Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aukcje internetowe W ostatnim czasie na aukcjach internetowych pojawia się coraz więcej oszustów. Wystawiają na nie przedmioty których w rzeczywistości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aukcje internetowe W ostatnim czasie na aukcjach internetowych pojawia się coraz więcej oszustów. Wystawiają na nie przedmioty których w rzeczywistości."— Zapis prezentacji:

1

2 Aukcje internetowe W ostatnim czasie na aukcjach internetowych pojawia się coraz więcej oszustów. Wystawiają na nie przedmioty których w rzeczywistości nie ma. Gdy następuje zakup kupujący wysyła pieniądze, a zakupionego przedmiotu nie otrzymuje. Dlatego zanim coś kupimy na aukcjach internetowych powinniśmy sprawdzić komentarze i opinie na temat wystawiającego

3 E - mail Na naszą skrzynkę pocztową mogą być wysyłane linki zawierające np. wirusy takie jak Koń Trojański. Takie wiadomości nazywamy spamem. Po otrzymaniu takiego a należy go od razu usunąć. Nie powinno się otwierać znajdujących się w nich załączników. Aby bronić się przed spamem należy zainstalować filtr anty spamowy. Filtr ten rozróżnia spam od pozostałych wiadomości i bezpośrednio go usuwa.

4 Czaty Coraz więcej ludzi przesiaduje na tzw. Czatach i poznaje nowych ludzi. Jednak mimo tego w wielu przypadkach po drugiej stronie monitora nie siedzi siedemnastolatek tylko starszy mężczyzna. Dlatego nie możemy umawiać się z takimi osobami na spotkania, ponieważ może nieść to dla nas poważne konsekwencje.

5 Cyber przemoc W ostatnich czasach coraz więcej osób poniża na Internecie innych ludzi. Przykładami są np. wyśmiewanie się z nich, publikowanie ośmieszających zdjęć oraz zastraszanie. Osoby takie nie zdają sobie sprawy, że tymi o to czynami krzywdzą innych. Aby poprawić tę sytuację należy przede wszystkim samemu nie używać przemocy w internecie wobec innych.

6 Choroby W XXI wieku większa część chorób jest wyleczalna. Nieuleczalną chorobą nadal pozostaje HIV i AIDS. Chorobą XXI wieku można nazwać cukrzycę. Duża część ludności na ziemi ją ma. Abyśmy na nią nie zachorowali należy jeść warzywa zielone i liściaste, np. kapusta,brokuły,sałata, białko, a więc chude mięso, owoce morza, ryby, truskawki. Musimy również dużo ćwiczyć

7 Wypadki samochodowe Wypadki samochodowe w ostatnim czasie maleją. Zwykle są spowodowane szybką jazdą lub nie dostosowaniem prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drogach. Jednak główną i najczęstszą przyczyną wypadków samochodowych jest alkohol i zmęczenie. Kierowcy po wypiciu alkoholu wsiadają do samochodu narażając niejednokrotnie na śmierć swoich bliskich i przypadkowe osoby. Dlatego wszyscy kierowcy po wypiciu tego napoju nie powinni wsiadać do pojazdów mechanicznych.

8 Napady, morderstwa, samobójstwa W obecnych czasach coraz częściej zdarzają się napady, morderstwa, samobójstwa. Napady mają na celu sposób zarobienia. Morderstwa wynikają najczęściej z porachunków a samobójstwa z problemów psychicznych. Dlatego jeżeli zauważymy lub usłyszymy coś niebezpiecznego powinniśmy zawiadomić policję. A osobie, która ma problemy psychiczne powinniśmy pomóc zanim będzie za późno.

9 Katastrofy lotnicze Katastrofy lotnicze na szczęście zdarzają się rzadziej niż wypadki samochodowe. Ich przyczynami są awarie lub burze. Najgorzej jest jeśli na pokładzie samolotu znajduję się dużo ludzi i dojdzie do katastrofy. Aby zapobiegać awariom samolotów należy dokładnie sprawdzić ich stan techniczny.

10 KONIEC

11 Pracę wykonał : Adrian Czekaj, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Zakrzowie, Adres Szkoły: 32 – 003 Zakrzów, Tel , adres e- mail : Opiekun : Tomasz Wyczesany


Pobierz ppt "Aukcje internetowe W ostatnim czasie na aukcjach internetowych pojawia się coraz więcej oszustów. Wystawiają na nie przedmioty których w rzeczywistości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google