Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dostrzegam … Analizuję … Poprawiam

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dostrzegam … Analizuję … Poprawiam"— Zapis prezentacji:

1 Dostrzegam … Analizuję … Poprawiam

2 Aukcje internetowe W ostatnim czasie na aukcjach internetowych pojawia się coraz więcej oszustów. Wystawiają na nie przedmioty których w rzeczywistości nie ma . Gdy następuje zakup kupujący wysyła pieniądze, a zakupionego przedmiotu nie otrzymuje. Dlatego zanim coś kupimy na aukcjach internetowych powinniśmy sprawdzić komentarze i opinie na temat wystawiającego

3 E - mail Na naszą skrzynkę pocztową mogą być wysyłane linki zawierające np. wirusy takie jak Koń Trojański . Takie wiadomości nazywamy spamem. Po otrzymaniu takiego a należy go od razu usunąć. Nie powinno się otwierać znajdujących się w nich załączników. Aby bronić się przed spamem należy zainstalować filtr anty spamowy . Filtr ten rozróżnia spam od pozostałych wiadomości i bezpośrednio go usuwa.

4 Czaty Coraz więcej ludzi przesiaduje na tzw. Czatach i poznaje nowych ludzi . Jednak mimo tego w wielu przypadkach po drugiej stronie monitora nie siedzi siedemnastolatek tylko starszy mężczyzna . Dlatego nie możemy umawiać się z takimi osobami na spotkania , ponieważ może nieść to dla nas poważne konsekwencje .

5 Cyber przemoc W ostatnich czasach coraz więcej osób poniża na Internecie innych ludzi . Przykładami są np. wyśmiewanie się z nich, publikowanie ośmieszających zdjęć oraz zastraszanie . Osoby takie nie zdają sobie sprawy , że tymi o to czynami krzywdzą innych . Aby poprawić tę sytuację należy przede wszystkim samemu nie używać przemocy w internecie wobec innych.

6 Choroby W XXI wieku większa część chorób jest wyleczalna. Nieuleczalną chorobą nadal pozostaje HIV i AIDS . Chorobą XXI wieku można nazwać cukrzycę . Duża część ludności na ziemi ją ma . Abyśmy na nią nie zachorowali należy jeść warzywa zielone i liściaste, np kapusta ,brokuły ,sałata, białko, a więc chude mięso, owoce morza, ryby , truskawki . Musimy również dużo ćwiczyć

7 Wypadki samochodowe Wypadki samochodowe w ostatnim czasie maleją . Zwykle są spowodowane szybką jazdą lub nie dostosowaniem prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drogach . Jednak główną i najczęstszą przyczyną wypadków samochodowych jest alkohol i zmęczenie. Kierowcy po wypiciu alkoholu wsiadają do samochodu narażając niejednokrotnie na śmierć swoich bliskich i przypadkowe osoby . Dlatego wszyscy kierowcy po wypiciu tego napoju nie powinni wsiadać do pojazdów mechanicznych .

8 Napady, morderstwa, samobójstwa
W obecnych czasach coraz częściej zdarzają się napady, morderstwa, samobójstwa . Napady mają na celu sposób zarobienia . Morderstwa wynikają najczęściej z porachunków a samobójstwa z problemów psychicznych . Dlatego jeżeli zauważymy lub usłyszymy coś niebezpiecznego powinniśmy zawiadomić policję . A osobie , która ma problemy psychiczne powinniśmy pomóc zanim będzie za późno.

9 Katastrofy lotnicze Katastrofy lotnicze na szczęście zdarzają się rzadziej niż wypadki samochodowe . Ich przyczynami są awarie lub burze . Najgorzej jest jeśli na pokładzie samolotu znajduję się dużo ludzi i dojdzie do katastrofy . Aby zapobiegać awariom samolotów należy dokładnie sprawdzić ich stan techniczny .

10 KONIEC

11 Pracę wykonał : Adrian Czekaj , uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im
Pracę wykonał : Adrian Czekaj , uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im . Św. Jana Bosko w Zakrzowie , Adres Szkoły: 32 – 003 Zakrzów , Tel , adres Opiekun : Tomasz Wyczesany


Pobierz ppt "Dostrzegam … Analizuję … Poprawiam"

Podobne prezentacje


Reklamy Google