Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niebezpieczeństwa w codziennym życiu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niebezpieczeństwa w codziennym życiu"— Zapis prezentacji:

1 Niebezpieczeństwa w codziennym życiu
Spis treści: Wstęp Niebezpieczeństwa na drodze W Internecie W kuchni Bandyci Koniec Autorzy

2 Wstęp Każdy wie, że w otaczającym go świecie może stać się mu coś złego. W tej prezentacji będą ukazane niektóre z tych niebezpieczeństw.

3 Niebezpieczeństwa na drodze

4 Niebezpieczeństwa na drodze
Na drodze czai się wiele niebezpieczeństw np.: samochody. W wypadkach drogowych ginie rocznie w Polsce nawet do 3582 osób. Liczba rannych jest Niemal 10 razy większa. Niestety wiele dzieci traci życie przez… swoich rodziców. Przez ich nieuwagę i lekkomyślność podopieczny trafia pod samochód itp.

5 W Internecie

6 W Internecie Wielu z nas uległa już ,,magii’’ Internetu : portale społecznościowe (Facebook, Twiter ), poczta elektroniczna oraz fora Internetowe. Internet może być nie tylko pożyteczny (wyszukiwanie danych do prac domowych, do pracy), ale także groźny. Nigdy nie mamy pewności z kim piszemy lub kto jest po drugiej stronie. W świecie Internetu istnieją tak zwani hakerzy. Włamują się do cudzego komputera i wykradają z niego dane. Nie wolno podawać obcym osobom swojego numeru telefonu, adresu itp.

7 W kuchni

8 W kuchni Może to się wydać niektórym śmieszne, ale w kuchni może być równie dużo niebezpieczeństw co na drodze i w Internecie. Kuchnia to szczególnie niebezpieczne miejsce dla dzieci. Mogą włączyć kuchenkę i się oparzyć, wziąć nóż i się poważnie zranić. Na dziecko w kuchni muszą zwracać uwagę zarówno rodzice, jak i starsze rodzeństwo.

9 Bandyci

10 Bandyci Każdy wie kim jest bandyta. Nazywamy tak ludzi, którzy nie raz mordują lub kradną. Przeprowadzają napady na banki, porywają. Bardzo często podczas zamachów biorą zakładników, zazwyczaj są to niewinni ludzie.

11 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji !
Koniec Dziękujemy za obejrzenie prezentacji !

12 AUTORZY Witold Naglik Karol Korba Źródła
Obrazy: Wikipedia, Wolna Encyklopedia, Grafiki Google Tekst: Witold Naglik i Karol Korba Muzyka: The Legend of Zelda 25th Anniversary Medley Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko w Zakrzowie, kl.V Nr.telefonu do szkoły: Nr.szkoły: 323 szkoły : Opiekun: Tomasz Wyczesany


Pobierz ppt "Niebezpieczeństwa w codziennym życiu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google