Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sport w Wielkiej Brytanii

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sport w Wielkiej Brytanii"— Zapis prezentacji:

1 Sport w Wielkiej Brytanii

2 Sport w życiu Brytyjczyków
Sport pełni ogromną rolę w życiu Brytyjczyków. To właśnie tutaj miały swój początek niektóre najsłynniejsze na świecie sporty takie jak na przykład rugby, piłka nożna, krykiet czy tenis ziemny. Narodowym sportem Wielkiej Brytanii jest krykiet, chociaż wielu ludzi sądzi, że piłka nożna.

3 Najpopularniejsze sporty w Wielkiej Brytanii :
Piłka nożna Krykiet Rugby Tenis

4 Piłka Nożna Choć pomysł kopania okrągłego przedmiotu narodził się już wśród Azteków, to w Anglii po raz pierwszy użyto nazwy „football”, która do dziś jest oficjalnym określeniem tego sportu.

5 Piłka nożna w Wielkiej Brytanii
Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Wielkiej Brytanii. Najwyższa liga angielskich rozgrywek – Premier League jest jedną z najlepszych na świecie. Kraje Zjednoczonego Królestwa w imprezach piłkarskich wystawiają osobne reprezentacje.

6 Reprezentacja Anglii Piłkarska reprezentacja Anglii istnieje od 1863 roku. W 1966 odniosła największy sukces – zdobyła Mistrzostwo Świata. W Mistrzostwach Europy, najwyższe – 3 miejsce osiągnęła w 1968

7 Reprezentacja Walii w piłce nożnej
Reprezentacja Walii w piłce nożnej od 1910 roku jest członkiem FIFA, a od UEFA. Największy sukces reprezentacja Walii osiągnęła na Mundialu w 1958 roku. Smoki wygrały wówczas 2:1 z Węgrami i awansowały do ćwierćfinału, w którym ulegli 0:1 przyszłym mistrzom świata Brazylijczykom.

8 Reprezentacja Szkocji
Reprezentacja Szkocji powstała w 1873 roku. Do tej pory nie odniosła wielkich sukcesów w międzynarodowych rozgrywkach. Wielokrotnie uczestniczyła w fazie grupowej Mundialu.

9 Irlandia Północna Reprezentacja Irlandii Północnej istnieje od 1922 roku. Do największych sukcesów piłkarzy Irlandii Północnej należy awans do ćwierćfinału Mundialu w 1958 roku oraz dwukrotny udział w fazie grupowej tej imprezy.

10 Tenis Najbardziej znanym turniejem tenisowym w Wielkiej Brytanii jest Wimbledon rozgrywany na trawiastych kortach w Londynie. Jest on najbardziej prestiżową imprezą w całym tenisowym sezonie.

11 Krykiet Krykiet to sport drużynowy, który narodził się w Anglii w XIII wieku. Gra ta popularna jest oprócz Wielkiej Brytanii, także w krajach należących do Wspólnoty Brytyjskiej.

12 Golf Historia golfa jest niezwykle zawiła. Pochodzi on prawdopodobnie ze Szkocji. Niektóre źródła donoszą również, że mógł się narodzić w Holandii. Gra polega na wbijaniu małej piłeczki do dołków rozmieszczonych po „polu golfowym” za pomocą specjalnych kijów.

13 Najważniejsze sporty motorowe w Wielkiej Brytanii:
Żużel Formuła 1 Rajdy samochodowe

14 Formuła 1 W tym sporcie Wielka Brytania ma aż dwóch reprezentantów: Jenson’a Button’a i Lewis’a Hamilton’a. Większość zespołów F1 ma swoje siedziby w Wielkiej Brytanii.

15 Rajdy samochodowe Rokrocznie w Walii odbywa się Rajd Wielkiej Brytanii. Jest to jedna z najbardziej cenionych i najstarszych imprez tego typu na świecie. Rajd jest eliminacją Samochodowych Mistrzostw Świata.

16 Żużel Wyspy brytyjskie są ojczyzną jeszcze jednego sportu – speedway’a, czyli żużla. Brytyjska liga żużlowa należy do jednej z najlepszych. Często występują w niej polscy zawodnicy. Co roku odbywa się także żużlowe Grand Prix Wielkiej Brytanii.

17 Dziękuję za uwagę. Tomasz Chmielewski


Pobierz ppt "Sport w Wielkiej Brytanii"

Podobne prezentacje


Reklamy Google