczącej nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia.

10 WARZYWNE DNI Dzieci przynoszą ulubione warzywa i wspólnie z nauczycielami przygotowują warzywny poczęstunek. Wszystko smakuje i na pewno warzywne dni staną się nową, zdrową tradycją naszej szkoły.

11 NASZ PRYWATNY OGRÓDEK SAMI HODUJEMY I SAMI TO ZJEMY!

12 NASZE ZDROWE PROGRAMY EDUKACYJNE OWOCE W SZKOLE SZKLANKA MLEKA W-F Z KLASĄ PAMIĘTAJ! OWOCE I WARZYWA SĄ NIE TYLKO ZDROWE, ALE TAKŻE POPRAWIAJACE URODĘ. SPRÓBUJ SAM!


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IMIENIA PAMIĘCI MAJDANKA W LUBLINIE TYTUŁ : SZKOŁA PRZYJAZNA ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google