Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Osuwisko w Zakrzowie (na tzw. Floriance). Osuwisko Powstało po powodzi w 2010r. Razem z gruntem zaczęła osuwać droga. Rzeka nie zalała wsi, lecz podmyła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Osuwisko w Zakrzowie (na tzw. Floriance). Osuwisko Powstało po powodzi w 2010r. Razem z gruntem zaczęła osuwać droga. Rzeka nie zalała wsi, lecz podmyła."— Zapis prezentacji:

1 Osuwisko w Zakrzowie (na tzw. Floriance)

2 Osuwisko Powstało po powodzi w 2010r. Razem z gruntem zaczęła osuwać droga. Rzeka nie zalała wsi, lecz podmyła ten wał.

3

4 W 2011r. został wycięte drzewa. Korzenie,które oplatały ten teren jak sieć zostały wycięte.

5 W tym samym roku zostały zamontowane barierki..

6 Przyczyny powstania osuwiska: -powódź, podmycie tej skarpy, -niezabezpieczenie wcześniejsze tego terenu,

7 Skutki powstania osuwiska: -Podczas gołoledzi na drodze jakieś auto może wpaść w poślizg i spaść, bo nie na całym osuwisku są barierki.Sprawę pogorsza fakt iż zostały wycięte drzewa, które mogłyby zamortyzować upadek. -Przy następnej powodzi droga może spłynąć.

8

9 1. Sposób : Można,by gdzie indziej poprowadzić drogę.Jest to droga inwestycja, ale ile warte jest ludzkie życie?!Według mnie jest bezcenne.

10 2.Sposób: Na osuwisku można by zasadzić drzewa, które korzeniami utworzyły by siatkę. Poza tym było by to dobre dla środowiska.

11

12 Prezentacje przygotowała: Gabriela Waś uczennica kl. VI szkoły podstawowej im. św. Jana Bosko w Zakrzowie. Adres E-mail:Gabrysia937@interia.pl Opiekun : Tomasz Wyczesany Adres Szkoły: Szkoła Podstawowa im.św. Jana Bosko w Zakrzowie 32-003 Zakrzów Tel. 12-2818017 adres e-mail: spzakrzow@interia.pl


Pobierz ppt "Osuwisko w Zakrzowie (na tzw. Floriance). Osuwisko Powstało po powodzi w 2010r. Razem z gruntem zaczęła osuwać droga. Rzeka nie zalała wsi, lecz podmyła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google